film

Szczęśliwy człowiek

O Lucky Man!
1973
3 godz. 3 min.
7,8 2 770
ocen
7,8 10 1 2770
6 433
chce zobaczyć
8,2 4
oceny krytyków
Młody sprzedawca kawy pragnie osiągnąć sukces w branży. Wysłany przez pracodawców w głąb Anglii staje się świadkiem przedziwnych zdarzeń. Więcej Mniej
Szczęśliwy człowiek zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

BAFTA
Film zdobył 2 nagrody BAFTA oraz 3 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody

"Szczęśliwy człowiek" to druga część słynnej trylogii Lindsaya Andersona z Malcolmem McDowellem w roli Micka Travisa. Tym razem główny bohater pracuje w wytwórni kawy, gdzie, głównie z racji niepowtarzalnego uśmiechu, awansuje na stanowisko przedstawiciela handlowego. Jego główne zadanie to podreperować budżet podupadającej firmy. Mick"Szczęśliwy człowiek" to druga część słynnej trylogii Lindsaya Andersona z Malcolmem McDowellem w roli Micka Travisa. Tym razem główny bohater pracuje w wytwórni kawy, gdzie, głównie z racji niepowtarzalnego uśmiechu, awansuje na stanowisko przedstawiciela handlowego. Jego główne zadanie to podreperować budżet podupadającej firmy. Mick wyrusza więc w podróż w różne zakątki Anglii. W tym momencie film przestaje być typową historią przeciętnego zjadacza chleba. Mick Travis bierze bowiem udział, pośrednio lub bezpośrednio, w różnych dziwnych, niecodziennych, wręcz niemożliwych do wyobrażenia sytuacjach.

studio
Memorial Enterprises
tytuł oryg.
O Lucky Man!
inne tytuły
Coffee Man (tytuł roboczy) Wielka Brytania
O Lucky Man! USA
O Lucky Man
Więcej...
Rolę, którą zagrała Eleanor Fazan, zaproponowano z początku prowadzącej casting do filmu Miriam Brickman.
Malcolm Mcdowell kilka razy próbował stworzyć scenariusz do tego filmu. W końcu zabrał się za to David Sherwin.
Reżyser Lindsay Anderson gra dwie epizodyczne role w filmie: w czasie tytułowej piosenki siedzi w studio nagraniowym, jak również przy końcu filmu - jako reżyser, który każe się Travisowi uśmiechnąć.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych