film

Star Trek IX: Rebelia

Star Trek: Insurrection
1998
1h 39m
6,7 6 689
ocen
6,7 10 1 6689
Kapitan Picard wraz z dzielną załogą postanawia stanąć w obronie garstki mieszkańców planety Ba'ku, co oznacza wystąpienie przeciwko Federacji Planet. więcej mniej
Star Trek IX: Rebelia zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

świat

premiera

nagrody

Od początku istnienia Zjednoczonej Federacji Planet jasno określa się Pierwszą Dyrektywę: niedozwolona jest jakakolwiek ingerencja w naturalny rozwój innych cywilizacji. Wyznacza ona niejako politykę eksploracji kosmosu przez oddziały Gwiezdnej Floty. Dyrektywa ta niejednokrotnie jednak bywała naruszana... Na planecie Ba'ku, Federacja iOd początku istnienia Zjednoczonej Federacji Planet jasno określa się Pierwszą Dyrektywę: niedozwolona jest jakakolwiek ingerencja w naturalny rozwój innych cywilizacji. Wyznacza ona niejako politykę eksploracji kosmosu przez oddziały Gwiezdnej Floty. Dyrektywa ta niejednokrotnie jednak bywała naruszana... Na planecie Ba'ku, Federacja i Son'a prowadzą obserwację mieszkańców - 600 osobników, żyjących w małej osadzie, prowadzących proste życie bez zdobyczy technologicznych. Data - android z załogi Enterprise - jest jednym z obserwatorów z ramienia Federacji. Jego nagła, niewyjaśniona awaria powoduje zdemaskowanie obserwatorów i sprowadza na Ba'ku Enterprise. Próbujący załgodzić sytuację Picard nawiązuje bliższy kontakt z Anij, jedną z mieszkanek osady, od której dowiadue się, iż Ba'ku wcale nie są tacy na jakich wyglądają - większość mieszkańców żyje już około trzystu lat... Stopniowo, załoga Enterprise odkrywa spisek - kilku wysokich rangą oficjeli Federacji oraz Son'a - umierająca, genetycznie upośledzona rasa - postanowili wspólnie usunąć Ba'ku z ich miejsca zamieszkania, po odkryciu, iż promieniowanie z pierścienia otaczającego planetę posiada niezwykłe właściwości lecznicze... Picard sprzeciwia się rozkazom i organizuje rebelię przeciwko...Federacji. Załoga oczywiście staje po stronie kapitana, podejmując walkę w obronie Ba'ku...

boxoffice
$112 587 658 na świecie
$70 187 658 w USA
$42 400 000 poza USA
budżet
$58 000 000
na podstawie
Gene Roddenberry (serial TV) / Rick Berman (materiały do scenariusza, historia) ...więcej
dystrybucja
Imperial - Cinepix
studio
Paramount Pictures (przedstawia)
tytuł oryg.
Star Trek: Insurrection
inne tytuły
Star Trek 9 (alternatywna pisownia) USA
Star Trek IX (tytuł roboczy) USA
Star Trek: Nemesis (tytuł roboczy) USA
Star Trek: Prime Directive (tytuł roboczy) USA
Star Trek: Rebellion (tytuł roboczy) USA
więcej
Film nakręcono w Bishop, Los Angeles, na terenie Lasów Stanów Zjednoczonych, Lake Sherwood i nad Convict Lake (Kalifornia, USA).
W pierwszych scenach przedstawiających życie w wiosce Ba'ku "obcy" nóż używany do krojenia ciasta chlebowego, to w rzeczywistości nóż plemienia Ulu z Alaski.
Drążek ręcznego sterowania, którym Riker kieruje Enterprise to w rzeczywistości zmodyfikowany joystick Gravis Thunderbird.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Nienajgorszy

ocenił(a) film na 7

Dobry mimo początku nie dla wszystkich zrozumiałego.

wznieść się na wyższy poziom niż ten, który reprezentuje serial...

Jeśli ktoś z was lubi Treka, albo dopiero go poznaje - zapraszam na stronę organizacji zrzeszającej fanów w Polsce. W nazwie co prawda jest "wielkopolski", ale działamy na terenie całej Polski - i nie tylko. Bierzemy również udział w konwentach zagranicznych.
LLAP!
https://pl-pl.facebook.com/stowarzyszeniewogf/

Przy tym bardzo inteligentna aluzja do wojny w Jugosławii. Nie bez powodu akcja filmu toczy się w BA'KU (jak BAKU bodaj w Azebejdżanie).

To film o bratobójczych walkach, izolowaniu, internowaniach, obozach separujących cały naród od drugiego. O odbieraniu jednym prawa do decydowania o własnym losie i miejscu. Także...

więcej

Arcydzieło!

użytkownik usunięty

Obok zemsty Khana i Pierwszego kontaktu są to trzy filmy kinowe które ubóstwiam. Filmy treko
podobne bardziej niczym transformersy czy gwiezdne wojenki od abramsa i jego przydupasów
nawet tym tytułom do podeszw nie dorastają :-) Rebelia ma całą kwintesencję Treka :-)