PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33510}
6,1 29 893
oceny
6,1 10 1 29893
5,7 6
ocen krytyków
Solaris
powrót do forum filmu Solaris

Obejrzałam ten film dawno temu i uznałam go za świetny film psychologiczny. Potem chciałam do niego wrócić, ale obiecałam sobie, że najpierw przeczytam książkę. I dobrze zrobiłam, książka wyprowadziło mnie z błędu. Oczywiście nie sprawiedliwym jest porównywać książkę z filmem "nakręconym na podstawie" bo nawet nie ekranizacją, ale skoro zaczerpnięto z książki całe zdania, natomiast większość wątków bezlitośnie zmasakrowano, wiele pominięto, a niektóre niepotrzebnie dodano, to pozwalam sobie na takie porównanie. No więc co tu dużo gadać, film w porównaniu do książki jest drewniany z jakąś wadą rozwojową akcji... Jeśli ktoś chciałby go obejrzeć to gorąco polecam przeczytać książkę (którą się połyka w kilka godzin, niewiele więcej od filmu) i nie tracić już czasu na tego gniota.

ocenił(a) film na 8
julaN

Ja na początku obejrzałem ten film i mnie wciągnął, podobała mi się muzyka, klimat i oceniłem na 8/10. Potem przeczytałem książkę i się oburzyłem, jak to tak, powycinali niektóre ważne wątki z książki, ten film jednak jest do bani i zmieniłem ocenę filmu na 1/10, a książkę oceniłem na 10/10. Ale pewnego dnia przechadzałem się ulicą i zobaczyłem autobus marki Solaris i to był najlepszy autobus jaki w życiu zobaczyłem, taki nowoczesny i oceniłem go na 10/10, a ocenę książki zmieniłem na 1/10, bo książka to gówno, autobus to wszystko

Arturro_P

Jest jeszcze taka system operacyjny, jak chcesz podeśle Ci, będziesz mógł sobie porównać z autobusem.

ocenił(a) film na 8
julaN

lepsze to niż książka, dawaj ;)

ocenił(a) film na 7
Arturro_P

Ahahhahahahaa, post roku <3

ocenił(a) film na 8
Arturro_P

Zmiażdżyłeś po prostu system.
Oceniają film na podstawie okładki książki.
Co któryś wątek na FilmWebie to "książka lepsza od filmu".
Brakuje tylko "w teatrze lepiej to wyglądało, a aktorzy byli bardziej przekonujący" i kolejnego serwisu typu KsiążkaWeb.pl (ups... już jest www.ksiazkaweb.pl).
Tam mogliby do woli porównywać filmy do książek.

markac

Więc jak NIE ROBIĄ na podstawie książki to niech do ch.. pana przestaną reklamować jako "adaptację" książki! Niech nie dają tytułu dokładnie jak tytuł książki!
I W KOŃCU BĘDZIE SPOKÓJ I NIE BĘDZIE TEKSTÓW "książka lepsza" bo nikt nie będzie udawał i grał w ch..że ekranizuje książkę!

ocenił(a) film na 8
rhotax

ale to tylko marketing. Najlepiej sprzedać film głosząc wszem i wobec , że to ekranizacja super osławionej powieści.

ocenił(a) film na 8
Arturro_P

no i git :)

ocenił(a) film na 7
Arturro_P

zasłużyłeś na wyśmienite wirtualne piwo za ten komentarz

Arturro_P

Polać mu.

ocenił(a) film na 7
Arturro_P

Złoto! :D

ocenił(a) film na 6
Arturro_P

W życiu nie czytałem tak kretyńskiego sarkazmu.

ocenił(a) film na 8
julaN

Kogo obchodzi co jest w książce. To jest portal o filmach. Mnie interesuje film.

julaN

Idę o zakład, że codziennie publikujesz kilka selfie-fotek na instagramie i na tik toku

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones