Film

Star Trek IX: Rebelia

Star Trek: Insurrection
1998
1 godz. 39 min.
6,7 6 525
ocen
6,7 10 1 6525
1 597
chce zobaczyć
Kapitan Picard wraz z dzielną załogą postanawia stanąć w obronie garstki mieszkańców planety Ba'ku, co oznacza wystąpienie przeciwko Federacji Planet. Więcej Mniej
Star Trek IX: Rebelia zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

świat

premiera

nagrody

Od początku istnienia Zjednoczonej Federacji Planet jasno określa się Pierwszą Dyrektywę: niedozwolona jest jakakolwiek ingerencja w naturalny rozwój innych cywilizacji. Wyznacza ona niejako politykę eksploracji kosmosu przez oddziały Gwiezdnej Floty. Dyrektywa ta niejednokrotnie jednak bywała naruszana... Na planecie Ba'ku, Federacja iOd początku istnienia Zjednoczonej Federacji Planet jasno określa się Pierwszą Dyrektywę: niedozwolona jest jakakolwiek ingerencja w naturalny rozwój innych cywilizacji. Wyznacza ona niejako politykę eksploracji kosmosu przez oddziały Gwiezdnej Floty. Dyrektywa ta niejednokrotnie jednak bywała naruszana... Na planecie Ba'ku, Federacja i Son'a prowadzą obserwację mieszkańców - 600 osobników, żyjących w małej osadzie, prowadzących proste życie bez zdobyczy technologicznych. Data - android z załogi Enterprise - jest jednym z obserwatorów z ramienia Federacji. Jego nagła, niewyjaśniona awaria powoduje zdemaskowanie obserwatorów i sprowadza na Ba'ku Enterprise. Próbujący załgodzić sytuację Picard nawiązuje bliższy kontakt z Anij, jedną z mieszkanek osady, od której dowiadue się, iż Ba'ku wcale nie są tacy na jakich wyglądają - większość mieszkańców żyje już około trzystu lat... Stopniowo, załoga Enterprise odkrywa spisek - kilku wysokich rangą oficjeli Federacji oraz Son'a - umierająca, genetycznie upośledzona rasa - postanowili wspólnie usunąć Ba'ku z ich miejsca zamieszkania, po odkryciu, iż promieniowanie z pierścienia otaczającego planetę posiada niezwykłe właściwości lecznicze... Picard sprzeciwia się rozkazom i organizuje rebelię przeciwko...Federacji. Załoga oczywiście staje po stronie kapitana, podejmując walkę w obronie Ba'ku...

boxoffice
$112 587 658 na świecie
$70 187 658 w USA
$42 400 000 poza USA
budżet
$58 000 000
na podstawie
Gene Roddenberry (serial TV) /
dystrybucja
Imperial - Cinepix
studio
Paramount Pictures (przedstawia)
tytuł oryg.
Star Trek: Insurrection
inne tytuły
Star Trek 9 (alternatywna pisownia) USA
Star Trek IX (tytuł roboczy) USA
Star Trek: Nemesis (tytuł roboczy) USA
Star Trek: Prime Directive (tytuł roboczy) USA
Star Trek: Rebellion (tytuł roboczy) USA
Więcej...
Film nakręcono w Bishop, Los Angeles, na terenie Lasów Stanów Zjednoczonych, Lake Sherwood i nad Convict Lake (Kalifornia, USA).
W pierwszych scenach przedstawiających życie w wiosce Ba'ku "obcy" nóż używany do krojenia ciasta chlebowego, to w rzeczywistości nóż plemienia Ulu z Alaski.
Drążek ręcznego sterowania, którym Riker kieruje Enterprise to w rzeczywistości zmodyfikowany joystick Gravis Thunderbird.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych