PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9753}

Star Trek II: Gniew Khana

Star Trek: The Wrath of Khan
7,0 8 358
ocen
7,0 10 1 8358
6,0 5
ocen krytyków
Star Trek II: Gniew Khana
powrót do forum filmu Star Trek II: Gniew Khana

Pierwsza część była kinem fantastycznym naukowym, w swym gatunku naprawdę znakomitym, choć dla większości widzów produktem zwyczajnie nudnym (ja zawsze zaliczałem to na plus, bo bliżej było temu filmowi do Odysei Kubricka niż Gwiezdnych Wojen).

Druga część przeszła więc metamorfozę, słowo „naukowe” poszło w niepamięć, postawiono na czystą fantastykę. I bynajmniej nie wpłynęło to negatywnie na produkcję. To wciąż ten sam, niezapomniany klimat wędrówki po krańcach wszechświata, może nieco bardziej obarczonej akcją, ale wciąż fascynującej, zarówno obrazem, jak i galerią postaci (cokolwiek by nie powiedzieć, Spock zawsze rządzi !!), z którymi nie sposób sympatyzować. Jakby nie patrzeć jedna z najbardziej lubianych przez widzów część sagi (ja chyba zawsze najbardziej lubiłem trójkę), nie dziwię się temu.

Znakomite kino fantastyczne, dla wszystkich lubiących się nurzać w podobnych klimatach, mniej z kolei, dla zdeklarowanych fanów kolorowych mieczów świetlnych…

Moja ocena - 7/10

ocenił(a) film na 6
Grifter

No niestety, dla mnie SW jest lepszą przygodą od ST , tak więc kolejna pełnometrażówka Star Trek niczym mnie nie zachwyciła. Jak to się mówi: "nie poczułem tego klimatu" , a obiektywnie rzecz ujmując "Gniew..." gorzej wypada niż poprzednik, stąd moja ocena (dość niska jak na kultową produkcję)

OmniModo

Gwiezdne Wojny są dla dzieci.

Grifter

Jeśli jakiś kinowy Star Trek jest wybitny to jest nim Motion Picture. Bardzo dobry jest Gniew Khana, reszta maks dobra jak Pierwszy kontakt czy Wojna o pokój.

ocenił(a) film na 7
grzegorz_cholewa

Jedynka to rzecz zbliżona do Odysei Kosmicznej, czy idei transhumanizmu, która po latach wciąż jest ciekawa i nadająca się do interpretacji. Dwójka to po prostu świetne kino przygodowe w kosmosie, już nie tak dobre jak kiedyś, ale wciąż sprawiające wystarczającą frajdę. Khaaaaaaan!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones