Film

The Dead Pool

1988 1 godz. 31 min.
7,2 14 821
ocen
7,2 10 14821
4 740
chce zobaczyć
{"rate":5.0,"count":1}
{"id":"8984","linkUrl":"/film/Pula+%C5%9Bmierci-1988-8984","alt":"Pula śmierci","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/89/84/8984/7468728.2.jpg"}
Inspektor Harry Callahan staje się jednym z obiektów gry ekipy filmowej. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Piąty i ostatni film z cyklu opowieści sensacyjnych o inspektorze Harry`m Callahanie, zwanym nie bez powodu "Brudny Harry". Bo Callahan nie zamierza traktować przestępców humanitarnie i rozprawia się z nimi dość brutalnie. Nie zraża się nawet wtedy, gdy za szczególnie bezwzględne postępowanie bywa zawieszany w pełnieniu obowiązków. FilmPiąty i ostatni film z cyklu opowieści sensacyjnych o inspektorze Harry`m Callahanie, zwanym nie bez powodu "Brudny Harry". Bo Callahan nie zamierza traktować przestępców humanitarnie i rozprawia się z nimi dość brutalnie. Nie zraża się nawet wtedy, gdy za szczególnie bezwzględne postępowanie bywa zawieszany w pełnieniu obowiązków. Film "Pula śmierci" opowiada historię grupy zaprzyjaźnionych osób, członków ekipy filmowej, realizującej wideoklip, którzy dla zabawy typują listę osób, które mają największą szansę na zgon...

boxoffice
$37 903 295 w USA
budżet
$20 000 000
studio
Warner Bros. (przedstawia) / Malpaso Productions
data produkcji
1988
tytuł oryg.
The Dead Pool
inne tytuły
Pula śmierci Polska
Dirty Harry in The Dead Pool (inny tytuł) USA
Więcej...
Quan mówi, że jest Amerykaninem chińskiego pochodzenia. Jednak kiedy Callahan zauważa tatuaż na jego ramieniu, jest on zapisany w języku koreańskim i brzmi: Kim Jong Seo.
Podczas końcowej sceny pościgu, Callahan i bandyta biegną wzdłuż nabrzeża. Widzimy wtedy jak Callahan przebiega przez obłok pary. W następnym ujęciu jest daleko poza nim, a bandyta zaczyna przez niego przebiegać, zaś w kolejnym ujęciu to Callahan znów opuszcza obłok pary.
Gdy wybucha pierwsza bomba podłożona pod samochodem, ofiary wychodzą z zamachu bez szwanku, ale kiedy następnym razem wybucha auto Callahana i jego partnera, odnoszą oni już niewielkie obrażenia i to pomimo tego, że znajdują się kilka metrów od eksplozji.
Test wiedzy

Jim Carrey

Jak dobrze znasz filmografię Jima Carreya? Sprawdź się!
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych