PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33288}

Spirited Away: W krainie Bogów

Sen to Chihiro no Kamikakushi
8,1 144 943
oceny
8,1 10 1 144943
8,2 36
ocen krytyków
Spirited Away: W krainie Bogów
powrót do forum filmu Spirited Away: W krainie Bogów

pod wzgledem wizualnym projekcja daje radę jednak z fabułą już trochę gorzej

historia poprowadzona jest mało ciekawa, głównie pokazuje losy bohaterki która usługuje w
tym hotelu wiedźmy co jest po pewnym czasie nudne.

Sam świat ukazany jest bardzo mało rozbudowany akcja toczy się głównie w budynku zamiast
pokazać resztę krainy.

anime miała duży potencjał ale niestety został zmarnowany taka jest moja przynajmniej
opinia.

bardzo dobre pierwsze trzydzieści minut około później zaczyna się robić gorzej czasami jest
naprawdę nudno później jest ciekawie z potem znowu powrót do nudy dopiero przy końcu
główna bohaterka ruszyła się gdzieś i miałem nadzieje że zostanę wyrwany z monotonności
ale i tak kraina bogów została nie pokazana.

tytuł powinien brzmieć Na usługach starej wiedźmy.

ale i tak anime uznaje za ciekae doświadczenie i oceniam ją na 6/10 jednak bez rewelacji
najlepsza i tak dla mnie będzie AKIRA koniec kropka.

a to moja wideo recenzja
http://www.youtube.com/watch?v=Ma2T3VNNrpU

ocenił(a) film na 9
mrPARADOKS

Wnioskuję, po chaosie wypowiedzi, że zwyczajnie nie wszystko co było przedstawione, wyłapałeś.

Film przedewszystkim ma jeden bardzo prosty motyw: zmiana. Wszystko się zmienia: świat ludzi na zaświaty, pola na rzekę, rozpuszczone dziecko na służącą,... i tak dalej.
Po drugie, jest to film rodzinny. Po trzecie, anime i Akira są rodzaju męskiego. Po czwarte, Akira to klasyk cyber punk dla dojrzałego widza- nie wiem jak bardzo trzeba być ślepym, żeby w jeden wór pakować coś pokroju "Goofy i Maks na wakacjach" z "Johnym Mnemonickiem". Oba są animowane (Sen no Chihiro oraz Akira), ale to absolutnie odmienne produkcje.

ocenił(a) film na 6
keik

no może z tym porównaniem nie trafiłem ale jednak po prostu po tylu zachwytach spodziewałem się czegoś lepszego

mrPARADOKS

To, że świat wokół łaźni został skąpo przedstawiony, nie jest wg. mnie wadą filmu. Gdyby wszystko było pokazane, film nie miałby już tej swojej magii, wszyscy by o nim zapomnieli, nie byłoby o czym dywagować. Trzeba zachować tą tajemniczość, to jest kraina bogów, miejsce gdzie człowiek nie powinien się znaleźć :)

ocenił(a) film na 6
piotrek42_18

no dobra ale po prostu z czasem ta akcja w hotelu zaczęła mnie nudzić sorry nie trafił mi do gusty jak wszystkim

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones