PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=328812}

Starcie tytanów

Clash of the Titans
6,3 125 277
ocen
6,3 10 1 125277
4,3 13
ocen krytyków
Starcie tytanów
powrót do forum filmu Starcie tytanów

Twórcy chyba pomylili wątki w oryginale. Przecież Perseusza nic nie łączyło z Io. Nawet nie pojawia się w jego micie. Andromeda była przecież ukochaną Perseusza. W filmie zrezygnowano z tego wątku. A szkoda.
W sumie nie byłoby tak źle, gdyby nie to, że film trwał marne 1,5 godziny. Zdecydowanie za krótko.

ocenił(a) film na 2
polonista_filmweb

dla mnie te 1,5 godziny to i tak stanowczo za długo^^

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Syndrius666

Wszystko dla komercji...
Ale za to niezłe efekty. To trzeba przyznać.

ocenił(a) film na 8
polonista_filmweb

Mi to nie przeszkadza - kto wie jak to było naprawdę;-)

Mariusz_760301

Miasto Argos pojawia się również w Conanie.

ocenił(a) film na 9
polonista_filmweb

Ale bohaterska Io jest dużo fajniejsza od posągowej Andromedy.

ocenił(a) film na 7
polonista_filmweb

W Holywood nie takie historie przekręcali. Powinniśmy już się dawno przyzwyczaić do braku szacunku ze strony filmowców do tak jak i historii tak ido mitów czy powieści.
A co do filmu. No cóż, jedne się ogląda a inne, że tak powiem "kontempluje". Ten się tylko ogląda ale za to całkiem zgrabnie. Trochę popcornu, dobry ekran, przyzwoite głośniki i można mile spędzić czas.

cure79

Dla mnie to była męczarnia. Już pomijam tą Andromedę bo na mitologii się nie znam ( nie ja jedyna bo scenarzyści tego efekciarskiego gniota dla amerykanów też nie) ale co tam robiły dżiny? A Perseusz się pewnie w grobie przewraca jak widzi co to drewno zrobiło z jego postacią.

altair_daniluk129

"Już pomijam tą Andromedę bo na mitologii się nie znam"

Zasada jest taka że jak się na czymś nie zna, to się nie wypowiada, bo można zrobić z siebie idiotę (jw). Film NIGDY ani NIGDZIE nie był reklamowany jako wierna ekranizacja mitologii więc nie wiem skąd u was takie podejście. To jest historia luźno inspirowana mitami, stąd takie postacie jak djinny czy Kraken. Myślałem że nietrudno będzie się domyślić, a jednak. I jeszcze jedno - Perseusz nie istniał więc nie może przewracać się w grobie, nie wiem jak niedokszatłconym trzeba być żeby myśleć że to postać historyczna.

nevler

Wiem, że parę lat za późno na odpowiedź, ale to pan szanowny/ pani szanowna powinna zluzować. To że film jest luźno związany z mitologią- spoko, ale takie bzdury to za dużo. A co do Perseusza to "nie wiem jak niedokszatłconym trzeba być", żeby się nie kapnąć, że to sarkazm.
Nara
PS Gniot jest gniotem i nic tego nie zmieni :)

ocenił(a) film na 9
polonista_filmweb

W drugiej części to nadrobili.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones