PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=179}

Szeregowiec Ryan

Saving Private Ryan
8,1 652 027
ocen
8,1 10 1 652027
7,7 43
oceny krytyków
Szeregowiec Ryan
powrót do forum filmu Szeregowiec Ryan

A najbrutalniejsza scena według was?
Według mnie pierwsza na początku gdy żołnierz leżał z flakami na zewnątrz, a druga gdy
żołnierz podszedł z tą bombą w skarpecie do czołgu i całego go rozerwało.
Czekam na wasze sceny.

ocenił(a) film na 10
Ironmovie2142

Dla mnie bardzo brutalne było to gdy oni leżeli za osłoną wkładając tą rurę do okopu i gdy nagle jeden z zołnierzy odwrócił w swą stronę drugiego, który nie miał już kompletnie twarzy

ocenił(a) film na 10
Ironmovie2142

nie wiem czemu dla mnie najbardziej brutalne z dzieciństwa pamiętam zapadła scena szwab którego wypuścili zaczął wbijać powoli nóż w amerykana i gadał przy tym na uspokojenie mu po szwabsku typu(spokojnie zaraz bedzie po wszystkim) brrrrrrrrrr!!! to ja bym juz wolal gilotyne :DDDD niż taką smierć

ocenił(a) film na 9
Armirion

Nie masz się co dziwić, wiele osób uważa tą scenę za brutalną i dramatyczną.

ocenił(a) film na 10
Ironmovie2142

Zgadzam się nie należę do ludzi ani zbyt wrażliwych ani delikatnych ale nienawidzę tej sceny .Pamiętam jak pierwszy raz obejrzałem ten film to po tej scenie kilka dni byłem zszokowany. Teraz ja wracam do "Szeregowca" to albo przewijam ten moment albo wychodzę na chwilę z pokoju żeby nawet nie słyszeć tego ćśśśś.Tylko nie jestem pewien czy to ten sam szkop bo ten którego wypuścili miał oznaczenia Wermachtu a tamten był z SS.

ocenił(a) film na 10
BELIAL71

Tu podję link , który powinien rozwiać wątpiliwości co do obu Niemców : http://www.sproe.com/s/steamboat-comparison.html

ocenił(a) film na 10
BELIAL71

Skoro były to dwie różne osoby to skąd ten niemiec znał tego żołnierza amerykańskiego i dlaczego mu nic nie zrobił jak siedział na schodach?

ocenił(a) film na 10
blade96

Sprostowanie,po ponownym obejrzeniu tych scen widzę że ten żołnierz to ten który zastrzelił kapitana Millera i którego zabił ten żołnierz co nie chciał aby go zabijać

BELIAL71

Scena z nożem mocna, też myślałem, że nie chciałbym być na jego miejscu.

Armirion

Jak najbardziej, dla mnie ta scena jest bardzo brutalna. Rozmawiałem kiedyś z kolegą i też tak uważał. Po prostu perfidne jest to jak koleś wbija nóż w Mellisha. Zresztą w filmie jest CAŁA MASA takich scen (szczególnie na plaży Omaha), można przytoczyć mnóstwo takich brutalnych scen. W żadnym filmie wojennym tego nie uświadczyłem, po prostu żaden nie był tak dobry jak Szeregowiec Ryan.

ocenił(a) film na 8
Nomad1000

Ta scena nie jest ani trochę brutalna!

ocenił(a) film na 10
Armirion

sgadzam się, oglądałam ten film poraz kolejny w nocy i ta scena mniejedą z najbardziej brutalnych i okrutnych scen

Ironmovie2142

za mało oglądasz kina "gore" tam to dopiero są krwawe sceny.

ocenił(a) film na 10
maciekb80

To nie była krwawa scena tylko brutalna miała w sobie to czego wszyscy się podświadomie boimy taką pewną autentyczność . Sceny z kina "gore" nie robią na mnie wrażenia są zawsze takie same.

BELIAL71

acha

maciekb80

Wyobraź sobie umierać w taki sposób, leży na Tobie spocony wróg i czujesz, że za kilka sekund wbije Ci nóż w serce bo tracisz siły...a on gada po szwabsku i patrzy Ci prosto w oczy. Najgorsza śmierć.

Ironmovie2142

Wiele tych scen tam było.
1. Jak Niemiec zabija nożem Mellisha.
2. Jak Toynbee zostaje rozerwany przez tą zapalona skarpetę przez swoja opieszałość
3. Jak ten Jagdpanzer (chyba to był Jagdpanzer) rozwala wieżę z dzwonnicą z której strzelał Jackson
4. Jak Jackson zabija szwabskiego snajpera strzałem w oko przez lunetę.
5. No i ta sieka w czasie D-Day: żołnierz wołajacy "mamo" z trzewiami na brzuchu, wybuch możdzierza który wyrzuca w górę piechura ale jego noga nadal stoi na ziemi jak jakiś kilof, dobijanie seriami przez Szwabów konających Rangersów których operował w tym czasie Wade, wybuch miotacza ognia na łodzi desantowej który pochłania chyba cały ładunek zołnierzy, żołnierz szukajacy urwanej ręki pomimo szoku pourazowego (to chyba nawet medyk był).

MilesQuaritch

6. Jak Miller i reszta ekipy dobijają czołgistę z Tygrysa strzałem w bebechy a potem pakują do środka granaty.
7. Jak Szwaby po chwili masakrują z działka Jankesów którzy nie zdążyli zwiać z Tygrysa.
8. No i jak Szwabki dobijają konających Amerykanów.

ocenił(a) film na 9
MilesQuaritch

ad 5 - Żołnierz na Omaha, który znajduje rękę i idzie przed siebie - do zapamiętania na długo

ocenił(a) film na 6
Ironmovie2142

Jak chcesz sobie naprawdę brutalny film o II wś obejrzeć to obejrz to
http://www.filmweb.pl/film/Id%C5%BA+i+patrz-1985-35185
Ryan to przy tym Muminki w wieczorynce.

ocenił(a) film na 9
Walka_dalej_trwa

Muminki? To dobrze, Bo jak był by to Buka To bym się chyba powiesił brr ;_;

ocenił(a) film na 6
frytek05

Ja się Buki nie bałem. Nie wiem i za huia nie mogę pojąć jak się można bać postaci z bajki...

ocenił(a) film na 9
Ironmovie2142

Mi zapadły w pamieć 3 sceny. 1 Dzieje się kiedy jest Fragment z destantem na Ochama Beach, Gdy jeden z żołnierzy amerykańskich już Bez nóg tylko z flakami Na wierzchu Krzyczy: mamo! mamo! 2 scena to wspomniana już walka Na nóż z Niemcem i Amerykaninem, tu nie będe nic pisał bo wszystko co było powiedzieliście :) i 3 scena której nie każdy mógł widzieć to jak Jakiś żołnierz chodzi i szuka swojej urwanej ręki a potem ją bierze i idzie dalej 0_O Chyba Za duży był szok by coś czuł, ja znając siebie bym dar się na ziemi jak ten z 1 sceny.. Niestety xD

ocenił(a) film na 10
Ironmovie2142

Najbrutalniejsza scena? Wg. mnie śmierć Wadea ( niewiem jak to napisać żeby było prawidłowo), Giovanni Ribisi tak to zagrał że ja... było czuć że umiera

ocenił(a) film na 10
karateka_17

Potwierdzam: najbardziej realistyczne rany, jakie kiedykolwiek widziałem. Nie jakaś tam pojedyncza kulka i mała dziurka, lecz "poszarpania" na całym brzuchu. Ledwo co otarli pośpiesznie krew, już się "na całej linii" wylewała kolejna...

ocenił(a) film na 10
karateka_17

A ja czytając ten wątek byłem zaskoczony, że nikt tej sceny nie podaje. Właśnie tutaj czułem tą nieuniknioną i bliską śmierć. I tutaj Wade się wyłamuje i woła mamę. Starają się zatamować krwawienie, bezskutecznie, do tego pociski przeszły na wylot! Do tego Wade prosi o morfinę i choć myślę, że było to nierozsądne, to rozumiem go(jeśli tak może powiedzieć osoba nie znająca takiego bólu i wojny). Strasznie przeżywałem ten moment.
Podobnie z nożem. Tylko tutaj strasznie denerwował mnie Upham, który nie tylko mógł uratować Mellisha, ale też jego towarzysza, który ginie trochę wcześniej. Nie rozumiem go, bo słyszał krzyki walki, więc w żadną "pułapkę" wpaść nie mógł.

Ironmovie2142

Oj tak ta scena z flakami była jedną z najbrutalniejszych w tym filmie.
2ga natomiast wg mnie to śmierć Wadea jak wyżej już napisano. Aż ściskało się serducho.

Ironmovie2142

Nie wiem dlaczego nikt tego nie dostrzegł. Mało "widoczna" scena. Gdy Kapitan Miller leży ranny na moście obserwuje walke i jest scena jakby przyspieszona z oczu Kapitana jak walczą, żołnierze wręcz nagle Amerykanin zaczyna biec bo wie, że nie daje rady i wtedy z boku uderza go Niemiec kolbą i dobija kilkakrotnie na ziemi. Ta scena niby nic nie znacząca, była dla mnie jedną z najbardziej brutalnych "moralnie" xD

slaweksiv

Otóż to.

Ironmovie2142

Moim zdaniem to jak żołnierz podnosi swoją rękę.

ocenił(a) film na 10
Torres1993

OOO, ta tak!

Ironmovie2142

1. Jak w Ramell żołnierz podchodzi do czołgu z lepką bombą, bomba wybucha za szybko i rozrywa go na strzępy.
2. Żołnierz na plaży Omaha z dziurą w brzuchu i jelitami obok krzyczący Mamo! Mamo !!!
3. Niemiec który sztyletuje Melisha.

użytkownik usunięty
Ironmovie2142

Mi zdecydowanie najbardziej w pamięć zapadła scena, w której dwóch niemieckich żołnierzy się poddaje, a mimo to Amerykanin do nich strzela, a potem drwi sobie: - Co on mówił? - Już umyłem rączki, mamusiu! :(

ocenił(a) film na 10

Gdybyś przeżył piekło plaży Omaha gdzie Niemcy strzelali do amerykanów jak do kaczek a niekture podziały poniosły ponad 90% straty to pewnie też byś strzelał z nieskrywaną satysfakcją do pierwszego napotkanego gościa w niemieckim mundurze. Polecam D-Day Stephena E Ambrose. opisy walk na plaży Omaha chyba jeszcze bardziej wgniatają w fotel niż to co widać w omawianym tu filmie.

użytkownik usunięty
polukr

Zgadza się, nie wiadomo jak zachował by się każdy z nas w takiej sytuacji. Tym bardziej powinniśmy się cieszyć, że nie stoimy przed takimi wyborami.

ocenił(a) film na 10

jak sie dobrze przysłuchasz to gościu gada po czesku: że jest czechem i nikogo nie zabił. Ale niestety amerykanie nie skumali

ocenił(a) film na 10
Ironmovie2142

Dla mnie brutalnie było jak zawaliła się ściana, wszyscy krzyczą na siebie, i Amerykańce zaczynają siekać Szwabów.

archers0

Otóż to. Przewijam posty i dziwi mnie, że dopiero teraz ktoś o tym wspomniał. No ale może inaczej postrzegam brutalność ;)

ocenił(a) film na 10
Ironmovie2142

dla mnie najgorsze było jak bohaterowie znajdowali się pod bunkrami niemców i jeden z żołnierzy, bodaj hanks odwraca jednego z medyków/łącznościowców a tam krater zamiast twarzy.... i koleś z flakami na wierzchu :/

ocenił(a) film na 10
Equos

To było mocne!

ocenił(a) film na 10
Ironmovie2142

Cała wojna była brutalna, samo lądowanie świetnie pokazali

ocenił(a) film na 9
Ironmovie2142

Nieźle się ten temat trzyma ;)

ocenił(a) film na 7
Ironmovie2142

Ciekawi mnie czemu niektórych tak interesuje brutalność, porozmawiajcie z prawdziwymi żołnierzami, którzy po tym nieraz nie mogą się pozbierać, zobaczyć flaki na ekranie to jedno, a widzieć jak twój kumpel leży rozbebeszony to trochę inna bajka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones