film

Pula śmierci

The Dead Pool
1988
1h 31m
7,2 15 857
ocen
7,2 10 1 15857
5,7 3
oceny krytyków
Inspektor Harry Callahan staje się jednym z obiektów gry ekipy filmowej. Zobacz pełny opis
Pula śmierci zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Piąty i ostatni film z cyklu opowieści sensacyjnych o inspektorze Harry`m Callahanie, zwanym nie bez powodu "Brudny Harry". Bo Callahan nie zamierza traktować przestępców humanitarnie i rozprawia się z nimi dość brutalnie. Nie zraża się nawet wtedy, gdy za szczególnie bezwzględne postępowanie bywa zawieszany w pełnieniu obowiązków. FilmPiąty i ostatni film z cyklu opowieści sensacyjnych o inspektorze Harry`m Callahanie, zwanym nie bez powodu "Brudny Harry". Bo Callahan nie zamierza traktować przestępców humanitarnie i rozprawia się z nimi dość brutalnie. Nie zraża się nawet wtedy, gdy za szczególnie bezwzględne postępowanie bywa zawieszany w pełnieniu obowiązków. Film "Pula śmierci" opowiada historię grupy zaprzyjaźnionych osób, członków ekipy filmowej, realizującej wideoklip, którzy dla zabawy typują listę osób, które mają największą szansę na zgon...

boxoffice
$37 903 295 w USA
budżet
$20 000 000
na podstawie
studio
Warner Bros. (przedstawia) / Malpaso Productions
tytuł oryg.
The Dead Pool
inne tytuły
Dirty Harry in The Dead Pool USA
więcej
Quan mówi, że jest Amerykaninem chińskiego pochodzenia. Jednak kiedy Callahan zauważa tatuaż na jego ramieniu, jest on zapisany w języku koreańskim i brzmi: Kim Jong Seo.
Podczas końcowej sceny pościgu, Callahan i bandyta biegną wzdłuż nabrzeża. Widzimy wtedy jak Callahan przebiega przez obłok pary. W następnym ujęciu jest daleko poza nim, a bandyta zaczyna przez niego przebiegać, zaś w kolejnym ujęciu to Callahan znów opuszcza obłok pary.
Gdy wybucha pierwsza bomba podłożona pod samochodem, ofiary wychodzą z zamachu bez szwanku, ale kiedy następnym razem wybucha auto Callahana i jego partnera, odnoszą oni już niewielkie obrażenia i to pomimo tego, że znajdują się kilka metrów od eksplozji.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

"Zdania są jak tyłki... podzielone"

jednak oglądało mi sie go bardzo przyjemnie tylko ze ja jestem fanem Clinta i nawet największy gniot obejrzę z przyjemnością jesli tylko pan Eastwood w nim występuje

...i Gunsi na pogrzebie - wymiękam :)) Miał humor reżyser :)

Najbardziej luzacka część przygód słynnego detektywa. Fajny pomysł, dobra realizacja. Dobre Kino w starym stylu.

Dobry film

ocenił(a) film na 7

Akcja i humor. Film dobrze się zestarzał. Pewnie jeszcze nie raz obejrzę. Świetny motyw muzyczny przy początkowych napisach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones