PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7101}

Syndrom Stendhala

La Sindrome di Stendhal
5,9 499
ocen
5,9 10 1 499
5,5 2
oceny krytyków
Syndrom Stendhala
powrót do forum filmu Syndrom Stendhala

Dałam ocenę "7" ale jest to tak naprawdę ocena za zakończenie (które zawsze było znakiem firmowym Argento) i sceny z syndromem Stendhala. Mało tego, uważam, że jedna z pierwszych scen w galerii Uffizi, gdy Anna wchodzi w obraz, topi się a następnie całuje z tą paskudną rybą :) zasługuje na jeszcze wyższą notę. Co z tego, skoro reszta filmu rozczarowuje.

Już sama postać gwałciciela nie przypadła mi do gustu, w tym sensie, że facet nie jest ani trochę mroczny a raczej komiczny, irytujący, wręcz groteskowy. Sceny z udziałem jego i bohaterki robią się z czasem zwyczajnie nużące. Nie mogłam też momentami oprzeć się wrażeniu, że Asia Argento nie tworzy nic nowego a powtarza rolę z "Traumy".

Brakowało mi niezwykłej, hipnotyzującej atmosfery, tak wszechobecnej w największych dokonaniach Argento.

Podsumowując, uważam, że pomysł świetny, ale jego realizacja już niestety, nie.

ocenił(a) film na 5
salus_in_platone

Znów, jak w przypadku "Traumy" po ponownym obejrzeniu, czuję, że muszę obniżyć swoją ocenę o dwa oczka w dół. Pomyliłam się. Jednak nawet genialna scena w galerii Uffizi, gdy Anna wpada w obraz, nie ratują całości.


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones