PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=834318}

Syn Ameryki

American Son
5,3 1 484
oceny
5,3 10 1 1484
Syn Ameryki
powrót do forum filmu Syn Ameryki

Nie można po prostu zrobić dobrego filmu bez panicznego dbania o parytety płci i ras? Od pierwszych scen daje się odczuć realizację lewicowo-liberalnej agendy. Jacyż oni w tym Netflix-ie są pokneblowani przez polit-poprawność :-(
Po 10 latach odczuwam czasem ochotę anulowania subskrypcji.

quent

"polit-poprawność"? bo nie przedstawia rzeczywistości w jakiej żyjesz i twoich problemów? Netflix to amerykańska a nie polska platforma więc to oczywiste że głównym targetem jest różnorodna rasowo amerykańska publiczność.
jeżeli nie jesteś w stanie tego ogarnąć to nie powinieneś czekać tylko od razu anulować subskrypcję. jak drażni cię że Netflix tworzy produkcje nie tylko o białych ludziach i ich problemach.

isobel

Ludzie dobrze wychowani, zaimki osobowe (zwracając się do kogoś bezpośrednio) piszą wielką literą. Starają się także "ogarniać" interpunkcję i inne takie tam. Nie czepiam się już nawet pisania od rzeczy i nie na temat.

quent

bynajmniej nie piszę od rzeczy. już bardziej do twojej wypowiedzi nie mogę się odnieść. ale stosowanie uników jest już w samym sobie odpowiedzią i potwierdzeniem moich przypuszczeń.

zwracając się do kogoś bezpośrednio zaimki osobowe jak najbardziej pisze się wielką literą, ale ponieważ jest to również oznaka szacunku, w rozmowie z ludźmi ograniczonymi - w tym z rasistami - nie stosuje tego.

isobel

Człowiek narzeka na politykę w kinie i od razu wyzywają go od rasistów. A może nazistą jeszcze jestem, hę? Ulżyj sobie jeszcze w swoim faszystowskim stylu.
Co za żałosny przykład ćwierćinteligenta się trafił.
Co zrobić, takie życie...

quent

co rozumiesz zatem poprzez politykę w kinie czy też "poli-poprawność"?
film opowiada o rasizmie i brutalności białej policji. ewidentnie to sama tematyka filmu kuje cię w oczy do takiego stopnia, że aż masz ochotę zrezygnować ze subskrypcji Netflixa.nie wzywam cię po prostu od rasistów a jednie stwierdzam oczywisty fakt. w ogóle teksty typu "lewicko-liberalna agenda" rozwiewają jakiekolwiek wątpliwości.

isobel

Niestety swoim napastliwym, faszystowskim stylem poprzednich postów udowodniłas, że masz na tyle zdemolowany umysł, że jakakolwiek dyskusja z Tobą nie ma sensu.

quent

do przewidzenia: jak nie było odpowiedzi tak nie ma. tylko stosujesz uniki - i obrażasz - , co samo w sobie jest odpowiedzią.

bynajmniej nie jestem napastliwa. zakładając temat na forum dyskusyjnym licz się z tym, że ktoś zacznie z tobą dyskusję. prawdziwą funkcją forum nie jest rzyganie rasistowskim hejtem.

jak to z klasycznym rasistowskim trollem, przypisujesz mi swoje własne przywary. faszystowski styl i zdemolowany umysł opisują ciebie w punkt.

to ciebie boli fakt że powstają takie produkcje jak American Son oraz że Netflix skupia się nie tylko na białych bohaterach i białych problemach do takiego stopnia że masz ochot zrezygnować z subskrypcji. na co w ogóle czekasz? anuluj. wszyscy będą zadowoleni.

isobel

Mnie nic nie boli, raczej nudzi - to na pewno. Przemyśl swoje zachowanie bo to nie ja zachowuje się jak ostatnia łajza wyzywając ludzi od rasistów. Wszystko tu stoi czarno na białym. I dobrze!

quent

bynajmniej nie wyzywam ludzi od rasistów bezpodstawnie. w twoim przypadku stwierdzam oczywisty fakt. gdyby faktycznie jak twierdzisz nic cię nie bolało wówczas nie zakładałbyś specjalnie tematu m.in. na temat , że skłaniasz się z ww powodów do rezygnacji z Netflixa. proste.

jedna uwaga: jeżeli faktycznie jakakolwiek dyskusja nie ma ze mną sensu to mi nie odpowiadaj. to jest ewidentny znak ku temu że jednak chcesz kontynuować konwersację. jakkolwiek jałową.

isobel

Zwykłem dyskutować na przeróżne tematy z czystej chęci wymiany poglądów. To, że nie możesz znieść mojej krytycznej oceny tego filmu to jeszcze nie upoważnia Cię do pomawiania. Pamiętaj - słowa mają konsekwencje i na tę chwilę Twoja ignorancja przekroczyła Rubikon. Temat filmu uważam za wyczerpany. Temat pomówień, absolutnie nie.

quent

pomówienia? bynajmniej. sam wiesz o tym najlepiej, że nie są to żadne pomówienia.

"To, że nie możesz znieść mojej krytycznej oceny tego filmu". ależ to nie jest kwestia tego, że nie mogę znieść twojej krytycznej "oceny filmu". twierdzisz, że nie tyle co film a cała platforma Netflix jest "polit-poprawna". chciałabym żebyś rozwinął swoją myśl. to wszystko.

temat filmu bynajmniej się nie wyczerpał - tak naprawdę ledwo się zaczął.
i po raz kolejny przypisujesz mi swoje przywary: to ty tu wykazujesz się gargantuiczną ignorancją (między innymi).

ocenił(a) film na 9
isobel

mozesz mu mowic , on tego nie pojmie bo nie jest w stanie, dla niego jest bardzo w podrzadku cżlowiekiem i nawet nie wie jaki ma ograniczony umysł, ize jest tylko jedna prawda ziemia planeta ludzi i ,ze to jest najwazniejesze, bedzie jakies dyrdymały wypisywał bo sie czuje zagrozony,

Ami_656

W nawiązaniu do czego są te wszystkie posty? Ja nie wiem! Nie podoba mi się polityka w kinie - jakakolwiek!!! W tym filmie aż roi się od liberalno-lewicowej tendencyjności w przekazie - cały początkowy dialog na komisariacie jest tego przykładem. Jeśli Ami czy Isobel wyczytali coś innego to ja nie jestem za to odpowiedzialny. Macie jakieś kosmiczne projekcje wynikające albo z nieumiejętności czytania ze zrozumieniem (czyli podstawowe braki w edukacji) albo macie głowy przemielone przez mass-media, które wytresowały Was w beznamiętnym rzucaniu kalumni w we wszystko czego nie rozumiecie - tak na marginesie - uważałbym z tym.

Ami_656

wiem ;) w ostatnich latach z filmwebu zrobiło się takie wielkie zbiorowisko rasistowskich trolli. już samo to, że w produkcji występuje bohater rasy czarnej lub traktuje o tematyce takiej jak w "American Son" jest "poprawnie polityczny". żenada. jednak wiadomo że ostatnie czego można się spodziewać od rasistów ludzi ograniczonych to rozmowa na poziomie i logiki z ich strony.

isobel

Tylko ktoś beznadziejnie głupi ma nadzieję na rzeczową dyskusję po tym jak nazwie kogoś rasistą. Nie masz żadnych argumentów poza wyrzygiwaniem swojej frustracji więc z Tobą nie dyskutuję. Piszę jedynie dla kogoś kto to być może kiedyś przeczyta. Tak, Netflix schodzi na psy. Kasuje wartościowe produkcie, vide choćby Bloodline, suflując tendencyjną propagandę dla mikrocefali. HBO na dziś zostawia Netflix daleko w tyle.

quent

"Tylko ktoś beznadziejnie głupi ma nadzieję na rzeczową dyskusję po tym jak nazwie kogoś rasistą."
pomimo tego że jest to oczywiste na pierwszy rzut oka, nie wyzwałam cię na wstępie od rasistów a jedynie próbowałam poznać twoją definicję polit-poprawności. twoja metoda stosowania uników tylko potwierdziła to, co od samego początku było wiadome.

plus zaciekawiło mnie to, że wg ciebie Netflix schodzi na psy i po 10 latach odczuwasz silną ochotę anulowania subskrypcji a jednak coś cię przed tym powstrzymuje. anuluj- problem z głowy.

