PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=605}

Spawn

5,6 11 332
oceny
5,6 10 1 11332
Spawn
powrót do forum filmu Spawn

Do krtytyków!- oki zdadzam sie w pelni ze co do efektow to nie ma startu do transformersow,spidermana czy Fantastycznej 4 itp ekranizacji komiksow ostatbich lat ale pamietajmy ze ten film ma juz 10 lat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!wiec mozna go porownac z np.Batman i Robin bo wlasnie ten film powtal w tym roku i rowniez ugiol sie pod krytyka ale wedlug mnie Spawn jest lepszy,duzo lepszy.oczywiscie zgodze sie z postem poprzednika ze aktorstwo bylo slabe i Spawn zpstal przedstawiony troche za delikatnie,mianowicie nie nylo w nim takiej iskry zla,pod tym wzgledem lepiej wypada nawet Ghost Rider ale z koleji to bardzo podobne filmy o podaobnej fabule czyli mroczna istota na uslugach piekiel ktory nagle postanawia byc dobry i walczy z piekielnymi oprychami .jednak w Ghost Rider duzo lepiej wypadla postac Blach Hart'a niz w Spawn tego Clawna....pozatym Maleborgia to dla mnie naj porazka filmu!!!!Jakis smok wladca piekiel.... lepiej pasowal swojim wygladem do Lake Placid jako dubler aligatora.........Z koleji sama postac Spawna pod wzgledem wygladu bardzo mi sie podobala,choc jak nie mial maski na sobie to wygladal tip top jak Ben Grin z Fantastycznej czworki....Dzis w dobie kultu wrecz filmow na podstawie komiksow film ten z pewnoiscia na nogi nie powali ale mimo wszystko zly tez nie jest.Wogole w roku 1997 byla zmasowana krytyka na filmy SF o podlozu komiksowym wystarczy przytoczyc Spawna,Batman Robin czy Mortal Kombat 2(choc tu sie zgadzam w pelnii ze to parodia a nie film).Mysle ze Spawn zasluguje na druga szanse,ktora nastapi z pewnoscia.Z tym ze chcialbym jego kontynuacji ale zrobionej lepiej i z lepszym aktorstwem a nie krecenia od nowa

ocenił(a) film na 1
Grzesiek2207

?Do krtytyków!- oki zdadzam sie w pelni ze co do efektow to nie ma startu do transformersow,spidermana czy Fantastycznej 4?

A kto ci to stara się porównywać, szaleńców szukasz?? By the F4 to straszny syf, który ze Spawnem może pić wódkę?




?mozna go porownac z np.Batman i Robin?

Argument stary jak świat ? ktoś stara się porównywać syfiasty film do syfiastego filmu (by pokazać, że ten jego ulubieniec jednak taki syfiasty nie jest), zamiast porównywać go do tych lepszych, z klasą, do których naprawdę nie ma czego się przyczepić?





?Spawn zpstal przedstawiony troche za delikatnie,mianowicie nie nylo w nim takiej iskry zla,pod tym względem?

A pamiętasz jak w komiksie Spawn siedział w zaułku bezdomnych na swym tronie stworzonym z ludzkich czaszek i zwłok wszelkiej maści kryminalistów. W filmie w ogóle nie było w Spawnie iskry zła, jeszcze 20 minut dłużej i pewnie zdejmował by koty z drzew?




?lepiej wypada nawet Ghost Rider ale z koleji to bardzo podobne filmy o podaobnej fabule czyli mroczna istota na uslugach piekiel?

Komiks to komiks ? oba genialne, film to film ? oba kure*sko beznadziejne?




"film ten z pewnoiscia na nogi nie powali ale mimo wszystko zły tez nie jest"

Jest kure*sko zły, strasznie na tym ubolewam?



?w roku 1997 byla zmasowana krytyka na filmy SF o podlozu komiksowym?

Z Tobą chłopie jest jednak coś nie tak. Jak bowiem nie krytykować gówna jakim jest bez wątpienia ?B&R?, ?Spawn?, czy ?MK2?. Owe filmy to beznadziejne syfy, które zasługują tylko i wyłącznie na krytykę?




?Z tym ze chcialbym jego kontynuacji ale zrobionej lepiej i z lepszym aktorstwem a nie krecenia od nowa?

A ja błagam twórców by nakręcili to jeszcze raz. Skoro mogą nakręcić Hulka według nowego storyline?u, to ze Spawnem tez problemu by nie było?

ocenił(a) film na 9
Grifter

Zgoda kolego ty wychowales sie na komiksach o Spawnie i dlatego tak naprawde jaki film by o nim nie powstal to i tak z pelnii nie zadowoli cie bo nie bedzie tak samo.ja tez czytalem komiksie o spawnie ale z pewnoscia mniej niz ty i moze dlatego staram sie bronic ten film i nie jest on moim ulubionym o tej tematyce i z pewnoscia nie bedzie a bronie go dla tego bo lubie produkcje na podstawie komiksow.dla mnie kultowe sa tylko i wylaznie Transformers 2007 i to kult bo na anime o nich i the movie 1986 sie wychowalem na komiksach tez i od a do z wiem na temat autobotow i deceptow wszystko i zwyczajnie nie krytykuje filmu za to ze procz optimusa to zaden robot z wygladu nie nawiazuje do swojego poprzednika wcale a wcale(moze bumbelbue trochu).Pozatym pierwsze 2 czesci Batmana ok.Co do Hulka to powiedz-ok,zrobia go od nowa i teraz tak-za 5 dajmy na to lat publika bedzie podzielona na tych co cholbic beda Hulka 2003(Dla mnie byl fajny) i na tych co beda za 2008.wiec to juz sa zarty ze strony producentow zeby nalowic jak najwiecej many bo gdzie logika krecic dwa filmy o Hulku praktycznie o tym samym w przeciagu 5 lat!!!!!!!!!!!!!!!!gdzie tu sens?co Do F4 zarowno 1 jak i 2 to czemu Syf???????owszem jest to bajka i to najwieksza ze wszystkich komiksow co powstaly ale ludzia tez potrzebne sa tego typu produkcje bowiem chca sie wylanczyc na dluzszy czas od problemow na dobre a nie kombinowac nad droga wyboru czy jak by tu sie szczesliwie ozenic i wsio pogodzic jak Spiderman 3 czy jaka droga pojsc jak nowy Batman.Tam jest sam humor i nawet z pozoru smutne sytuacje przedstawione w zabawny sposob.Reasumujac- Spawn mogl byc zrobiony duzo duzo lepiej ale argumenty jakie przytaczasz to ja moge przytoczyc kazdemu filmowi zrobionemu na podstawie komiksu

ocenił(a) film na 1
Grzesiek2207

?ty wychowales sie na komiksach o Spawnie i dlatego tak naprawde jaki film by o nim nie powstal to i tak z pelnii nie zadowoli cie?


Wychowałem się raczej na Thorgalach, Yansie, Kajku i Kokoszu i komiksach amerykańskich, które na początku lat 90 zaczęły pojawiać się na polskim rynku. Spawna dorwałem jak byłem już znacznie starszy, tym bardziej pokazał mi, że można stworzyć mroczny komiks, dla dorosłego czytelnika. Tak, ten komiks mnie zachwycił i zachwyca nadal?
I szczerze mówiąc, to nie mam większych oczekiwań, jeśli film przynajmniej w połowie oddał by mrok zawarty w komiksie nie miałbym większych zastrzeżeń. Niestety mroku było tam niewiele?



?a bronie go dla tego bo lubie produkcje na podstawie komiksow.dla mnie kultowe sa tylko i wylaznie Transformers 2007 i to kult bo na anime o nich i the movie 1986 sie wychowalem na komiksach tez i od a do z wiem na temat autobotow i deceptow wszystko i zwyczajnie nie krytykuje filmu za to ze procz optimusa to zaden robot z wygladu nie nawiazuje do swojego poprzednika wcale a wcale(moze bumbelbue trochu).?

Chłopie ja także uwielbiam filmy na podstawie komiksu (jak ktoś krytykuje 300 za jego fałszowanie historii to czuję się jakby ktoś mnie walnął w pysk). Komiks to dzieło sztuki, a film na podstawie tegoż komiksu może również takim dziełem być, niemniej nie jest tak, że jeśli film jest adaptacją komiksu od razu muszę go wynieść na piedestał. Musi być filmem dobrym, przy którym nie tracisz zębów na skutek zgrzytania nimi oglądając te ekranowe bzdury?
Co do Tranformers to już zauważyłem twoją wypowiedź w jednym z postów do filmu Bay?a wiec domyślam się tego. I powiem ci, że serial Transformers (lecz tylko ten oryginalny) to bajka mojego dzieciństwa do której wracam nawet dzisiaj, mimo iż na karku swoje lata mam. Nowego filmu jeszcze nie widziałem, za to ten z 1986 roku widziałem dziesiątki razy (?One shall stand, one shall fall? ? o tak to było coś wspaniałego?).




"gdzie logika krecic dwa filmy o Hulku praktycznie o tym samym w przeciagu 5 lat"

Zapytaj producentów, choc chyba sam sobie już na to pytanie odpowiedziałeś. Ja w każdym razie większego sensu w tym nie widzę?




?Do F4 zarowno 1 jak i 2 to czemu Syf???????owszem jest to bajka i to najwieksza ze wszystkich?

Przyznam, że druga część jeszcze ujdzie w praniu, lecz na części pierwszej straciłem od zgrzytania kilka zębów?




?Spawn mogl byc zrobiony duzo duzo lepiej ale argumenty jakie przytaczasz to ja moge przytoczyc kazdemu filmowi zrobionemu na podstawie komiksu?

W zasadzie w ogóle nie przytaczałem jakichś szczególnych argumentów, ustosunkowałem się tylko do Twoich kilku zdań. Naturalnie możesz ten film lubić, to naturalne, ja jednak zostan po drugiej stronie barykady?

Trzymaj się?

ocenił(a) film na 7
Grifter

I wy jestescie ludzmi ktorzy gadają sensownie, a nie chrzanią jak potłuczeni...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones