PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=725060}

Syn Szawła

Saul fia
6,9 31 125
ocen
6,9 10 1 31125
8,1 35
ocen krytyków
Syn Szawła
powrót do forum filmu Syn Szawła

Rano przeczytałem ze węgierski film dostał Oscara w kategorii zagraniczne. Pomyślałem sobie Boże ! niech ten film nie będzie o biednych Żydach. Niech te Oscary są za talent, klimat, wyjątkowość - niech nagradzają osiągnięcia kultury. Wszedłem na filmweb aby przeczytać streszczenie - niestety ... film ma jedyny właściwy temat aby otrzymać Oscara....

Ps: Za moment poleci na mnie jad nienawiści ludzi mających żydowskie pochodzenie .... ale cóż - mówię co myślę. I nie przekona mnie ze ten film jest arcydziełem - bo może i jest ale bez właściwiej tematyki Oscara by nie było... Podobnie było z Idą tyle ze film Pawlikowskiego arcydziełem nie był .

ocenił(a) film na 7
magik30

W niemieckich obozach śmierci ginęli zarówno Żydzi, jak i osoby innych narodowości/mniejszości etnicznych, więc nie rozumiem sensu wypowiedzi.
Sam film wprowadził ciekawe i nowatorskie przedstawienie tematyki obozowej ,chociażby poprzez sposób przedstawienia rzeczywistości w przejmujący i dobitny sposób. Film był ciężki, kamera wcale nie ułatwiała odbioru treści, brak muzyki potęgował uczucie napięcia a bezosobowość w przedstawieniu bohaterów i postaci, sprawiała, że obłęd zabijania do którego zdolny był człowiek w tamtej sytuacji jest prawdziwy jak nigdy dotąd.
Wobec tego polecam zapoznać się z treścią filmu, a dopiero potem wyciągać tak daleko idące wnioski.

ocenił(a) film na 7
Viny

szalom alejchem

Viny

Jak napisałem tak się i stało :). Być może ten film jest piękny i wspaniały ale dostał nagrodę ponieważ jest o Żydach. Nie rozumiesz mojej wypowiedzi bo nie chcesz zrozumieć. Ciesze się że sam zauważasz iż tak samo ginęły inne narodowości. Szkodą ze w twórczości filmowej o tych innych nikt nie pamięta. Film z pewnością zobaczę i dopiszę w tym wątku co myślę o samym filmie :)

magik30

A ja cieszę się że są i takie głosy bo sytuacja staje się tendencyjna dlatego wspierajmy polskich twórców którzy maja odwagę dotykać bolesnych rzeczy takimi jakie były np Wołyń bo niestety na dofinansowanie nie mają co liczyć Nas Polaków ale nie tylko karmi sie jedyna słuszną martyrologią a nikt sie nie zająknie że Polacy już od początku wojny ginęli w Auszwic patrz https://www.youtube.com/watch?v=ZHkf1i42c54 że za ukrywanie żyda gineła cała rodzina itd nikt nie zrobi filmu o kolaboracji żydów z niemcami ale faktów hisyorycznych nikt nie zaczerni mówią o tym sami żydowscy profesorowie ci uczciwi oczywiście ale im zatykaja gemby organizacje zydowskie ktore dążą do ciągnięcia kasy od państw co nie zmienia faktu że to była zbrodnia

ocenił(a) film na 7
mariodoll_2

Z niecierpliwością czekam na Wołyń - W.Smarzowskiego (2016), i zdanie odnośnie tematów(hist) podejmowanych ,a raczej wspieranych finansowo w polskiej kinematografii mam bardzo podobne. Cały czas czekam aż polskie produkcje historyczne podejmą się zrealizowania tematów z których my, jako naród powinniśmy być dumni, filmów, które całą swoją postacią wykrzyczą ,że mamy z czego być dumni.
No ale jednak, nie komentowałem sytuacji polskeij branży filmowej, tylko wypowiedź na temat powyższego filmu, będę stał przy swoim stanowisku i nadal uważam ,że behawioryzm i sposób przedstawienia obozowej rzeczywistości jest wyrazisty jak nigdy dotąd.

