PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=423852}

Szczęśliwy powrót

The Lucky Ones
6,5 3 544
oceny
6,5 10 1 3544
Szczęśliwy powrót
powrót do forum filmu Szczęśliwy powrót

Amerykańska propaganda

ocenił(a) film na 4

"Dziękuję - nie, to ja dziękuję wam". I tyle w tym temacie.

użytkownik usunięty
Mik_B

Dokładnie po tym tekście wyłączyłem to gówno.

ocenił(a) film na 8
Mik_B

Nie skumałeś. Trzeba było poczekać na dalszy rozwój akcji. Wszyscy w koło tylko dziękują ale ostatecznie nie ma żadnej akceptacji ze strony społeczeństwa - każdy się miło uśmiecha ale szczerze ma ich w dupie, niektórzy nawet wyrażali głośno swoje zdanie (scena w barze z dziewczynami albo na urodzinach u bogacza). Na początku faktycznie poczułem się nieswojo słysząc co parę minut te same teksty. Jednak z biegiem czasu coraz bardziej utwierdzałem się, że film ma przesłanie antywojenne. Zresztą sam udział Tima Robbinsa w takim filmie byłby tego dość dziwny bo jest to czynny działacz na rzecz wycofania wojsk amerykańskich z misji na bliskim wschodzie (swego czasu również wywalenia Busha z Białego Domu).

użytkownik usunięty
Mik_B

Propaganda? Czy aby napewno widziałeś ten film? Najlepiej zaprzecza temu scena na przyjęciu urodzinowym: "to co wy robicie w tym Iraku? - Staramy się przeżyć". Na pytanie dlaczego walczą nie potrafią odpowiedzieć.
Bohaterowie tego filmu to życiowi nieudacznicy, oprócz służby w wojsku nie potrafią nic, inteligencją też nie grzeszą...
Dlaczego się zaciągnęli? 1. Cała rodzina służy w wojsku. 2. Potrzebuje pieniędzy. 3. Nie ma dokąd pójść.
Brak tu jakiegokolwiek patriotyzmu. Zdanie "Dziękuję - nie, to ja dziękuję wam" odczytuję nieco inaczej - mało kto interesuje się tym co naprawdę dzieje się w Iraku, ludzie nawet nie chcą tego wiedzieć, poprostu ktoś tam musi być, ale dobrze że to nie oni.
Moim zdaniem film jak najbardziej antywojenny.

ocenił(a) film na 1
Mik_B

dokładnie shit jakich mało.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones