PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30661}

Szczęśliwy człowiek

O Lucky Man!
7,8 2 866
ocen
7,8 10 1 2866
8,2 4
oceny krytyków
Szczęśliwy człowiek
powrót do forum filmu Szczęśliwy człowiek

Po obejrzeniu filmu postanowiłem napisać kilka zdań od siebie.

Na początku miałem mieszane uczucia co do filmu, ale od początku było w nim coś magicznego.
Im bliżej końca, tym większy obraz całości mogłem zobaczyć.

Travis - jest niewinny - można powiedzieć bez grzechu, szuka swojej pełni - doświadcza
przeróżnych przeżyć. W filmie jest sporo wzmianek odnośnie buddyzmu, filozofii i poszukiwania
"Boga"

Film jest bardzo różnorodny, dużo kontrastów i przeskoków. Moim zdaniem film ukazuje sedno
życia - czyli doświadczanie. Życie "Tu i Teraz". Mimo gorzkich doświadczeń Travis w jednym zyciu
dotyka wielu róznych egzystencji - ponieważ szuka siebie samego.

wnioskuję, że Travis skończył jako aktor i te wszystkie przeżycia wzbogaciły go, do odgrywania
wielu ról.

I sedno na koniec... To jest tylko Boża Gra, życie jest szkołą doświadczeń. Widzimy na końcu
filmu, że wszystkie postacie spotykają się razem i że to była tylko gra. Tak jak zycie - wszyscy
odgrywamy jedynie swoje role - aby doświadczyć życia na wiele sposobów, tam w Niebie,
wszyscy jesteśmy wielka rodziną. Nie ma podziałów, nie ma religii, jest tylko Jedność którą my
wszyscy tworzymy :)

ocenił(a) film na 8
minimalis

Nie zrozumiałeś filmu.

ocenił(a) film na 8
noussette

Ma chłopak własną interpretacje a ty od razu że nie zrozumiał filmu ;-)

ocenił(a) film na 7
noussette

Chętnie posłuchamy Twojej, jedynie słusznej, interpretacji.

ocenił(a) film na 8
Bokciu

Napisałam ten komentarz 3 lata temu. Chodziło na pewno o fragment o Bogu, ale nie pamietam dokładnie o który aspekt. Jeśli jakis film ma ateistyczny wydźwięk, a ktos odbiera go przez pryzmat doktryny kościoła katolickiego to raczej nie zrozumiał filmu, nie sadzisz nieudolnie ironiczny chłopaczku? ;) Ps. Oczywiście nie mowię o tym konkretnym filmie, bo sie zaraz doczepisz. Trzymaj się cieplutko.

ocenił(a) film na 7
noussette

W takim razie o jakim filmie mówisz? Wydawało mi się, że temat i Twój jakże treściwy komentarz, zawierający się w jednym zadaniu, dotyczył tegoż właśnie filmu...Jak się teraz okazuje - niekoniecznie?
Tak więc odnosząc się do Twojej wypowiedzi, muszę stwierdzić jednoznacznie, iż to ona jest mocno nieudolna...
I nie nazywaj mnie chłopaczkiem, bo to tylko świadczy o braku szacunku do starszych, zadufana studentko. :)

noussette

Lata lecą - a antypatyczny wydźwięk Twoich komentarzy zostaje.

ocenił(a) film na 10
minimalis

Ładnie podsumowałeś natomiast Travis absolutnie nic nie szukał
on z młodzieńczą sympatyczną naiwnością brał życie jakie jest,
więc bywało bajecznie i okrutnie. Bardzo się cieszę, że w filmie
zobaczyłeś magię.
Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones