Film

Clash of the Titans

1981 1 godz. 58 min.
7,0 6 507
ocen
7,0 10 6507
2 363
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":1}
{"id":"32071","linkUrl":"/film/Zmierzch+tytan%C3%B3w-1981-32071","alt":"Zmierzch tytanów","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/20/71/32071/6992371.2.jpg"}
Perseusz wyrusza na niebezpieczną wyprawę, by ocalić księżniczkę Andromedę. W wykonaniu misji pomagają mu niezwykłe stworzenia.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Saturn Najlepszy aktor drugoplanowy w roku 1982 dla Burgess Meredith
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Perseusz, syn Zeusa, wyrusza w pełną przygód i niebezpieczeństw drogę, by dotrzeć do swej ukochanej Andromedy. Nim jednak ją poślubi będzie musiał przejść pomyślnie wszystkie próby, jakie zgotowali mu zazdrośni o względy pięknej Andromedy bogowie. Sam Zeus jest jednym z konkurentów Perseusza. Dzielny młodzieniec nie jest zdany jedynie na własne siły, może bowiem korzystać z pomocy skrzydlatego konia Pegaza i z rad wyjątkowo mądrej sowy.

boxoffice
$41 092 328 w USA
budżet
$15 000 000
studio
Metro-Goldwyn-Mayer (MGM) (przedstawia) / Peerford Ltd. (niewymienione w czołówce)
data produkcji
1981
tytuł oryg.
Clash of the Titans
inne tytuły
Zmierzch tytanów Polska
Starcie tytanów Polska
Więcej...
Beverley Cross napisała rolę Tetydy specjalnie dla Maggie Smith.
Neil McCarthy grał tylko w ujęciach głowy lub górnej części tułowia. Przy pozostałych scenach nagrywano model.Neil McCarthy
Rex Harrison odrzucił rolę Posejdona, stwierdzając, że jest zbyt mała.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Fantastyczny pomysł z mechaniczną sową!

  janko_bzykant_ ocenił(a) film na 9

  Film jest niesamowicie klimatyczny. Oczywiście, że efekty są przestarzałe, a nawet w tamtych czasach nie stanowiły szczytu możliwości. Ale klimat jest po prostu niesamowity. No i ta mechaniczna sowa! Przecież to jest FANTASTYCZNY pomysł!

 • animacja poklatkowa to jest to!

  Nu_RaKu ocenił(a) film na 7

  ten film jest chyba najlepszym przykładem wykorzystania tej techniki. Może jestem jakiś dziwny ale moje oczy cieszą najbardziej właśnie te poklatkowe potwory a nie współczesne skomplikowane efekty komputerowe. Remake nie był w sumie taki zły, oryginał stoi klasę wyżej. Oczywiście oba ... więcej

 • Potęga starych czasów.

  TronCienia ocenił(a) film na 10

  Jeden z lepszych filmów dawnych lat! Nawet efekty specjalne były bardzo dobre jak na tamte czasy i nawet dzisiaj podziwia się tego "śmiesznego" Krakena, czy anemicznie ruszające się olbrzymie skorpiony. Dla mnie rewelacyjny film. Dużo lepszy od remake'u. Clash of the Titans!

 • Ciekawie

  nzcn ocenił(a) film na 7

  Oglądałem film wielokrotnie (tcm, a jak) i przyznam, że zakładałem, że to film z lat 40/50 lat, pokolorowany po fakcie. 1981 czyni z tego filmu dość, hm, nówkę!

 • Ciekawy

  Don__Kichot ocenił(a) film na 8

  Bardzo dobrze się ogląda, wciągający i barwny.