ocenił(a) film na 6
magik30

film jest o Polakach mordowanych w Auschwitz

magik30

Magik30 ja ciągle czekam na tą zapowiadaną recenzję po obejrzeniu filmu.

pskwarek

no nie złożyło się i nie zobaczyłem do dziś .... teraz zbieram siły na obejrzenie Pokotu... biorąc pod uwagę ze kręciła to Holland to będzie to traumatyczne przeżycie

magik30

skoro już wiesz, to nie oglądaj.

ocenił(a) film na 7
Viny

Nie rozumiesz sensu wypowiedzi - bo sensu w niej nie ma. Proste.

ocenił(a) film na 6
Viny

Popieram

magik30

Z niektórych antysemityzm chyba nie wyjdzie

Vopsie

och tak .. ten straszny antysemityzm. Co jeszcze dopiszemy ? o wiem ksenofobia, NACJONALIZM. Jeszcze jakieś pomysły ? może idzmy sladem wyborczej .... faszyzm a co tam N A Z I Z M. No....

ocenił(a) film na 1
Vopsie

vopsie..a z ciebie semityzm

ocenił(a) film na 4
adso41

filosemityzm gwoli ścisłości :)

magik30

Oprócz Oscarów jest jeszcze masa innych, ważnych i prestiżowych nagród. A co do tego co napisałeś-wiesz, jak nie toleruję glutenu to go nie jem. Nie ekscytuję się nim, nie namawiam ludzi wokół aby przestali go jeść. Olewam go. Polecam Ci podobne podejście bo widzę że masz duży problem.

ocenił(a) film na 10
magik30

"film ma jedyny właściwy temat aby otrzymać Oscara"

No patrz pan... A na forum "Moonlight" piszą, że jedyny właściwy temat to czarnoskórzy geje... To jak w końcu? Są dwa jedyne tematy?

PS "Syn Szawła" dostał właśnie Orła, chwilę przed tym, jak dostał go "Wołyń"... Jak to wyjaśnić?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
grubom

Hahaha

grubom

Idealne podsumowanie dyskusji :)

ocenił(a) film na 10
grubom

Powtórz bo cię zablokowali zanim zdążyłem przeczytać...

użytkownik usunięty
magik30

Ojej, kaczeńsk nie dostanie. Ale mi przykro. 100 osób zginęło przez dziada i jego bandę i nic.

magik30

" Za moment poleci na mnie jad nienawiści ludzi mających żydowskie pochodzenie".

No idiota, po prostu idiota :D

skalp_el

mam nadzieję ze lepiej sie czujesz po wpisie :) Nadal nie obejrzałem filmu wiec nie wypowiem się :)

magik30

Czyli miałem rację, że idiota. Nie obejrzałeś filmu i się wypowiedziałeś.

magik30

Pytanie:który film nagrodzony oskarem był arcydziełem bo jakoś sobie nie przypominam?Fabryka snów nie służy do produkowania arcydzieł tylko do zarabiania pieniędzy.lol

magik30

Nagrodę w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny" rozdano 60 razy. Do tej pory dostały ją 3 filmy o Żydach, no chyba że Idę też za taki uznamy, to 4.

leniwypizmak

Dodam tylko, że Ida jest w takim stopniu filmem o Żydach, w jakim każdy film z Polakami w roli głównej jest filmem o katolikach. Ida to opowieść, w której pojawiają się Żydzi (w roli pozytywnej i negatywnej), a gdzieś w tle jest Zagłada.

ocenił(a) film na 10
leniwypizmak

Psujesz narracje o żydowskim spisku :)

lukasz25

haha :D

ocenił(a) film na 8
magik30

Eeeeeeeeee... tam.
Bredzisz ździebełko @:-)

ocenił(a) film na 5
magik30

Ale skoro nie obejrzałeś, to nie męcz węża, choć w filmie absurd goni absurd.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones