Film

Jesus' Son

1999 1 godz. 47 min.
6,2 191
ocen
6,2 10 1 191
692
chce zobaczyć
{"id":"1426","linkUrl":"/film/Syn+Jezusa-1999-1426","alt":"Syn Jezusa","imgUrl":"https://ssl-gfx.filmweb.pl/po/14/26/1426/7057891.2.jpg"}
Akcja filmu toczy się w narkomańskim środowisku lat 70-tych. Bohater - młody, ponad 20-letni mężczyzna, brnie przez... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.

Akcja filmu toczy się w narkomańskim środowisku lat 70-tych. Bohater - młody, ponad 20-letni mężczyzna, brnie przez życie w stanach narkotykowego odurzenia, popełnia drobne kradzieże. Jednocześnie próbuje utrzymać związek z piękną kobietą, Michelle, z którą łączy go destrukcyjna namiętność. Stara się też za wszelką cenę pomagaćAkcja filmu toczy się w narkomańskim środowisku lat 70-tych. Bohater - młody, ponad 20-letni mężczyzna, brnie przez życie w stanach narkotykowego odurzenia, popełnia drobne kradzieże. Jednocześnie próbuje utrzymać związek z piękną kobietą, Michelle, z którą łączy go destrukcyjna namiętność. Stara się też za wszelką cenę pomagać otaczającym go ludziom, uchronić ich przed losem, który niechybnie ich czeka. Zawsze jednak przegrywa przez co wśród swych kumpli, zagubionych dusz i złodziei, znany jest jako 'Pojeb'. Cudem odnajduje swe wybawienie, o które walczy od zawsze by nadać swemu życiu sens. Dosięga go ono jednak prawie niezauważalnie. Poprzez ledwo uświadamiane sobie nauki płynące z kontaktów z dziwaczną zbiorowością oryginałów począwszy od szaleńców, poprzez faszerującego się lekami pracownika szpitala po wpół sparaliżowaną kobietę, która uczy go miłości. Pierwsze próby udowodnienia swej wartości, które podejmuje "Pojeb", są dziwnie wzruszające i często groteskowo daremne. Krok po kroku osiąga trzeźwość, zdobywa pracę w domu starców, gdzie odkrywa głębię swego współczucia dla innych i łaskę, która z niego płynie.

boxoffice
$1 302 067 w USA
budżet
$2 500 000
na podstawie
Denis Johnson "Jesus' Son" (książka)
dystrybucja
studio
Evenstar Films / Jesus Son Productions
inne tytuły
Jesus' Son Kanada
Jesus' Son Francja
Więcej...
Tytuł filmu został zaczerpnięty z tekstu piosenki Lou Reeda "Heroin".
Film był kręcony w Bellmawr, Pitman, Vineland (stan New Jersey), w Tucson (stan Arizona) oraz w Filadelfii (stan Pensylwania), w USA.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • swietny film...dobre aktorstwo

  użytkownik usunięty

  momentami bardzo zabawny ale i dający troche do myslenia

 • Gdzie?

  everybodysfool ocenił(a) film na

  Wie ktoś gdzie można ten film obejrzeć online? Szukam i szukam i nic.

 • za krótki, za krótki :)

  joyq

  "Pierwsze próby udowodnienia swej wartości, które podejmuje "Pojeb", są dziwnie wzruszające i często groteskowo daremne. " - jakże groteskowo wygląda słowo "Pojeb" przy tak mądrze zbudowanym zdaniu :)

  • niestety według mnie nieco przerost formy nad treścią

   electrolovecat

   niestety według mnie nieco przerost formy nad treścią. właściwie nijaki. szczerze zawiodłam się, ciezko wyczuć tak naprawde co jest głównym przedmiotem przekazu.

  • opis filmu

   krolmaciej

   Film jest tak dokładnie opisany ze nie ma sensu go oglądać dzięki !!!

   Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.