PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=580383}

Body of Water

Syvälle salattu
5,2 139
ocen
5,2 10 1 139
Syvälle salattu
powrót do forum filmu Syvälle salattu

Z klimatem opowiedziana historia. Może nie co zbyt długa - przedłużone sceny na targowisku, w sumie dość szybko porzucony wątek ekologiczny - ale jednak da się obejrzeć. Może dlatego, że film wyznaje zasadę, że największe strachy mieszkają w nas samych i nie psychopata z siekierą a własna przeszlość niesie najwięcej niepokojów i tajemnic. Dobre, "spokojne", zakończenie, uzupełniające się obrazy z poczatku filmu do tych ostatnich. Jako początek maratonu horrorów na jakąś sobotnią noc - jak najbardziej.

treborus

Czy ja wiem? Takie to wszystko było niespójne, mogło "rozwinąć" się lepiej. Niby trochę mrocznie i dziwnie, potem można by pomyśleć, że schizofrenia rodzinnie uderzyła i w Julię, aż wreszcie to "spokojne" zakończenie, które oczyściło ojca, ale do jasnej cholery czy historię traumy z dzieciństwa matki - trzeba było opowiedzieć na brzegu mostku - prawie wrzucając swojego wnuka do wody? Czuję jakiś niedosyt i rozczarowanie.

ocenił(a) film na 6
aframermaid

Zdaję sobie sprawę, że "mogło rozwinąć się lepiej" - tu masz absolutną rację. I nawet powinno. Ale Holly i okolice wpuściliby do tego domku mlodziaków z piwkiem, trawką i nadzieją na pierwszy w życiu orgazm. Legenda o młynarzu i pierworodnych topionych w głębinach skutkowałaby gościem białym od mąki o rękach porośniętych wodorostami ostrymia jak noże. Tu właściciel tajemniczej piwnicy to antropolog amator a wodna zjawa to zniekształcona projekcja dziecięcej traumy. Reżyser szuka, szuka, szuka (nie mówię, że znajduje do końca) w miarę logicznego i spójnego wyjasnienia zjawisk, widm i strachu. I doceniam to, że nie uciekł w stronę psychopaty czy wodnego stwora - tylko pokazał jak wygląd okaleczona dramatem rodzina, jak zmienia się w strach i wizje, jak potrzebne jest oczyszczenie. A woda - to w sumie symbol oczyszczenia. Nowego narodzenia.

ocenił(a) film na 7
treborus

Bardzo mi sie podobal,historia tajemnicza, klimatyczna, zmeczona juz jestem horrorami..

ocenił(a) film na 6
Eine_Tolle_Hexe

zgadzam się w 100%. Ja również jestem zmęczona amerykańskimi horrorami, które od pewnego czasu niczym sie od siebie nie różnia tak naprawdę. Takie same historie tylko w innej scenerii rozgrywające się, to zaczyna być bardzo nudne. "Syvalle Salattu" jest trochę mroczne ale klimatyczne. Spodziewałam sie innego zakończenia i troszeczkę rozczarowałam się....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones