Strażnik

The Sentinel

2006 1 godz. 48 min.
6,3 10 522
oceny
6,3 10 10522
1 525
chce zobaczyć
{"rate":4.0,"count":1}
{"type":"film","id":220374,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Sentinel-2006-220374/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Strażnik
  • użytkownik usunięty

    Uwaga! Ktoś che zabić prezydenta USA! Ile razy w kinie to już widzieliśmy? Setki. STRAŻNIK to typowy akcyjniak z tego gatunku. Można go szufladkować jako polityczny thriller-ale na prózno. Czemu? Niemal brak tu polityki, a motywy zamachowców nie zostały nam w zasadzie wyjaśnione. Tak więc gra niby toczy się o pietruszkę- no tu trzeba przyznać, że scenarzyści się nie popisali. Rzucono nam jeszcze tu kilka osobistych konfilktów i wątek romansowy (z pierwszą damą!). Sporo! Takie zapętlenie atrakcji ma jednak swój cel- dość skutecznie przykrywa mielnizy scenariusza i pozwala widzowi poddać się emocjom. Kibicujemy postaci granej przez Douglasa- bo (mimo kilku wad) to w gruncie rzeczy uczciwy facet. Douglas gra dość poprawnie -a na plus filmowcom trza przyznać, iż tym razem przypomnieli sobie ile ten gwiazdor ma lat (nie dokładając mu wielu bójek czy zbędnych popisów kaskaderskich). Na drugim planie dobrze wypada też Kiefer Sutherland i zjawiskowo piękna Eva Longoria. Niestety, jest też kilka obsadowych wpadek - jak choćby sztywna Kim Basinger w roli pierwszej damy. I choć Basinger to aktorka doświadczona i bardzo dobra -tu przenetuje marne gwiazdorskie pozy. Sam film jest sprawnie zrealziowany i dość długo trzyma w napięciu. Lekkim rozczarowaniem jest tu w sumie przewidywalne i niezbyt efektowne zakończenie. Mamy tu też sporą dawkę zbędnego patosu. Mimo tych bezsprzecznych scenariuszowych dziur i gatunkowych wad - reżyser i obsada trzymają STRAŻNIKA w ryzach. Film ogląda się dość przyjemnie, a miłośnicy gatunku zakończą seans z dużym poczuciem satysfakcji. Nie jest to dzieło wybitne -ale w ramach swojego gatunku to nawet solidny film.
    Inna przkrą sprawą jest bardzo złe wydanie DVD jakie przygotował IMPERIAL (wstyd!!!). Za niemal 60 złotych dostaejmy jedynie kiepsko dorganego polskiego lektora z dźwiękiem 2.0!!! (nie ma polskich napisów). Dodatki są też nader przeciętne i brak im polskiej wersji językowej. W wypadku IMPERIALU to się często zdarza- ale mim oto to prawdziwy skandal!!! Niech ktoś wreszcie zrobi coś z tym dystrybutorem!

  • tomash74 ocenił(a) ten film na: 6

    Świetna recenzja :)