PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=120331}

Stroiciel trzęsień ziemi

The Piano Tuner of Earthquakes
7,1 518
ocen
7,1 10 1 518
6,0 5
ocen krytyków
Stroiciel trzęsień ziemi
powrót do forum filmu Stroiciel trzęsień ziemi

Surrealizm

ocenił(a) film na 8

Dobry film. Pełen symboli i dbałości o szczegóły. Ładny też bardzo. Pojawiały się głosy, że niezrozumiały.. No cóż, nie twierdzę sam, że pojąłem wszystko w stu procentach. Na tym wlasnie polega problem percepcji dzieła sztuki, że każdemu z nas dany jest inny bagaż przeżyć i punktów odniesienia. Często krąg osób, które są w stanie w pełni zrozumieć przekaz, ogranicza się do najbliższego otoczenia twórcy. Dlatego nie uważam aby niezrozumiałość była w tym przypadku ciężkim zarzutem. Ten film daje pewną dowolność interpretacji i wymaga ruszenia głową zamiast bezmyślnego chłonięcia efektownych obrazów a właśnie czegoś takiego oczekuję. Sam obejrzę jeszcze nie raz i z czystym sumieniem miłośnikom kina niecodziennego polecić mogę.

ocenił(a) film na 9
muscimol

Ladnie napisales.Czasem nie chodzi o to by zrozumiec ale aby dotknac niezrozumialego.Metafizyka rzadzi u Braci i dlatego ich tak kocham.Emocje,kolory,piekno,muzyka oraz tajemnica.

muscimol

A co powiecie na ocenę 10/10? :)
http://www.hitosfera.com/recenzja/stroiciel-trzesien-ziemi/265

ocenił(a) film na 10
muscimol

Jak najbardziej surrealistyczny, metafizyczny, enigmatyczny.. film pozostawia wrażenie, jakieś strzępy niedopowiedzianych impresji, w których się tonie.. Niezwykła aura, rodem z fantastycznych, trochę dekadenckich snów. Jestem oczarowana, uwielbiam spojrzenie i specyfikę Braci, a już szczególnie za tworzenia możliwości indywidualnych interpretacji. Za jakiś czas obejrzę raz jeszcze, by poddać się zagadkowym obrazom i wizjom. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones