PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=103907}
7,7 250 603
oceny
7,7 10 1 250603
6,7 26
ocen krytyków
Symetria
powrót do forum filmu Symetria

Mój stary garuje we Wronkach, często odwiedzam go na widzeniach, więc sporo wiem na temat polskich więzień. Zwłaszcza, że starego przenosili do innego więzienia z pięć razy, czyli znam polskie więzienia całkiem dobrze. Ostatnio stary był w domu na przepustce i zrobiliśmy sobie noc filmową - Symetria, Skazani na Shawshank i Zieloną Milę. Stary mówił,rze ten film nie ma nic wspólnego z prawdziwym więzieniem i jest bajeczką. Przykładowo - akcja z pedofilem, przecież to bez sensu, pedofile są odseparowani od reszty więźniów. A można było łatwo to zmienić, bo pedofil mógł siedzieć za morderstwo dziadka, a dopierow w pierdlu by się okazało, że jest pedofilem. Wtedy zostałby zachowany realizm. Mój stary wychodzi w 2018, może do tego czasu nakręcą dobry film o więzieniu.

ocenił(a) film na 8
Samolocik

mówisz że tak mu było tęskno że sobie taką noc filmową zrobił ?

ocenił(a) film na 9
czlowiekdobrejwoli

hahha jaja w hu. wyszedl na przepustke i puszczal sobie symetrie nie bo jebne

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
Samolocik

Ciekawe

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Samolocik

kurczę napisz coś więcej jak możesz bo to bardzo ciekawe :) zawsze mnie interesowało jak jest w polskich więzieniach :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
Samolocik

durnoty wypisujesz, kilku znajomych siedziało, jeden 3 miech do sprawy za 10, a 2 za włam i odwiesili, to siedział 2,5 roku i mówili że symetria git film nie jest dokładnie jak w realu ale film dobrze przedstawia realia więzienne, a jeśli chodzi o pedofili, to są odseparowania ale jak już im kicha dupskiem wyjdzie, na celi dostaną gryps od grypsującego innego, albo strażnika i łepek ma pojechane

jeden ziomek siedział w Hajnówce, a jeszcze dwóch w Białymstoku

ocenił(a) film na 6
FlashGordon_filmweb

Widocznie siedzieli dawno temu. Myślisz że więźniowie są na tyle głupi, żeby kogoś gwałcić i przedłużać sobie wyroki? To już nie te czasy, chłopie. Zresztą znajomi to mogą różne rzeczy pier.dolić.

ocenił(a) film na 9
yossarian84

możliwe że to dawno było, ale jest też Polski dokument o pedofilach w więzieniu i się wypowiadają że nie jest miło, padają stwierdzenia że "wyseksili jednego tak że chodzić nie mógł" itd.

ocenił(a) film na 6
FlashGordon_filmweb

Tak i ten dokument ma już 15 lat :-) W latach 90-tych faktycznie tak było. Teraz dbają o pedofili jak o jajko, żeby przypadkiem im się krzywda nie stała. Takie czasy.

Samolocik

Wszystko jest ok ale ten film nie przedstawia wiezienia takiego na stałe ale przejsciówke. Gdzie kryminalisci czekaja na wyrok

ocenił(a) film na 7
kurek11

To nieprawda. Film kręcono w więzieniu w Białołęce, a jak można przeczytać na stronie SW:
"Areszt Śledczy w Warszawie - Białołęce wraz z Oddziałem Zewnętrznym Warszawa Bemowo (...) realizuje zadania w zakresie wykonywania kary pozbawienia wolności i tymczasowego aresztowania. Areszt przeznaczony jest dla mężczyzn tymczasowo aresztowanych, skazanych i ukaranych deportowanych z innego państwa na podstawie umów międzynarodowych w tym Europejskiego Nakazu Aresztowania. Dla skazanych wobec, których toczą się postępowania przed sądem w innych sprawach, dla osób odbywających karę pozbawienia wolności po raz pierwszy, dla recydywistów penitencjarnych w warunkach zakładu półotwartego oraz dla młodocianych. "
Dokładnie tak jest to przedstawione w filmie.

użytkownik usunięty
ruararta

Przecież chodzi o to, że w fabule jest to więzienie przejściowe - przed wyrokiem. To więzienie nie "grało" siebie, więc rzeczywisty regulamin czy tam zakres zadań zakładu, w którym powstały zdjęcia, nie ma najmniejszego znaczenia.

Samolocik

Pogratulować rodziny.

użytkownik usunięty
_surreal_

pogratulować kultury.

ocenił(a) film na 7
_surreal_

a czemu on zawinił, że jego starego zwinęli?

ocenił(a) film na 9
_surreal_

Rodziny się sobie nie wybiera. Daruj sobie takie uwagi.

użytkownik usunięty
MINTOR1994

dokładnie. Cios poniżej pasa najeżdżać na czyjaś rodzinę i w ogóle, ale mimo wszystko nie ma co tu czym szpanować. Niektórzy jak sobie myślą, ze maja kogoś w pierdlu to już są tacy fajni..

ocenił(a) film na 1

Ta, biedny synuś się chciał pochwalić ,że tatuś w więzieniu aż do 2018. A Twój kiedy wyjdzie?

_surreal_

Myślisz, że tak trudno trafić do więzienia? I że trzeba być jakimś zaprzysięgłym kryminalistą? Obyś się kiedyś nie zdziwił. System z każdego może zrobić przestępcę. Jak za Stalina. Nie zapłacisz podatku - idziesz do więzienia. Zabijesz kogoś podczas brawurowej jazdy - jak tatusiem nie jest prokurator albo polityk idziesz do więzienia. Itd.

ocenił(a) film na 3
Samolocik

Poczytajcie sobie "Mury Hebronu" Stasiuka. Jest może trochę podkoloryzowana ale ja ja kupuje. Jedna z obrzydliwszych książek jakie czytałem. Film taki sobie. Właściwie aktorstwo słabe, ale to wszystko przez scenariusz. "Ogólnie w pewnym momencie robi się jak w Hogwardzie". Nie przekonał mnie zupełnie. Po ocenie spodziewałem się czegoś lepszego. Zasługuje raczej na 6.9.

ocenił(a) film na 8
Samolocik

Człowieku, chyba nie zrozumiałeś filmu. Moim zdanie przekaz filmu to jak system może zniszczyć człowieka, a nie przedstawienie polskich więzień. A po za tym film to w końcu film wiadomo, że nic nie będzie w 100% prawdziwe.

ocenił(a) film na 9
Samolocik

Zamiast "nocy filmowej" powinien zrobić z Tobą "noc ze słownikiem ortograficznym".

chudyWKS

czasem chciałabym mieć tu opcje 'lubię to'

ocenił(a) film na 9
m_m1902

Błagam, odstawcie fejsbuki.

ocenił(a) film na 9
chudyWKS

Aż razi w oczy :D
",rze ten film" - jak tak można ?

użytkownik usunięty
Samolocik

http://www.youtube.com/watch?v=dG0HD982dnQ

ocenił(a) film na 8
Samolocik

JAK MOŻESZ TO NAPISZ ZA CO GARUJE

pumkas1987

Za handel ogórami na Placu Konstytucji. Jak bedziesz taki ciekawski, to cie badylarze z Grojca odpala.

ocenił(a) film na 8
gumbaja

CO TY # JA WCIĄGAM PIEKŁO NOSEM #

ocenił(a) film na 9
Samolocik

A mój kolega, który był w więzieniu powiedział, że tak właśnie jest, jak w tym filmie. I kto ma rację? Ale chyba nie o to chodzi, każdy ma inne emocje i inaczej przezywa pobyt w takim miejscu. Z całą pewnością nie ma drugiego takie filmu, co by w tak realistyczny sposób przedstawił życie za kratkami. Pobyt w takim miejscu dla każdego stanowi rys na psychice i to właśnie w genialny sposób zostało przedstawione. Zupełnie bez sensu jest czepianie, że strażnik do celi grypsujących nie wpuści pedofila i z tego powodu film jest nierealistyczny. Albo, że taki studencik dobrowolnie nie poszedłby do grypsujących. Największą wartością tego filmu jest ukazanie jak ludzka psychika dostosowuje się do bytowania w tak skrajnych warunkach. Wiele scen z tego filmu dla normalnego widza, nie mającego doświadczenia z kryminałem jest przerażająca, niemal jak świadomość, że kiedyś mogliby się znaleźć w takim miejscu.

