Star Trek IV: Powrót na Ziemię

Star Trek IV: The Voyage Home

1986 1 godz. 59 min.
6,9 6 815
ocen
6,9 10 6815
1 341
chce zobaczyć
powrót do forum filmu Star Trek IV: Powrót na Ziemię
  • Bilet95 ocenił(a) ten film na: 9

Powinno się klasyfikować nie jako przygodowy sci-fi tylko komedia sci-fi.

• Nikodem123 ocenił(a) ten film na: 8

Bilet95 Absolutnie się zgadzam!
    Dla mnie najlepsza ze wszystkich kinowych Star Treków.

• natan_ ocenił(a) ten film na: 6

Nikodem123 Nie zgadzam się zupełnie, jak dla mnie przeciętna komedia, najsłabsza ze "starych" Star Trekow. Motyw z niewidzialnością Enterprise'a pozostawionego w jakimś parku ? gdzie każdy turysta mógł na niego się nadziać był nieśmieszną parodią całej serii. Do tego Chekov zachowywał się jak niespełna rozumu idota. :-p

natan_ Tam nie było Enterprise'a.

Bilet95 Fakt, przejęzyczenie. To był klingoński okręt.

natan_ Ja do tego filmu podszedłem jak do lekkiej parodyjki, bo jakbym potraktował go pardziej poważni wystawiłbym znacznie niższą ocenę.

natan_ Jeden odcinek oryginalnej serii też był w takich realiach i był podobnie zrobiony jak film.

Bilet95 Ja z kolei chyba na zbyt poważnie podszedłem do "Powrotu na ziemię" :)
    W kilku innych produkcjach nie związanych z Star Trek często eksperymentuje się z lżejszą formą, przykład stare odcinki z serii Z archiwum X, nie podam jednak dokładnie odcinków bo nie pamiętam. Bardzo fajnie się to oglądało.

natan_ Nie tylko stare seriale, w takim NCIS (jedne z pierwszych) też były takie łagodniejsze dochodzenia. Nie to co teraz, że każde dochodzenie jest jakieś "szczególnie ważne".

Bilet95 Mhm, spoko, chociaż NCIS to nie jest serial z mojej bajki. :)

• BILLYBATSON2004 ocenił(a) ten film na: 8

Bilet95 Komedia-przygodowy-sci-fi pasowałoby bardziej, bo to wciąż film przygodowy.