PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9942}

Syreny

Sirens
6,1 1 613
ocen
6,1 10 1 1613
Syreny
powrót do forum filmu Syreny

Choć opis jest zgodny z treścią filmu, po jego przeczytaniu spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Liczyłam na ciekawą dysputę o moralności, tymczasem w filmie sceny, w których toczyła się dyskusja były traktowane jako tło do ukazania powolnego upadku moralnego żony pastora. Jednak mimo, że spodziewałam się zobaczyć coś innego, sam film był interesujący. W kilku scenach przejściowych pojawia się postać węża, który zdaje się nawiązywać do biblijnej historii Adama i Ewy i być symbolem pokusy. Powyższy dylemat nie został ukazany za pomocą słów, ale obrazu, historii. Mnie osobiście film przypomina, jak silne bywają pokusy ciała i jak trudno się im oprzeć, pomimo całej naszej wiedzy, wiary i przekonań. Jednak sam reżyser nie umieszcza w filmie konkretnej odpowiedzi czy morału, pozwalając widzom samym zdecydować, co mieści się w granicach moralności czy zwykłej przyzwoitości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones