PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=368851}
6,6 1 086
ocen
6,6 10 1 1086
Sprawa z przeszłości
powrót do forum filmu Sprawa z przeszłości

7/10

ocenił(a) film na 7

ciekawy film ,wciaga i ma zaskakujące zakończenie ,jednak nie jest to horror bardziej coś w stylu thrillera psychologicznego :)

ocenił(a) film na 9
EnATkA

fakt. ale jak dla mnie 9/10, prawie doskonały.

EnATkA

właśnie obejrzałam i muszę powiedzieć że pozytywnie mnie zaskoczył bardzo dobry film :) polecam

ocenił(a) film na 9
Ulka

Od razu wiedziałem gdzie ciała się znajduję, ale reszta to zaskoczenie niesamowite. 9/10 :D naprawdę wciąga

ocenił(a) film na 7
Saszunia

Chyba trochę kokietujesz:-)
Wciąga owszem , gra aktorska na wysokim poziomie ( no może poza filmową Jane ) ., natomiast jak dla mnie - jednak przewidywalny . Po około 40 minutach wytypowałam kto mordował. Uwielbiam hiszpańskie kino , za zagadkowość , klimat i odbieganie od schematów. Tę produkcję da się obejrzeć , niemniej tylko obejrzeć. Ja jej nie zapamiętam.

ocenił(a) film na 8
EnATkA

to właśnie horror - działają tu siły nadprzyrodzone

ocenił(a) film na 8
koko_szanel

Nie mają nic do rzeczy siły nadprzyrodzone, horror raczej musi zawierać inne elementy, ktorych ten film nie posiadał i dlatego jest thrillerem.
Horror (łac. groza, strach), fantastyka grozy – odmiana fantastyki polegająca na budowaniu świata przedstawionego na wzór rzeczywistości i praw nią rządzących po to, aby wprowadzić w jego obręb zjawiska kwestionujące te prawa i nie dające się wytłumaczyć bez odwoływania się do zjawisk nadprzyrodzonych. Celem horroru jest wywołanie u widza przerażenia, wstrętu, strachu, lub niepokoju. Widz jest zaskakiwany przez makabryczne, lub nadprzyrodzone zjawiska, które mogą się pokrywać z gatunkiem science-fiction. Jednak w odróżnieniu od czystego Science-Fiction, w horrorze jest postawiony większy nacisk na odrażające i drastyczne sceny. Głównymi motywami horrorów są wampiry, demony, duchy, wilkołaki, nawiedzone budynki, kanibale, lub zombie. Horror nie musi zawierać elementów nadprzyrodzonych. Fabuła może być oparta realnym zagrożeniu i strachu, np. epidemia, drastyczne ukazanie morderstwa, wypruwanie i zjadanie wnętrzności ludzkiego ciała itd.

Dreszczowiec (ang. thriller) – rodzaj utworu sensacyjnego, powieści, filmu lub serialu telewizyjnego, mającego wywołać u czytelnika bądź widza dreszcz emocji. Wykorzystuje on głównie napięcie, niepewność i tajemniczość jako główne elementy utworu. Fabuła podąża w kierunku punktu kulminacyjnego. Napięcie zazwyczaj pojawia się, gdy główny bohater znajduje się w niebezpiecznej sytuacji, z której ucieczka wydaje się niemożliwa. Życie bohatera zazwyczaj jest zagrożone, ponieważ niespodziewanie lub nieświadomie znalazł się w śmiertelnym zagrożeniu, lub potencjalnie niebezpiecznej sytuacji. W zależności od podgatunku fabuła thrillera opiera się zwykle na obronie jakiegoś dobra - życia ludzkiego, państwa, społeczności; zaskakujące rozwiązanie akcji następuje pod koniec utworu. Prekursorem thrillera w filmie był Alfred Hitchcock (Ptaki). W literaturze elementy thrillera pojawiają się od lat 60. XX wieku (m.in. u Fredericka Forsytha, Alistaira MacLeana).

Thriller jak nic... Crime thriller

ocenił(a) film na 10
Redrum

Dzięki za objaśnienie. Mnie też wydaje się, że określenia typu 'horror'/'thriller'/'kryminał'/'film grozy' bywają zbyt często traktowane jako synonimy, a są to gatunki jednak odmienne. Zajmowałam się trochę historią gotyku w literaturze, a ostatnio nadrabiam filmowo <bielsze odcienie bieli> sztuki strachania... Pozdr

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones