film

Star Trek II: Gniew Khana

Star Trek: The Wrath of Khan
1982
1 godz. 53 min.
7,0 8 247
ocen
7,0 10 1 8247
6,0 5
ocen krytyków
Dzielna załoga Enterprise musi stawić czoło szukającemu zemsty tyranowi - Khanowi. więcej mniej
Star Trek II: Gniew Khana zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

świat

premiera

Saturn
Film zdobył 2 nagrody Saturn oraz 8 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Star Trek II: Gniew Khana
Zwiastun nr 1 2:14
nr 1 2009-11-16T11:31:33 https://fwcdn.pl/webv/31/46/13146/thumbnail.13146.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/153/9753/star_trek_ii__the_wrath_of_khan___trailer.vp9.1080p.webm

Jest XXIII wiek. Krążownik Federacji U.S.S. Enterprise wyrusza z rutynową misją. Dla admirała Jamesa T. Kirka (William Shatner) ta inspekcja może być ostatnią kosmiczną podróżą w jego karierze. Do akcji wkracza jednak Khan (Ricardo Montalban) - przewrotny ziemski tyran z XX wieku. Wspomagany przez swą wyklętą załogę genetycznieJest XXIII wiek. Krążownik Federacji U.S.S. Enterprise wyrusza z rutynową misją. Dla admirała Jamesa T. Kirka (William Shatner) ta inspekcja może być ostatnią kosmiczną podróżą w jego karierze. Do akcji wkracza jednak Khan (Ricardo Montalban) - przewrotny ziemski tyran z XX wieku. Wspomagany przez swą wyklętą załogę genetycznie udoskonalonych superludzi, Khan najechał Gwiezdną Bazę Reguła I, skąd wykradł Projekt Genesis, czyli ściśle tajne urządzenie, przejął kontrolę nad jednym ze statków Federacji i próbuje teraz zastawić śmiertelną pułapkę na swego wroga Kirka. Jeśli mu się uda, admirał zginie, a wszechświat czeka zagłada na skalę Armageddonu!

boxoffice
$79 818 511 na świecie
$79 707 906 w USA
$110 605 poza USA
budżet
$11 200 000
na podstawie
Gene Roddenberry (serial TV) /
dystrybucja
Imperial - Cinepix
studio
Paramount Pictures (przedstawia)
tytuł oryg.
Star Trek: The Wrath of Khan
inne tytuły
Star Trek II: The Wrath of Khan Miedzynarodowe
Star Trek II: The Wrath of Khan - The Director's Edition (tytuł wznowienia) USA
Star Trek II: The Wrath of Khan (alternatywna pisownia) USA
Star Trek II: The Undiscovered Country (tytuł roboczy) USA
Star Trek II: The Vengeance of Khan (tytuł roboczy) USA
więcej
Zdjęcia do filmu nakręcono w Parku Narodowym Golden Gate w San Francisco (Kalifornia, USA).
Ze względu na ograniczenia budżetowe wykorzystywano dekoracje, które pojawiły się już w serialu i innych filmach serii. Np. stacja kosmiczna Regula 1 to obrócona do góry nogami stacja kosmiczna z filmu "Star Trek".
Kiedy kręcono sceny, w których Spock i Savik mieli rozmawiać po wulkańsku, w rzeczywistości mówili po angielsku, a dźwiękowcy dopasowywali później "wulkańskie" słowa do ich ruchów warg.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Pierwsza część była kinem fantastycznym naukowym, w swym gatunku naprawdę znakomitym, choć dla większości widzów produktem zwyczajnie nudnym (ja zawsze zaliczałem to na plus, bo bliżej było temu filmowi do Odysei Kubricka niż Gwiezdnych Wojen).

  Druga część przeszła więc metamorfozę,... więcej

 • possibilities

  milczacy ocenił(a) film na 8

  W niecałe trzy lata po sukcesie "The Motion Picture" Nicholas Meyer zrealizował kontynuację tamtego obrazu. "Gniew Khana" - bo taki tytuł nosi sequel, nawiązuje bardzo silnie do jednego z odcinków TOS (1x23) i przez fanów został uznany za najlepszy film z całego cyklu. Czy naprawdę najlepszy, tego nie... więcej

 • KHAN! KHAN!

  emillo97 ocenił(a) film na 9

  STAR TREK II: GNIEW KHANA [1979]
  Wczoraj obejrzałem drugą kinową część Star Treka. Co mogę o niej powiedzieć...jest dynamiczniejsza od części 1, efekty nadal piękne, muzyka ciekawa, fabuła ciekawa, aczkolwiek rozśmieszył mnie ten jakże naturalny krzyk Kirka "KHAN! KHAN!". Wielkim plusem jest dla mnie...

 • Najlepsza część!

  Tatar ocenił(a) film na 8

  Oczywiście mam na mtyśli filmy z udziałem Kapitanan Kirka, nie późniejsze.

 • :-)

  Valentina ocenił(a) film na 9

  Film ma wszystko czego potrzeba- nawiązanie do serialu, ciekawą akcje, napięcie aż do końca i... wielkiego bohatera. Scena ze Spockiem naprawdę świetna. Jest to też doskonaly wstęp do następnych pełnometrażówek.

  1