Clash of the Titans

1 godz. 46 min.
6,3 123 818
ocen
6,3 10 123818
12 430
chce zobaczyć
4,0 8
ocen krytyków
{"rate":4.0,"count":8}
{"type":"film","id":328812,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Clash+of+the+Titans-2010-328812/tv","text":"W TV"}]}

Perseusz (Sam Worthington), urodzony jako bóg, ale wychowany jak człowiek, nie jest w stanie uratować swojej rodziny przed Hadesem (Ralph Fiennes) - mściwym bogiem świata zmarłych. Nie mając nic do stracenia mężczyzna zgłasza się na ochotnika, by poprowadzić wyprawę do zakazanego świata Hadesa i pokonać go, zanim ten odbierze moc Zeusowi (Liam Neeson) i sprowadzi na ziemię chaos. Wraz z grupą śmiałych wojowników wyrusza w ryzykowną podróż, podczas której będzie walczyć z groźnymi demonami i strasznymi bestiami. Przeżyje tylko wtedy, jeśli uwierzy w swoją boską moc, przeciwstawi się swojemu przeznaczeniu i zacznie pisać swój własny los.
Remake filmowej wersji z 1981 roku.

opis dystrybutora kino

Potomek Zeusa, Perseusz, jest bezradny, gdy Hades zabiera mu całą rodzinę. Wiedząc, że nie ma nic do stracenia, podejmuje się misji powstrzymania Hadesa przed próbą detronizacji Zeusa i wprowadzeniem prawdziwego piekła na ziemi. Wraz z kilkoma wojownikami przemierzy przedziwne krainy walcząc z bestiami i strasznymi stworzeniami. Prawdziwym celem jego misji jest jednak spotkanie z ukochaną.

Cyszard
opis użytkownika

Perseusz (Sam Worthington) został wychowany przez rybacką rodzinę. Nie wie, że jego prawdziwym ojcem jest sam Zeus (Liam Neeson). Pewnego dnia jest świadkiem, jak żołnierze z miasta Argos niszczą posąg władcy Olimpu, wypowiadając tym samym posłuszeństwo bogom. W odpowiedzi rodzina Perseusza zostaje zabita przez mściwego Hadesa (Ralph Fiennes). Bogowie pragną za wszelką cenę odzyskać kontrolę nad ludźmi. Za pozwoleniem Zeusa Hades udaje się do Argos, gdzie stawia mieszkańcom ultimatum: złożą w ofierze księżniczkę Andromedę (Alexa Davalos) lub ich miasto zostanie zniszczone przez straszliwego potwora Krakena po upływie dziesięciu dni. Zdesperowany ojciec Andromedy organizuje grupę śmiałków, którzy mają znaleźć sposób na pokonanie potwora. Na jej czele staje żądny zemsty Perseusz. Tymczasem Hades knuje podstępny plan mający na celu odsunięcie Zeusa od władzy nad Olimpem.

Melvin_Purvis
opis użytkownika

Remake "Zmierzchu Tytanów" z 1981 roku. Perseusz jako niemowlę (w tej roli Sam Worthington) został wyciągnięty z trumny wyłowionej przez rybaka Spyrosa (Pete Postlethwaite). W sarkofagu z dzieckiem była również jego matka, jednak ta nie przeżyła. Spyros razem ze swoją żoną przygarniają chłopca. Mija ponad dwadzieścia lat. Perseusz razem ze swoją rodziną udaje się na połów. W trakcie wyprawy są świadkami zniszczenia posągu Zeusa przez żołnierzy z Argos. Dewastacja rzeźby budzi gniew Hadesa (Ralph Fiennes), który zabija zarówno wojowników, jak i niewinną rodzinę rybaka. Tylko Perseuszowi udaje się ocaleć. Zostaje zabrany przez przepływający statek i udaje się do Argos, miasta, które zbuntowało się przeciw prawu bogów. Tam ma miejsce kolejne spotkanie Hadesa z Perseuszem. Władca świata umarłych rozpoznaje w mężczyźnie półboga, syna Zeusa. Ale nie to jest celem jego pojawienia się. Chce ukarać dumnych mieszkańców i daje im ultimatum: albo złożą Andromedę (Alexa Davalos), córkę królowej Kasjopei (Polly Walker), w ofierze Krakenowi, albo ten zniszczy całe miasto. Perseusz, szukając okazji, by zemścić się za śmierć rodziny na Hadesie, postanawia znaleźć sposób, by pokonać potwora...

Keodred
opis użytkownika

W "Starciu Tytanów", ostatecznej walce sił, ludzie występują przeciwko królom, a królowie przeciw bogom. Jednak wojna pomiędzy bogami może zniszczyć świat. Urodzony jako bóg, ale wychowany jako człowiek, Perseusz (Sam Worthington), nie jest w stanie uratować swojej rodziny przed mściwym bogiem podziemnego świata zmarłych, Hadesem (Ralph Fiennes). Nie mając nic do stracenia Perseusz zgłasza się na ochotnika, by poprowadzić niebezpieczną wyprawę i pokonać Hadesa, zanim ten odbierze moc Zeusowi (Liam Neeson) i urządzi piekło na ziemi. Walcząc z bezbożnymi demonami i przerażającymi bestiami, Perseusz i jego wojownicy przetrwają tylko wtedy, jeśli śmiały wojownik uwierzy w swoją boską moc, przeciwstawi się przeznaczeniu i stanie się kowalem własnego losu.

opis dystrybutora dvd