Sam Johnny Cash wybrał Joaquina Phoenixa, aby go zagrał.
Johnny podczas swojej wycieczki na ryby z bratem Jackiem przytacza fragment kreskówki "Foghorn Leghorn". Akcja dzieje się około 1944 roku, jednak wspomniana kreskówka studia Warner Bros miała premierę w roku 1946.
Kiedy Johnny wiesza zdjęcia, zaczyna wbijać gwóźdź w ścianę tuż powyżej linii w drewnie. Jednak w następnym ujęciu widzimy, jak wbija go już kilka centymetrów wyżej.
Kiedy Johnny kłóci się z Vivian podczas wieszania zdjęć, ma na sobie podkoszulek z końca lat 90.
W pokoju hotelowym, kiedy June odbiera telefon w łóżku, ręce Johnny'ego głaszczą jej kark. W następnym ujęciu pokazującym reakcję June, dłoni Casha nie ma jeszcze na jej karku.
Kiedy Johnny Cash dzwoni do swojej pierwszej żony w czasie pierwszego występu, na ścianie jest napisane "Ring" zamiast "Of Fire".
Podczas piosenki "Lewis Boogie" Jerry Lee nosi białą apaszkę, jednak znika ona pod koniec występu.
W scenie w samochodzie Casha podczas trasy koncertowej, pozycja stóp June zmienia się kilkakrotnie między ujęciami.
W scenie z 1944 roku, kiedy Johnny słucha June Carter w radiu, prezenter mówi ,,10-letnia June Carter". June miała 15 lat w 1944 roku.
Piosenka ,,I Still Miss Someone" została napisana o June, a nie o Jacku.
Kiedy June przychodzi do teatru i zastaje tam pijanych muzyków, na scenie są 3 butelki, jednak kiedy ich atakuje butelkami, rzuca czterema.
W scenie, w której Jerry Lee Lewis gra na fortepianie, muzyk odchodzi od instrumentu, zanim ostatni dźwięk jest zagrany.
Waylon Jennings występuje w jednej ze scen z lat 60., gdzie ma długie włosy i brodę. W tamtych latach Waylon miał krótkie włosy, zaczesane do tyłu oraz był ogolony. Brodę i długie włosy zaczął nosić dopiero w latach 70.
W pokoju hotelowym kiedy Johnny i June leżą w łóżku, a telefon zaczyna dzwonić, June podnosi słuchawkę prawą ręką i przykłada ją do prawego ucha, jednak w następnej scenie, słuchawka jest w lewej ręce , przyłożona do lewego ucha.
Kiedy June rzuca butelkami w muzyków, Johnny chowa się za stołem, przed którym nic nie ma, jednak w następnej scenie przed stołem stoi krzesło, które znika w ujęciu gdy June odchodzi.
Podczas trasy koncertowej Johnny'ego i jego zespołu w 1955 roku, w radiu nadawana jest reklama Chevroleta z 1957 roku.
Śpiewnik, który dostał Johnny od swojej matki, został wydany dopiero w 1956 roku.
Kiedy Johnny idzie do domu Carterów, by odwiedzić June, dynie na gankach wskazują, że jest to jesień - okolice Halloween (31 października), jednak drzewa przy drodze kwitną, co wskazuje na sierpień.
Kiedy Johnny jest w Air Force w początkach lat 50-tych, dzwoni on przez telefon, którego model został wynaleziony dopiero pod koniec lat 50-tych.
Kiedy Johnny spada z krzesła w czasie próby przed koncertem, ma piwo w ręce. Jednak w następnym ujęciu, kiedy się podnosi, piwo stoi na podłodze.
Kiedy traktor wpada do wody, brakuje w nim komina dymowego, który jednak chwilę później się pojawia.
W czasie trasy koncertowej, odbywającej się w latach 50., June wręcza Johnny'emu książkę Khalila Gibrana pt. "Prorok". Wydanie, jakie widać w tej scenie, pochodzi jednak z 1986 roku.
Film kręcono w Covington, Memphis i Nashville (Tennessee, USA), Los Angeles i Santa Clarita (Kalifornia, USA) oraz w stanach Arkansas i Missisipi (USA).
Joaquin Phoenix zaśpiewal wszystkie piosenki sam, bez podkładania dubbingu i nauczył się grać na gitarze dla potrzeb filmu.
Reese Witherspoon i Joaquin Phoenix uczęszczali na lekcje śpiewu z producentem muzycznym T Bone Burnettem przez 6 miesięcy.
Sony, Universal, Focus Features, Paramount, Warner Bros. i Columbia Pictures - te studia filmowe odrzuciły propozycje wyprodukowania tego filmu.
Reese Witherspoon zaśpiewała wszystkie piosenki June Carter. Nauczyła się również grać na cytrze.
Joaquin Phoenix spotkał się z więźniami Folsom State Prison podczas specjalnego pokazu "Spaceru po linie", w którym aktor wciela się w postać Johnny'ego Casha. W 1968 Johnny Cash wystąpił w więzieniu Folsom z legendarnym już koncertem.
Po występie w Folsom Prison Johnny Cash budzi się i przechodzi obok swojego gitarzysty – Luthera Perkinsa, który – jak możemy zauważyć –zasypia z zapalonym papierosem w ustach. Kilka miesięcy po nagraniu "At Folsom Prison" Luther Perkins zasnął z niedopałkiem papierosa i zmarł na wskutek odniesionych w wyniku pożaru poparzeń.
Sceny, w której Johnny Cash wyrywa zlew ze ściany, nie było w scenariuszu. Joaquin Phoenix wyrwał go ze ściany naprawdę.
Joaquin Phoenix spotkał się z więźniami Folsom State Prison podczas specjalnego pokazu "Spaceru po linie". Ubrany w czarny strój, jaki zwykł nosić piosenkarz, przeprosił publiczność za swój słaby występ, podkreślając, że nie śpiewał od czasu zakończenia zdjęć.
Producentem wykonawczym i odgrywającym jedną z ról (Bob Neal) jest jedyny syn Johnny'ego Cash'a i June Carter - John Carter Cash.
Cztery lata zajęło producentom zabezpieczenie praw do historii opowiedzianej w filmie. Prawa te posiadał James Keach, który jest przyjacielem Johnny'ego Casha i jego rodziny. Kolejne cztery lata minęły zanim nakręcono film.
Reese Witherspoon i Joaquin Phoenix musieli dodawać sobie otuchy podczas kręcenia filmowej biografii o Johnnym Cashu, przerażał ich bowiem ogrom piosenek, które będą musieli zaśpiewać. Pomimo chwil zwątpienia we własne możliwości, dzięki wzajemnej pomocy przetrwali wokalną próbę i nie skusili się na śpiewanie z playbacku.
By jak najlepiej zagrać Johnny'ego Casha, Joaquin Phoenix pił tak dużo alkoholu, że później trafił na kurację odwykową.
Członkowie zespołu Elvisa Presley'a są grani przez zespół The Dempseys.
Zdjęcia do filmu rozpoczeły się 28 czerwca 2004, a zakończyły 3 września 2004 roku.