ocenił(a) film na 1
isobel

Polityczna poprawność to fałszowanie rzeczywistości, tudzież przedstawianie jej w tendencyjny sposób. W rzeczonym filmie czarni są prześladowani przez białych - przedstawieni są w tendencyjny sposób jako ofiary. W rzeczywistości statystyki są nieubłagane - czarni stanowią przytłaczającą większość osadzonych -https://www.prisonpolicy.org/graphs/raceinc.html. Można więc nazywać rzeczy po imieniu jak zwykłem to robić ja, nie stając tendencyjnie po żadnej ze stron, albo bezczelnie grać rasistowską kartą - jak to czyni Isobel przyklaskując scenariuszowi omawianego gniota. W kinie polit-poprawność objawia się także np. obsadzaniem wiedźmińskich driad czarnoskórymi aktorami, ignorując kompletnie autorski pierwowzór, co jest dodatkowo zwyczajnie śmieszne, tak samo śmieszne jak np. czarnoskóry święty Mikołaj w polskich realiach. Śmieszność ta powoduje, że kino schodzi na psy, starając się przypodobać głupcom, przedstawiając naginaną rzeczywistość pod aktualnie modne wypaczenia. Jestem fanem filmów Spike'a Lee, który nie jest polit-poprawny. Nie pudruje "czarnoskórej" rzeczywistości przedstawiając ją jako radosną gromadkę aniołów. Można? Serial "The Wire" - również dobry, bez robienia z ludzi idiotów.

I jeszcze odnośnie do rasizmu, który Isobel tak ochoczo odmienia przez wszystkie przypadki. Rasizm w stanach był domeną Demokratów (dziś lewica). To Demokraci na południu byli właścicielami niewolników a następnie zwolennikami segregacji rasowej, ku-klux-klanu... Ci sami demokraci (lewica) obecnie panicznie na wszelkie sposoby odżegnują się od swoich korzeni. Fakt, że dziś czarni głosują przeważnie na swoich byłych oprawców świadczy o nich bardzo źle. Zostali cynicznie przekupieni rozlicznymi programami socjalnymi utrwalającymi w nich autoidentyfikację jako ofiary. To jest błędne koło z którego nigdy nie wyjdą bo lewicy na nich nie zależy - zależy im jedynie na czarnych głosach, dlatego masowe ogłupianie jest tak bardzo pożądane i skuteczne - vide Isobel. Jeśli ktoś mieszkał w stanach to wie o czym piszę. Bardzo ciekawie schemat ten opisuje czarny ekonomista Thomas Sowell opisując również własne doświadczenia - w necie jest sporo dla zainteresowanych.

marcin_elipsa

"Jeśli ktoś mieszkał w stanach to wie o czym piszę."



no zobacz. to cię zaskoczę: ja mieszkałam w Stanach przez kilka lat. plus jestem rasy czarnej- więc jeśli wypowiadam się na temat rasizmu w USA to nie wylewam bólu dupy jak typowy nawiedzony rasistowski cebulak (...któremu się wydaje że wystarczy pogooglować żeby wiedzieć wszystko o świecie i klepie te same banały jak każdy rasista z ciemnogrodu) a piszę wyłącznie z własnego doświadczenia.

ocenił(a) film na 1
isobel

Isobel puszczają nerwy czy skoczyły się arugmenty? Pewnie jedno i drugie. I ja spędziłem w Stanach trochę czasu - Floryda. Tak się składa że Czarni są dziś największymi rasistami. Nie mają oporów aby o białych wypowiadać się z pogardą otwartym tekstem.

marcin_elipsa

co ty sobie wmawiasz?
gdzie mi niby puściły nerwy? o jakich argumentach ty chrzanisz? znajdź sobie lepiej życie zamiast produkować rasistowski bełkot i prowokować gównoburze w internetach.

ocenił(a) film na 1
ocenił(a) film na 1
isobel

ROTFL przecież już na samym początku Isobel puściły nerwy. Potem było tylko gorzej - rasistowska pogarda w niemal każdym kolejnym poście a na koniec sama przyznaje, że jej wypowiedzi są motywowane rasą - jakież to żałosne! Tu jest forum droga Pani i spotykają się ludzie z otwartymi umysłami, nikt nikomu nie zagląda w metrykę - nie masz nic do powiedzenia to milcz bo bardziej skompromitować się już nie możesz. Na nerwy pij melisę, z brakiem ogłady musisz jednak żyć.

isobel

uuuu Isobel, ale zostalas BYNAJMNIEJ nie piéknié pozamiatana XD

idiotka_3

widzę nick bardzo adekwatnie dobrany ;) BYNAJMNIEJ przez nikogo nie zostałam "piéknié pozamiatana", tym bardziej nie przez twoich kolegów-trolli.

isobel

ooo, piékny przyklad Twojej tolerancji, argumentów nie ma to sié nicku czepiamy XD myslisz, ze nie wiem jaki mam nick? sama go stworzylam, do idealnego trolowania takich internetowych bojowników jak Ty. Jest jeszcze jakis film z czarnoskórymi aktorami, których jeszcze nie skomentowalas? Bo w ciágu miesiáca obejrzalam moze z trzy i pod kazdym pokazujesz wzorcowy przyklad zesrania.

idiotka_3

jak miło z twojej strony, że tak "piéknié" potwierdzasz ww. ;) w istocie niezwykle adekwatne. żegnam, bez odbioru.:))

isobel

BYNAJMNIEJ ja tez XD

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
quent

kolega wyzej napisał prawde , jestes rasista bo inaczej nie da sie wytłumaczyc twojej wypowiedzi, jesli ciebie dziwi kolor skóry to gdzies ty sie wychował na wsi gdzie mieszka 100 osób

Ami_656

Za każdym razem Ami wyzywa od rasistów gdy czegoś nie rozumie? Współczuję kondycji intelektualnej.

ocenił(a) film na 9
quent

chyba ty nie ro0zumiesz ,ale po co ja z toba rozmawiam. moze napisz o co ci chodzi bo na razie nie błysnąłes . Gorzej ty sobie nawet nie zdajesz sprawy jak wygladaja źle i sa ogranicozne twoje wypowiedzi z mojego pusnktu widzenia. Tacy ludzie jak ty zasługuja na prawde a nei kulture bo jestes rasista i wypierasz prawde, chyba nawet o tym nie wiesz ,ale jestes , z mojego punktu widzenia jestes narodowcem, i rasista. Jak ci nie odpowiada cos to widzisz od razu atak na białych tak mysla rasisci.

Ami_656

Internet jest doskonałym miejscem do obserwacji jak ludzie się kompromitują. Przecież Ami_656 nie potrafi nawet poprawnie zwerbalizować myśli w formie pisemnej. Nic dziwnego, że nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Dramat

ocenił(a) film na 9
quent

juz rasista przyszedł sie broni, daj ty mi spokój z tym czym jest internet, bo dzieki temu widze ile w Polsce jest tobie podobnych i to mnie przeraza,

Ami_656

To jest niesamowite jak można z niczego (sic!) wyciągać takie wnioski. To dopiero jest przerażające. Swoją drogą ciekawe, że za takie lekkomyślne zniesławianie ludzi Ami_656 nie został jeszcze pozwany. Założę się, że Ami ma na swoim soc-profilu wstawkę "strefa wolna od nienawiści", co jest wręcz groteskowe zważywszy jakim jadem pluje na tym forum. Mylę się?

ocenił(a) film na 9
quent

daj mi chłopie spokoj , idź posprzatac pokoj , w inetnecie mam dosc takich jak ty , koniecznie chesz mnie do czegos przekonac, a chcesz mnie przekonac ,ze ejstes madrzejszy niz jestes albo dziewczynko ewentualnie, nie przekonas mnie i nie wypisuj mi elaboratów bo nie chce mi sie z toba gadac i marnowac czasu na ciebie

Ami_656

Po co więc Ami_656 odpisuje?

ocenił(a) film na 9
quent

prawicowcy sa zawsze zawzieci , i faszysci tylko mi nie mow jakim jestes dobrym cżłowiekiem bo itak ci nie uwierze , ja swoje wiem i koniec i po uj ta gdka , przeczytałam , stwierdziłąm cos na twój temat i tyle , co ty tam masz urojonreew twojej głowie mnie nei interesuje, interesuje mnie to co ja mysle a mysle to co ci napisałam rasisto

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
Ami_656

Winston Churchill: „Przyszli faszyści będą nazywać siebie antyfaszystami”

ocenił(a) film na 1
marcin_elipsa

Strasznie zabawny ten temat, dziękuję za dawkę humoru przed snem: D Einstein miał rację ^^

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones