PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=654406}
6,7 178 945
ocen
6,7 10 1 178945
5,8 39
ocen krytyków
Spectre
powrót do forum filmu Spectre

Według mnie ten kawałek co zaprezentowali, jest bardzo monotonny, kompletnie nie porywa i nie pasuje. Brak tutaj tajemniczości, a Sam Smith miauczy przy wyciaganiu wysokich partii wokalnych. Jeżeli cała piosenka jest taka, to będzie jedna z najsłabszych piosenek otwierających. Brzmieniowo/instrumentalnie, nie jest źle, ale uważam że ten motyw muzyczny pasowałby w środku jako temat zmiany lokalizacji, np. panorama Rzymu. albo jakoś pod koniec filmu. Sądzę, że wybór Smitha na wykonawcę utworu do Bonda był niezbyt trafiony.

PanFerdek

Zgadzam się. Piosenka jest ładna, Sama Smitha lubię - myślałam, że to będzie całkiem trafiony wybór, ale... Chyba Adele postawiła zbyt wysoko poprzeczkę, i choć piosenka zaczyna się jak typowo bondowska, to jest za mało dynamiczna :( Szkoda.

użytkownik usunięty
Rever

Nie chcę się rozpisywać i trzasnąć gafy ze względu na mój obecny stan, ale piosnka jest za mało dynamiczna - według mnie z powodu bardziej osobistej (z punktu widzenia Bonda) tematyki filmu. Traktuje ona o przeszłości tym razem związanej z osobą i nawet na zwiastunie można było zobaczyć sceny w których Bonda coś trafia - tym razem nie kule, tylko coś emocjonalnego - z tego powodu też piosenka ma bardziej osobiste zabarwienie. Pisałem to już w innym temacie i nie robię tego, żeby na siłę bronić piosenki, gdyż znajduję się w mniejszości którą utwór zachwycił, ale nawet jeśli bym nią gardził to uważał bym tak samo. Spectre będzie bardzo Bondowskie i jednocześnie nie będzie. Skyfall wprowadził ponownie Q, Moneypenny, zalążek gadżetów, sporo odniesień i Spectre będzie to kontynuowało, lecz przez głębszą eksploatację i targanie przeszłością Bonda czuję, że ujrzymy najbardziej uczuciowe i sentymentalne wydanie tego bohatera. Stąd taki utwór. Mendes (o ile on o tym decyduje - jeśli nie to wstaw w jego miejsce adekwatne nazwisko) bez powodu nie zaakceptowałby tego utworu. I się rozpisałem jednak.

ocenił(a) film na 7
PanFerdek

To Requiem...
A więc to... koniec Bonda. To jego... pogrzeb. Mendes zabił to, co dopiero co z takim sukcesem, polotem i wizją reanimowali Campbell i Forster...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones