PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=39320}
6,8 540
ocen
6,8 10 1 540
Sunset Strip
powrót do forum filmu Sunset Strip


Hollywoodzkie Sunset Strip początku lat 70-ych, czyli najmagiczniejsze z miejsc, które pamięta jeszcze wszystkie wspaniałości minionej dekady (istotne miejsce akcji: Whisky A Go Go, gdzie występy dawali m.in The Doors i Hendrix) i garstka życiowych niewydarzeńców marzących albo to o wielkiej sławie, albo też o wielkim uczuciu. Film w gruncie rzeczy sympatyczny, choć za sprawą samego już tytułu obiecywałem sobie znacznie więcej, niż dostałem. Tonacja jest, ujmijmy to, letnia, a zawartość rock'n'rolla w rock'n'rollu - niewystarczająca. Perypetie bohaterów są błahe, ich poczynania niewinne niczym pierwszy pocałunek zadurzonego nastolatka. W przypadku tego typu pozycji zawsze przeszkadza mi jedno: za opowiadanie o "tych" latach zabierają się ludzie, którzy najwyraźniej nie mają bladego pojęcia, jak to wyglądało. Efektem jest brak klimatu właściwego dla czasów, całość jest podejrzanie "współczesna". Najlepszym przykładem jest scena występu kapeli o nazwie Naked Snake (yeah, whatever): dlaczego do ch*ja Pana oni brzmią jak jakiś Green Day? Przecież to są lata 70-te, do k*rwy nędzy! Podobnych wpadek jest tu więcej i to mój podstawowy zarzut odnośnie tego obrazu. Gdyby choć odrobinę bardziej przyłożyć się do odtworzenia realiów, byłbym jak najbardziej kontent. A tak daję naciąganą "szóstkę" - jakby nie było, miło popatrzeć na te lokacje, miło poczuć choćby namiastkę i zatęsknić. Ale nie wyobrażajcie sobie Bóg wie czego, bo możecie się srodze zawieść. Chyba że "robi" Wam Jared Leto, mi akurat nie, ale to kwestia osobistych preferencji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones