PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=179}

Szeregowiec Ryan

Saving Private Ryan
8,1 651 506
ocen
8,1 10 1 651506
7,8 40
ocen krytyków
Szeregowiec Ryan
powrót do forum filmu Szeregowiec Ryan

Z jednej strony mam olbrzymi sentyment do tego filmu. Pamiętam jak za dzieciaka płakałem.
Dziś, po 20 latach oglądam i nie rozumiem.
Realizm na plus. Aktorzy na plus. Fabuła debilna. Generalizacja poświęca kilku żołnierzy by ratować jednego. To główny wątek filmu i nic, ci zostało na tym zbudowane, nawet jeśli wzrusza lub skłania nawet do refleksji, nie jest tego warte..

ocenił(a) film na 2
Marcin_Dj

Ja bym powiedział że realizm na minus.

ocenił(a) film na 10
Martinez08

w dzisiejszych czasach...szczepią....

ocenił(a) film na 2
riko62


Co ma do pseudorealizmu tego filmu szczepionka, przykład od kiedy kule wystrzelono z karabinu są w stanie kogokolwiek zabić pod wodą, one rozbijają się o nią.

ocenił(a) film na 10
Martinez08

szczepieni zarazają. o to mi chodziło.

ocenił(a) film na 2
riko62

Ale co ma szczepionka do dyskusji o tym filmie, a raczej o bajce.

Martinez08

Nie rozbijają ale zwalniają. Jak walisz z wielkokalibrowego ckma to nawet pod wodą cię to zabije

ocenił(a) film na 5
KonradMoz86

dokładnie, to był 100% realizm - jak jesteś metr pod wodą to kule nadal są śmiertelne, a po paru metrach wytracają prędkość i opadają na dno

ocenił(a) film na 8
Marcin_Dj

https://www.historyvshollywood.com/reelfaces/saving-private-ryan/ Poniekąd faktycznie była taka polityka, że jeśli pozostał przy życiu jeden z braci, to musiał być odsyłany. Choć takiej akcji jak w filmie nie było.

ocenił(a) film na 2
Insiles

To co miała powiedzieć matka, która straciła 5 synów, ich nazwisko to Sullivan.

Marcin_Dj

Bo żyjesz teraz a teraz nie ma czegoś takiego jak poświęcenie dla wyższych idei. Może jest to bajka, ale taka,w którą jestem w stanie uwierzyć. Bo nasza historia pokazuje, że nawet bezsensowne ale heroiczne czynny mogą mieć sens

ocenił(a) film na 10
Marcin_Dj

Na pewno miało to sens polityczny, poza tym nie było to żadne poświęcanie żołnierzy za jednego bo toczyła się wojna więc jeśli nie tam by walczyli to gdzie indziej, a utrzymanie mostu było również ważnym celem. Po drodze też zabili wielu szkopów. Z drugiej strony czy aby na pewno wszystko musi być na wojnie logicznie uzasadnione? I tu do odpowiedzi polecam film Hamburger Hill lub samą historię tej bitwy o nic nieznaczące wzgórze 937.

ocenił(a) film na 8
Marcin_Dj

Generalizacja :))

ocenił(a) film na 5
Marcin_Dj

początek filmu jest najlepszy, dalej idą głupawki, finał żenujący

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones