PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=645355}

Sobowtór

The Double
6,4 8 601
ocen
6,4 10 1 8601
6,1 10
ocen krytyków
Sobowtór
powrót do forum filmu Sobowtór

Film tworzy ciekawa atmosfere przytloczenia, niezrozumienia, zagubienia i moze w jakims sensie bezsilnosci. Na pewno milosnikom Franza Kafki przypadnie do gustu, jezeli nie beda mieli zbyt duzych oczekiwan.

Fabula nie jest szczegolnie rozbudowana i w moim odczuciu dotyczy przede wszystkim nieporadnosci glownego bohatera. Mnie osobiscie Jesse Eisenberg bardzo irytowal i mimo ze dobrze zagral, to mnie nie przypadl do gustu.

Film jest ciekawy, ale nie ma wielu zakretow, elementow i detali. Nie jest to labirynt, w ktorym widz moglby sie zagubic i by znalexc wlasciwa droge bylby zmuszony poogladac film kilka razy. W moim odczuciu, film mial bardzo duzy potencjal, ale chyba troszke wizji zabraklo.

ocenił(a) film na 6
matylda

Też wyczuwałem Kafkę, może to przez epokę. Fabuła nie jest szczególnie rozbudowana, bo bazuje na noweli Dostojewskiego...

ocenił(a) film na 7
matylda

Fenomenalny klimat (o tak, zdecydowanie kafkowski) oraz świetna gra aktorska, w szczególności głównego bohatera, który nie tylko, że mnie, jak wielu widzę, nie irytował, to jeszcze poprzez swoją grę, jak dla mnie nad wyraz przekonywującą, pozwolił wręcz doskonale, a przynajmniej wystarczająco wczuć się w jego postać. Dodać należy że w świecie przy tym dość jednak odbiegającym od tego naszego, realnego, w pewnym stopniu jakkolwiek dystopijnym (brawo przy okazji i za zdjęcia i scenografię), także tym większy myślę podziw. Potrafi Eisenberg grać, to bez wątpienia.
Jedynie w zasadzie scenariusz być może rzeczywiście nieco kuleje, chociaż z drugiej strony pamiętać należy, że to jednak scenariusz adaptowany (przy czym oryginału Dostojewskiego nie miałem okazji przeczytać).
Tym niemniej, takich klimatycznych filmów właśnie szukam. Myślę, że w TOP 20 obejrzanych przeze mnie w tym mijającym powoli roku powinien się znaleźć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones