PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=825}

Szósty zmysł

The Sixth Sense
7,8 629 881
ocen
7,8 10 1 629881
7,6 39
ocen krytyków
Szósty zmysł
powrót do forum filmu Szósty zmysł

Fenomen ?

ocenił(a) film na 8

Wytłumaczy mi ktoś na czym polega fenomen tego "dzieła" ?

ocenił(a) film na 8
Sadleczka18

A co tu tłumaczyć, po prostu dużej ilości osób się podoba i tyle :)

ocenił(a) film na 10
Sadleczka18

nic w tym filmie nie jest do przewidzenia. Oprócz umarłych i obdarzonego 'szóstym zmysłem' dziecka, toczy się też przejmujący wątek doktora Malcolma. Nikt tak naprawdę, oglądając pierwszy raz film, nie bierze pod uwagę takiego splotu wydarzeń. Jeden z nielicznych filmów, które potrafią zaskoczyć i trzymać w napięciu. Myślę, że na tym polega fenomen.

ocenił(a) film na 8
shyshe

Losy doktora - że był duchem ?

ocenił(a) film na 10
Sadleczka18

a czy było to dla Ciebie oczywiste od samego początku?
duch.. trochę banalne, tylko jak się ogląda film i wczuwa w klimat, widzi się jego starania nawiązania kontaktu z ukochaną osobą, zaangażowanie w pomoc nieznajomemu dziecku, mimo wszystko wydaje się być przejmującym duchem

ocenił(a) film na 8
shyshe

Owszem nie było, ale wiele wątków jest niejasnych.

ocenił(a) film na 10
Sadleczka18

jeśli chcesz jasne wątki polecam komedie romantyczne, bo w tego typu filmach nie spodziewaj się, że wszystko będzie podane na tacy. To również jest plusem. Film zostawia nam pole do refleksji, własnej interpretacji niektórych momentów i domówienie ich sobie. Co dla Ciebie było niejasnego?

ocenił(a) film na 8
shyshe

A masz coś do komedii ? Nie ma czegoś takiego jak komedie romantyczne... Z tego co pamiętam jak ten młody szedł do łazienki to coś goniło po korytarzu. Cóz to było ?

ocenił(a) film na 9
Sadleczka18

Jak nie ma czegoś takiego jak komedie romantyczne? Jasne, że jest. Dla mnie to ckliwe opowiastki dla kobiet (bywają wyjątki), ale jest taki gatunek.
Co do 6 zmysłu... To nie fenomen, to bardzo dobry film, a póki sam nie dostrzeżesz dlaczego, to nie ma sensu tłumaczyć czy przekonywać.
Do tego się samemu dochodzi. Lub nie, rzecz jasna.
Można też po obejrzeniu filmu dojść do wniosku, że jest on dobry mimo, że nam się zbytnio nie podobał. Brzmi zawile, ale da się - tak jak można swój często oglądany i ulubiony serial ocenić na 7, a niekoniecznie od razu na 10.
Sorry, że brzmi to jak jakieś pouczanie. Nie miałem takiego zamiaru.

ocenił(a) film na 6
Sadleczka18

nie wiem, wiem, że nie podoba mi się atmosfera tego filmu i ten dzieciak. Kula w łeb to by mu przeszło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones