Odtwórz Zwiastun nr 1 2:58
Film

Dirty Harry

1971 1 godz. 42 min.
7,7 77 770
ocen
7,7 10 1 77770
21 564
chce zobaczyć
7,7 11
ocen krytyków
{"rate":7.72727,"count":11}
{"id":"4357","linkUrl":"/film/Brudny+Harry-1971-4357","alt":"Brudny Harry","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/43/57/4357/7468709.2.jpg"}
Szaleniec o pseudonimie Skorpion strzela do ludzi z dachów i szantażuje burmistrza San Francisco. Może go unieszkodliwić jedynie inspektor Callahan, znany ze stosowania brutalnych metod wobec przestępców.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić
Brudny Harry
Zwiastun nr 1 2:58
Brudny Harry
Na skróty Brudny Harry 4:15
Brudny Harry - Zwiastun Nr 1 Brudny Harry - Zwiastun Nr 1
Na skróty 17 komentarzy
Brudny Harry

Dramat sensacyjny, który zmienił sposób realizacji obrazów policyjnych. Harry Callahan (Clint Eastwood), porucznik policji z San Francisco, słynie z tego, że przestępców chętniej traktuje kulami ze swojego Magnum kaliber 44 niż przesłuchuje. Otrzymuje polecenie schwytania Skorpiona, psychopatycznego mordercy, który grozi, że będzie zabijał mieszkańców miasta aż do momentu, kiedy nie otrzyma wysokiego okupu.

boxoffice
$35 976 000 w USA
budżet
$4 000 000
na podstawie
Harry Julian Fink (materiały do scenariusza, historia) / Rita M. Fink (materiały do scenariusza, historia) / Więcej...
studio
Malpaso Company, The / Warner Bros.
inne tytuły
Andrew Robinson został zatrudniony do roli Skorpiona na prośbę Clinta Eastwooda, który widział go występującego na Broadwayu w "Idiocie" na podstawie powieści Fiodora Dostojewskiego. Eastwood przekonał Dona Siegela, że Robinson idealnie nadaje się do tej roli.
Początkowo reżyserem miał być Irvin Kershner lub Sydney Pollack. Kershner dostał tę pracę, jednak zrezygnował zaraz po tym jak Frank Sinatra odmówił zagrania roli Harry'ego Callahana.
Tak jak "Dzika banda" Sama Peckinpaha zmieniła na zawsze western, tak "Brudny Harry" Dona Siegela uczynił innym kino sensacyjne i kryminalne. Fabuła nie jest ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 97%
Patrząc na dzisiejsze kino akcji, możemy powiedzieć otwarcie, że stoi ono na bardzo niskim poziomie. Ciągłe pościgi, tępe dialogi, a do tego fabuła, która kupy się nie ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 79%
Test wiedzy

Clint Eastwood

Sprawdźcie, co wiecie o twórczości reżysera "Bez przebaczenia", "Za wszelką cenę" i "Snajpera".
Test wiedzy

Jim Carrey

Jak dobrze znasz filmografię Jima Carreya? Sprawdź się!
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych
Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.