PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=645355}

Sobowtór

The Double
6,4 8 610
ocen
6,4 10 1 8610
6,1 10
ocen krytyków
Sobowtór
powrót do forum filmu Sobowtór

zakończenie

ocenił(a) film na 6

Czy ktoś może dokładnie wyjaśnić zakończenie. Jak ono się ma do tego samego na początku filmu? Nie oglądałem zbyt uważnie.

ttam

Ja to zbyt nie rozumiałem tego filmu nie rozumiem po co facet na początku skoczył jakiś taki ten film pogmatwany po co starcowi oddał buty ... sceny w ogóle wyjęte czasem jak by z innego filmu.

może jestem za tępy na takie filmy ...

mastodynon

nie Ty jeden :D u mnie też kiepsko z interpretacją :)

ocenił(a) film na 5
ttam

Może chodziło o zabicie tego sobowtóra. Simonowi pomogła Hanna,a sobowtórowi już nikt nie pomoże ani on sam nie wezwie pomocy( telefon odciął Simon i przykuł sobowtóra kajdankami do łóżka żeby nie wyszedł z mieszkania). Tak ja to sobie wyobrażam.

ocenił(a) film na 4
ttam

Końcówka zdaje się nawiązywać do zakończenia fight cluba gdzie Edward Norton strzela do siebie. W efekcie ginie jego alter ego a on sam odzyskuje kontrolę nad swoim losem.

ocenił(a) film na 6
jedzej

Końcówka nie nawiązuje do Fight Club, tylko Fight Club do końcówki. "Sobowtór" jest oparty na noweli Dostojewskiego z 1846 roku, a twórcy Fight Club się nim poniekąd inspirowali.

ocenił(a) film na 9
ttam

Szramę na szyi miał Simon, więc dlaczego miał ją też ten przykuy do łóżka???

ocenił(a) film na 10
JungleJ

Z tego co wychwyciłam było tak, że to co działo się z jednym, automatycznie też z drugim. Jak pod koniec, gdy Simon zranił się w twarz i rana pojawiła się również u James'a.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones