Spiral: From the Book of Saw

1 godz. 33 min.
4,6 5 256
ocen
4,6 10 5256
3 895
chce zobaczyć
{"rate":3.5,"count":4}
{"type":"film","id":835409,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Spiral%3A+From+the+Book+of+Saw-2021-835409/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Spirala: Nowy rozdział serii Piła
  • piotr_k_0386 ocenił(a) ten film na: 7

Czego wy się spodziewaliście? Poziomu Drabiny Jakubowej, Listy Schindlera, Odysei Kosmicznej?

Seria piła i ten sequel, spin off kontynuacja nigdy nie były niczym więcej niż jatkami z przeciętnymi scenariuszami i grą aktorską.

Nie próbujcie zgrywać znawców kina bo to co piszecie zakrawa na żenadę.

• piotr_k_0386 Przynajmniej pierwsze części z serii "Piła" nie były przeciętnymi jatkami z przeciętnym scenariuszem i grą aktorską. Były dużo lepiej zrealizowane niż "Spirala", i właśnie może o to chodzi wszystkim krytykującym.

• Godtormentor ocenił(a) ten film na: 8

matthewawake oczywiście i każdy oczekuje od piły , Piły spod ręki Wan'a. tego nie ma już od nastu lat

• r1xc ocenił(a) ten film na: 5

matthewawake Pierwsza część serii była świetna, ale tylko za pierwszym razem. Znając zakończenie i oglądając po raz drugi ma się wrażenie, że film jest bardzo nudny.

• xxadrianxx ocenił(a) ten film na: 3

r1xc Pozwolę się nie zgodzić. Za każdym razem jak wracam do Pił 1-7 to się wtapiam w klimat bez reszty. Nawet Jigsaw nie był taki zły. Co z tego, że się zna zakończenie. Z każdym filmem można tak powedzieć, a jednak lubimy do wielu wracać. Nie trafia do mnie ten argument, ale masz prawo do swojego zdania oczywiście.

• michalmakula ocenił(a) ten film na: 3

piotr_k_0386 Ja myślałem że dostanę jatką jak od drugiej części Piły a dostałem kryminał

• Siedlec2 ocenił(a) ten film na: 6

piotr_k_0386 Człowieku głowa mnie boli od twojej wypowiedzi, o wielki znawco kina. Jak dla Ciebie seria Piła jest tylko gore type horrorem bez żadnej głębi albo fabuły to zdecydowanie jesteś osobą ostatnią która powinna się wypowiadać. Ta seria ma już naście filmów, nikt nie znający się na niej może łatwo stwierdzić ze coś musi w niej być skoro tyle ich powstało. FML typie.

Siedlec2 Każdy film jest dla każdego człowieka tym co w nim widzi.

piotr_k_0386 Tak, ale jako "znawca kina" i wymieniając jakieś klasyki, powinieneś ogarniać że jak coś jest nie dla Ciebie albo Ci się nie podoba to nie daje Ci prawa spłycać całą serię. Szanujmy się kurde.

Ja nie czaję fenomenu filmu Lśnienie, uważam że 2 jest znacznie lepsza i trzyma się ram wizji autora książki. Ale to nie oznacza że piszę na forum "No Lśnienie to taki overhype film, jest nudny jak flaki z olejem bla bla bla bla".

Chodzi mi generalnie o to że narzucam pewien dystans bo hej, może dlatego że mi się nie podoba jest w tym filmie coś czego nie rozumiem. 

Siedlec2 Zgadzam się. Nieco szacunku do serii. Dla mnie najlepsza w swoim gatunku. Z 'Lśnieniem' się nie zgadzam, ale rozumiem twój punkt widzenia. Ja mam tak np. z 'Gwiezdnymi wojnami' - no nie, nie moje kino, nie obejrzałęm nigdy, choć znam treść i widziałem sporo fragmentów na wszelkich kanałach poświęconych kinu. Ale nigdy nie napiszę, że to gówno, bo zwyczajnie naraziłbym się na śmieszność. Mam szacunek do samego pomysłu, wielowarstwowości serii itd., ale nie będę się jarał świetlnymi mieczami czy pojedynkami Jedi ze Skywalkerem, a tym bardziej dzisiejszym cgi w zabijanej obecnie serii, bo nie i już. Nawet nie będę zahaczał o Transformersów, Fantastic Four czy inne Thory, zostawiam to fanom Marvela/DC. Ja się pochylam jedynie nad Batmanem spośród pelerynowców, a sci-fi to z raz w roku jakieś dobre wynajdę.

xxadrianxx Batman jest spoko, aczkolwiek jestem typem anytbohaterów i Spawn, Venom czy Joker to moje typy (choć ten ostatni to bardziej złoczyńca).

Anyway, mam tak z władcą pierścienia. Nie rozumiem fenomenu serii, ale mam tyle odwagi by podziwiać Tolkiena za world building. Chłop miał czerep nie z tej ziemi, Echiro Oda mi go trochę w tej kwestii przypomina.

Fajnie że doszliśmy do porozumienia. :) Miłego dnia.

Siedlec2 Bo z ludźmi na poziomie różnić się to przyjemność. Spóźnione dzięki i pozdro.
    P.S. LOTRa akurat lubię haha, ale seria Hobbit to już kino familijno-dziecięce. Obejrzałem raz i starczy.

piotr_k_0386 poniosła Cię fantazja. niektóre Piły były genialne i za to wielu kocha tą serię. Zwłaszcza 1-3. wielu właśnie miało rozbujane nadzieje że spirala bedzie epokowym dziełem i dlatego wysrywy na FW jak widać

Godtormentor Nadzieja matką glupich. Warto zaczekać na jakieś opinie od ludzi którzy zajmują się profesjonalnie ocenianiem filmów. A nie walić w ciemno na premierę a potem bóldupić, że ła jakie to niedobre.

piotr_k_0386 ależ ja jestem zadowolony z filmu bo nie miałem rozbujanych oczekiwań. niepotrzebne mi profesjonalne recenzje bo jako fan serii od 1 części każdą widziałem w kinie.

• piotr_k_0386 Nikt Tu chyba Listy Schindlera nie oczekiwal. Film jest gorszy od kazdej Pily a I te po.czesci 3 byly co najwyzej sredniawkami. Pomijajac juz scenariusz, to film przypomina krwawsza produkcje Hallmarks. Gra aktorska.tragiczna , a glownego bohatera wrecz groteskowa. Podobal Ci sie, fajnie. Nie oczekuj jednak ze wszystkim sie bedzie podobal.