Film

Charade

1963 1 godz. 53 min.
7,7 10 243
oceny społeczności
7,7 10 1 10243
6 562
chce zobaczyć
{"rate":6.5,"count":2}
Po śmierci męża Regina zostaje wplątana w kryminalną intrygę.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
BAFTA Najlepsza aktorka brytyjska w roku 1965 dla Audrey Hepburn

Regina Lambert (Audrey Hepburn) spędza czas w górach z przyjaciółką, której zwierza się, że ma zamiar rozwieść się z mężem. Po powrocie do Paryża zastaje mieszkanie kompletnie opustoszałe oraz wiadomość, że zamordowano jej męża. Regina dowiaduje się również, że był on zamieszany w kradzież 250 tysięcy dolarów, których poszukują teraz jegoRegina Lambert (Audrey Hepburn) spędza czas w górach z przyjaciółką, której zwierza się, że ma zamiar rozwieść się z mężem. Po powrocie do Paryża zastaje mieszkanie kompletnie opustoszałe oraz wiadomość, że zamordowano jej męża. Regina dowiaduje się również, że był on zamieszany w kradzież 250 tysięcy dolarów, których poszukują teraz jego dawni wspólnicy oraz CIA. Jej życie jest w niebezpieczeństwie, a Peter Joshua (Cary Grant), któremu zaufała, okazuje się zupełnie kimś innym.

boxoffice
$13 474 588 w USA
budżet
$4 000 000
studio
Universal Pictures (przedstawia) / Stanley Donen Films
inne tytuły
Początkowo Cary Grant odrzucił rolę w tym filmie. Wówczas jako parę głównych aktorów pod uwagę brano Natalie Wood i Warrena Beatty.
Światła na łodzi powoli gasną, ale kiedy scena ta jest nam pokazywana z ogólnego ujęcia planu - światła nadal są jasne.
Po tym jak Jean-Louis polewa Petera Joshuę wodą, ciecz na jego ubraniu jest w różnych ujęciach odmiennie rozłożona.
Zagadkowy film
shady_88 ocenił(a) film  na 
Filmy z Audrey Hepburn, mają to do siebie, że każdy z nich ma klasę i świetne aktorstwo, głównie za sprawą tej znakomitej aktorki. Gdy się do tego doda reżysera słynnego ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 67%
Test wiedzy

Audrey Hepburn

Sprawdź, ile wiesz o dorobku filmowym Audrey Hepburn!
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Gorąco polecam.

  szarlotka_ ocenił(a) film na

  Naprawdę świetne kino. Czarująca Audrey, jak zawsze wspaniały Cary Grant, zagmatwana intryga i masa zabawnych sytuacji. Pełna wdzięku i humoru komedia.

 • Powiew dobrego kina

  użytkownik usunięty ocenił(a) film na

  Film posiada pewien erotyzm, ale kompletnie nienachalny. Nie ma tu ciągłych zbliżeń na dekolt głównej bohaterki, seksu w kiblu ani niczego podobnego. Mimo to namiętność między Hepburn a Grantem jest tak gęsta, że można ją kroić nożem. To właśnie sobie cenię - bez żadnych brudnych sztuczek, jakich ... więcej

 • Rewelacyjny

  kpt_witko ocenił(a) film na 10 

  Świeżo po oglądnięciu filmu - rewelacja. Genialna intryga i zawiła fabuła, ciągłe zwroty akcji, scen końcowych można by przydzielić na trzy filmy. A to rok 1963! Jeden z najlepszych filmów, jakie kiedykolwiek widziałem. Do tego novum w ówczesnych czasach- ujęcia kręcone w biegu. Zasłużona dziewiątka.

 • Wspaniały film. A Hepburn grała jak natchniona, rzadko spotykane są filmy,

  Wydmin ocenił(a) film na

  w których ktoś tak pięknie gra zakochaną kobietę. W ogóle, zdumiony byłem, jak wybitna to aktorka, za mało filmów z nią widziałem. I podkreślam: ukazać tak subtelnie miłość w filmie, to rarytas. Zwłaszcza w schamiałym XXI wieku, więc sięgać ... więcej

  5
  • Fajny duet Granta z Audrey

   Paulino_82 ocenił(a) film na

   film nie dla każdego widza

   5
   Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.