Film

Szarada

Charade
1963
1 godz. 53 min.
7,6 12 169
ocen
7,6 10 1 12169
7 329
chce zobaczyć
6,8 8
ocen krytyków
Po śmierci męża Regina zostaje wplątana w kryminalną intrygę. Więcej Mniej
Szarada zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

BAFTA
Film zdobył nagrodę BAFTA oraz 5 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Regina Lambert (Audrey Hepburn) spędza czas w górach z przyjaciółką, której zwierza się, że ma zamiar rozwieść się z mężem. Po powrocie do Paryża zastaje mieszkanie kompletnie opustoszałe oraz wiadomość, że zamordowano jej męża. Regina dowiaduje się również, że był on zamieszany w kradzież 250 tysięcy dolarów, których poszukują teraz jegoRegina Lambert (Audrey Hepburn) spędza czas w górach z przyjaciółką, której zwierza się, że ma zamiar rozwieść się z mężem. Po powrocie do Paryża zastaje mieszkanie kompletnie opustoszałe oraz wiadomość, że zamordowano jej męża. Regina dowiaduje się również, że był on zamieszany w kradzież 250 tysięcy dolarów, których poszukują teraz jego dawni wspólnicy oraz CIA. Jej życie jest w niebezpieczeństwie, a Peter Joshua (Cary Grant), któremu zaufała, okazuje się zupełnie kimś innym.

boxoffice
$13 474 588 w USA
budżet
$4 000 000
na podstawie
Peter Stone (materiały do scenariusza, historia) (opowiadanie) /
studio
Universal Pictures (przedstawia) / Stanley Donen Films
tytuł oryg.
Charade
inne tytuły
Początkowo Cary Grant odrzucił rolę w tym filmie. Wówczas jako parę głównych aktorów pod uwagę brano Natalie Wood i Warrena Beatty.
Światła na łodzi powoli gasną, ale kiedy scena ta jest nam pokazywana z ogólnego ujęcia planu - światła nadal są jasne.
Po tym jak Jean-Louis polewa Petera Joshuę wodą, ciecz na jego ubraniu jest w różnych ujęciach odmiennie rozłożona.
Filmy z Audrey Hepburn, mają to do siebie, że każdy z nich ma klasę i świetne aktorstwo, głównie za sprawą tej znakomitej aktorki. Gdy się do tego doda reżysera słynnego musicalu "Deszczowa piosenka", Stanleya Donena oraz aktora Cary'ego Granta (dla niewtajemniczonych, to ten pan, który zagrał m.in. w "Północ- północny zachód" i "Osławiona"),... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych