Spokojnie, to tylko awaria...

Airplane II: The Sequel

1982 1 godz. 25 min.
6,9 14 107
ocen
6,9 10 14107
1 655
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":1}
{"type":"film","id":30721,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Airplane+II%3A+The+Sequel-1982-30721/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Spokojnie, to tylko awaria...
 • użytkownik usunięty

  Zbyt dużo kalkomanii z części 1 bym mógł to dzieło w pełni docenić :/ niestety, wiecej inwencji panie finkleman!!!

 • LA4 ocenił(a) ten film na: 5

  5/10

  Słabe! Kilka śmiesznych momentów i tyle.

 • Ceglas ocenił(a) ten film na: 6

  LA4 Na podobnym poziomie co część pierwsza według mnie, może trochę ciut lepiej.

 • W porównaniu do pierwszego filmu, gdzie wzięto na warsztat filmy wojenne i katastroficzne - tutaj jest wiele więcej odnośników do Sci-Fi - nie wspominam oczywistych ET czy Gwiezdnych Wojnach, ale przewijają się subtelne żarty ze Strefy Mroku czy Odysei Kosmicznej, które, choć w lata 80-tych robiły karierę dziś są nieco zapomniane i można nie zajarzyć, że w minutach 34-35 pojawiają się odniesienia do tych produkcji.

 • kRis ocenił(a) ten film na: 5

  Zgadzam się z założycielem tematu. Kiedyś oba filmy leciały tydzień po tygodniu w TVN7, i o ile na "Czy leci z nami pilot?" uśmiałem się niesłychanie, to oglądając "Spokojnie..." miałem wrażenie, jakbym jadł kotleta odgrzewanego w mikrofalówce. Powtórzył niemal wszystko, tylko, że akcja działa się w kosmosie. Gdybym nie widział pierwszego z tych filmów, to OK, ale w takim przypadku... Ech, "kopiuj - wklej" i niewiele więcej.

 • Mnie bawł bo widziałam go najpierw a potem "Czy leci..." gdyby nie to ocena byłaby chyba inna. Kalkomania dla tych raczej co nie widzieli pierwszego filmu.