ocenił(a) film na 8
Samolocik

ja tez teraz siedze w wiezieniu ale tak jak pewnie twoj 'stary' mam w nim neta i tv, a co tam! Gadalem z nim i ustawilismy sie na wieczorek z prison braek'em, zycz nam szczescia!

ocenił(a) film na 7
zeusxx9

hahahahahahaha beka:D

ocenił(a) film na 9
Samolocik

Twój stary siedzi już w innych czasach niż siedział reżyser i scenarzysta tego filmu... jeszcze w latach 90 w więzieniu panowały inne zasady niż po 2000, dzisiaj pedofile policjanci politycy są odseparowywani od innych, bo odpowiedzialność za nich ponoszą wychowawcy i naczelnik, a wszelkiego rodzaju incydenty są nagłaśniane, więżniowie dostają nawet odszkodowania za szkodliwe światło z jażeniówek, za celowe umieszczenie pedofila w celi grypsujących, pedofil mógł by dostać pokaźne odszkodowanie... kiedyś nikt na to nie patrzył bo to co się działo u nas było nasze, dzisiaj jest UE i standardy muszą być jednakowe

ocenił(a) film na 6
ikswohceicjow

I to chyba jest najlepsze wyjaśnienie. Nie jestem w temacie, nie znam nikogo kto siedział, ale czytałem wypowiedzi wieźniów, w których pisali, że faktycznie czasy się zmieniły i nie ma już czegoś takiego jak gwałty na pedofilach, bo oni po prostu siedzą osobno i zwykli więźniowie nie mają do nich dostępu. Poza tym nikt nie chce sobie robić problemów i przedłużać sobie wyroku. Oczywiście sporo też zależy od samego więzienia - jedne są bardziej nowoczesne, inne mniej.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
k0zak111

lol :)

Samolocik

"w więzieniu by się okazało że jest pedofilem" - no na pewno, zaczepiałby małe dziewczynki na spacerniaku....

ocenił(a) film na 8
Samolocik

masz sporo racji, fakt pedofile są oddzielnie, zabójcy oddzielnie alimanciarze oddzielnie.
Mój ojciec też siedział i rzeczywiscie masz rację
Mnie mimo to film się podobał

ocenił(a) film na 9
malyfromhell

alimenciarze oddzielnie ? chyab żartujesz. alimenciarze mogą nawet grypsować, tak samo jak zabójcy, odzielani są tylko ci, którzy mogą być narażeni na jakieś szykany ze strony współwięźniów i to do dopiero wtedy kiedy ich sfałszowane "białka" ktoś rozpracuje, na izolatkach najczęściej siedzą pedofile, służby mundurowe takie jak policja, gwałciciele, "sześćdziesiątki-dziewiątki" oskarżające PZki, ale w praktyce to ma być po prostu spokój na oddziale i tam wychowawca już wie kto z kim może siedzieć i nawet nie jest powiedziane ze pedofil bedzie siedzial z pedofilem jezeli zaczna sie ze soba klocic, dlatego sa wieczne roszady, jednak to nie te czasy kiedy pedofili sie wieszalo na tygrysach albo kiedy caly kryminal krzyczal "je...ac kur...e z 3/4 20"

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Samolocik

siema, czy stary wyszedł już z więzienia? Z tego co wiem w polskiej kinematografii niestety nie przybyło żadnego dobrego filmu o więzieniu.

Samolocik

KTSS i JWWD!

ocenił(a) film na 10
Samolocik

Tu jest obraz więziennictwa w latach 90.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones