PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=656040}

Snajper

American Sniper
7,6 249 875
ocen
7,6 10 1 249875
6,0 35
ocen krytyków
Snajper
powrót do forum filmu Snajper

Tyle nominacji...

ocenił(a) film na 8

Tyle nominacji i tylko jeden Oscar za dźwięk. Polityka?

konradekxyz

Nie za dźwięk.

ocenił(a) film na 7
konradekxyz

Za montaż dźwięku... W moim odczuciu kompletnie niezasłużony.

ocenił(a) film na 6
Sqrchybyk

Czemu?

ocenił(a) film na 7
brutus35

Bo gdzie indziej był lepszy, moim zdaniem :) Moim faworytem był "Hobbit". Poza tym ci sami panowie, co za "Snajpera" Oscara dostali, wcześniej zostali nagrodzeni za "Listy z Iwo Jimy" - tam montaż dźwięku był mistrzowski i nagroda zasłużona; w "Snajperze", na moje uszy, było wyraźnie słabiej.

ocenił(a) film na 7
Sqrchybyk

No sorry, ale ten film po prostu jest niezły. Nic więcej. Jakie Oscary więc tu się miały posypać?

ocenił(a) film na 7
alicjadsd

Rozmawiamy o jednej, konkretnej kategorii... Przy czym ja też optuję za tym, że nie zasłużył.

ocenił(a) film na 6
Sqrchybyk

To moim zdaniem dźwięk był świetny, ale nie widziałem Hobbita, może tam był lepszy. :)

ocenił(a) film na 7
brutus35

Montaż dźwięku... Czyli, upraszczając nieco, efekty dźwiękowe.

ocenił(a) film na 6
Sqrchybyk

O to mi chodziło, kiedy pisałem "dźwięk"

ocenił(a) film na 7
brutus35

"Dźwięk" to już inna kategoria oscarowa... Choć jej poprawna, obowiązująca od kilku lat nazwa, to "miksowanie dźwięku" ("sound mixing"), tylko do naszych tłumaczy jakoś to nie dotarło.

ocenił(a) film na 6
Sqrchybyk

Ależ wiedzy :) Dziękuję bardzo, coś tam o tym słyszałem, ale powtórka nigdy nie zawadzi. ;)

ocenił(a) film na 7
brutus35

Ależ proszę :) Nagrody filmowe to taki mój okołofilmowy konik, zatem nieco wiedzy mam...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones