film

Strażnik prawa

The Enforcer
1976
1h 36m
7,3 15 905
ocen
7,3 10 1 15905
5,0 4
oceny krytyków
Inspektor Callahan wraz z nową partnerką wpada na trop szajki przestępczej, która terroryzuje miasto. więcej mniej
Strażnik prawa zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Strażnik prawa
Zwiastun nr 1
nr 1 2009-11-16T11:30:58 https://fwcdn.pl/webv/30/24/13024/z01.13024.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/132/10332/the_enforcer__1976__official_trailer.vp9.480p.webm

Trzecia część przygód nieugiętego inspektora, Harry'ego Callahana (Clint Eastwood). W San Francisco szaleje banda, która sieje śmierć i terroryzuje miasto. Grupa napada na magazyn broni i wyrusza na krwawą jatkę. Władze proszą o pomoc Callahana, wcześniej odesłanego do działu personalnego za szokujące i zaskakujące metody działania wTrzecia część przygód nieugiętego inspektora, Harry'ego Callahana (Clint Eastwood). W San Francisco szaleje banda, która sieje śmierć i terroryzuje miasto. Grupa napada na magazyn broni i wyrusza na krwawą jatkę. Władze proszą o pomoc Callahana, wcześniej odesłanego do działu personalnego za szokujące i zaskakujące metody działania w czasie uwolnienia zakładników przetrzymywanych w sklepie monopolowym. Harry dostaje do pomocy nowego partnera - inspektora Kate Moore (Tyne Daly). Bandyci żądają okupu w zamian za zaprzestanie swoich działań. Sytuacja robi się jeszcze bardziej dramatyczna, gdy porywają burmistrza San Francisco (John Crawford).

boxoffice
$46 236 000 w USA
budżet
$9 000 000
na podstawie
studio
Warner Bros. (przedstawia) / Malpaso Company, The
tytuł oryg.
The Enforcer
inne tytuły
Moving Target USA
więcej
Kiedy Callahan rozmawia z Mustafą mówi mu, że Vonda współodpowiada za 4 morderstwa. Tymczasem ofiar jest 5 (dwóch gazowników, strażnik, i dwóch agentów).
Podczas strzelaniny w sklepie, Callahan strzela do zbira, który jest za ladą. Trafia go dwukrotnie, jednak butelka, która stała na linii strzału pomiędzy nimi jest nienaruszona.
Maxwell rozwala bazuką ciężarówkę z beczkami. Widać, iż niektóre za chwilę spadną na samochód burmistrza, jednak żadna nawet go nie dotyka. Na dodatek po chwili, wokół samochodu jest czysto.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

całe życie było "egzekutor" a teraz pan,debil dystrybutor zmienia na strażnik prawa, żal dupe ściska.
w tym kraju nic poprawnie nie moze byc zrobione

Dobry Klimat, ciekawa fabuła,fajna relacja z "nowym partnerem" Ogląda się dobrze do dziś.

terrorystów. Pomysł ze świeżo upieczoną agentką to strzał w dziesiątkę. Eastwood jak zawsze ten sam, czy to w westernach, czy w filmach kryminalnych. uwielbiam go.

8/10

ocenił(a) film na 8

Kolejna część i znowu inna. Tym razem Eastwood jest lepszy niż w dwójce, ale nadal gorszy niż w jedynce. Kwestie wizualne, oprawa, efekty, poprawione względem części poprzednich. Muzyka w filmie w końcu dała o sobie znać! Gra pozostałych aktorów wyraźnie gorsza niż w dwójce i odrobinę lepsza niż w jedynce. Główny...

re:mini.scencje

ocenił(a) film na 8

harry und - pardonne moi - nowy partner bez zwisającego narządu płciowego.. co dalej? może od razu dajcie facetowi chińczyka albo orangutana, poproście tego samego jamesa fargo aby rzecz wyreżyserował i pod przeraźliwie głupim tytułem wypuścił und no futher quests, your honor..