PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=179}

Szeregowiec Ryan

Saving Private Ryan
8,1 652 027
ocen
8,1 10 1 652027
7,7 43
oceny krytyków
Szeregowiec Ryan
powrót do forum filmu Szeregowiec Ryan

UWAGA SPOILER

Czy to prawda że ten uwolniony niemiecki żołnierz z ataku na stację radarową a potem zabity na końcu przez Uphama to ten sam który zabił Mellisha? Bo pojawiły się tutaj takie odniesienia a porównując ze zdjęć to byli dwaj różni żołnierze.
Powodem takiej opinii jest fakt że Niemiec który zabił nożem Mellisha oszczędził Uphama, natomiast Upham i tak go potem zabił bo ten strzelił do Millera na moście?

Poszukam zdjęć to wrzucę na dowód że to dwaj różni żołnierze.

MilesQuaritch

Zapomniałem dodać czemu zabójca Mellisha nie zabił Uphama - dlatego że Upham okazał mu odrobinę troski,częstował go papierosami zabronił go zabijać.To ten Niemiec potem miał się odwdzięczyć.

ocenił(a) film na 10
MilesQuaritch

To chyba byli dwaj różni Niemcy. A Uphama nie zabił być może dlatego ze w danym momencie nie stanowił dal niego bezpośredniego zagrożenia. Psychika ludzka działa wszak różne figle . Ale to tylko takie moje gdybanie.

polukr

Myślę że to bardziej dlatego że widział, jak Upham był przerażony cała sytuacja i zrozumiał, że to z jego winy Mellish nie żyje, więc pozwolił mu żyć z taka świadomością, co było chyba gorsze niż śmierć. Tłumaczenie słów Niemca (w ciekawostkach) i późniejsze zachowanie oddaje jego charakter - był zbyt dumny, żeby zabić kogoś tak słabego w tak beznadziejny sposób. Mellish ostatecznie też prosił o życie ale był równym przeciwnikiem.
Chociaż przyznaję, że wrażenie bylo rzeczywiście mylne;)

ocenił(a) film na 9
anusiakowna

Poza tym, że Upham wyraźnie zdejmuje palec ze spustu i robi gest jakby się poddawał.

ocenił(a) film na 10
polukr

Nie! To jeden Niemiec, doskonale zagrany przez Stadlera! Właśnie po to się pojawiła się ta postać w filmie, żeby pokazać go jako przykład złego, niewdzięcznego szkopa - oni mu darowali życie, a on ich potem zabijał, a piz... Uphama nie zabił, bo już wcześniej wyczuł, że to piz... na szczęście na koniec ten wk...cy Upham jeden raz zrobił coś dobrego

ocenił(a) film na 10
polukr

Nie! To jeden Niemiec, doskonale zagrany przez Stadlera! Właśnie po to się pojawiła się ta postać w filmie, żeby pokazać go jako przykład złego, niewdzięcznego szkopa - oni mu darowali życie, a on ich potem zabijał, a piz... Uphama nie zabił, bo już wcześniej wyczuł, że to piz... na szczęście na koniec ten wk...cy Upham jeden raz zrobił coś dobrego

ocenił(a) film na 10
MilesQuaritch

Nie chciał mu się niczym odwdzięczać, po prostu olał go wiedząc, że to p... w ten sposób nawet go ponizył

ocenił(a) film na 10
MilesQuaritch

Za to ten sam Niemiec uwolniony przez Uphama bierze udział w ostatnim szturmie i prawdopodobnie zabija kapitana Millera (Hanks).

ocenił(a) film na 10
VirtuOz

To dwaj różni żołnierze. Ten co zabija Mellisha jest ubrany w mundur Waffen-SS, widać wyraźnie patkę na kołnierzu, zaś ten co zostaje wypuszczony spod radaru to zwykły żołdak Wehrmachtu-są ogoleni obaj na łyso, niemal identyczni, ale to nie ci sami.

ocenił(a) film na 10
mati8482

Masz rację, nie zwróciłem uwagi na mundury.

użytkownik usunięty
VirtuOz

Zawsze myślałem że to ten sam niemiec...

ocenił(a) film na 10
VirtuOz

Nie! To jeden Niemiec, doskonale zagrany przez Stadlera! Właśnie po to się pojawiła się ta postać w filmie, żeby pokazać go jako przykład złego, niewdzięcznego szkopa - oni mu darowali życie, a on ich potem zabijał, a piz... Uphama nie zabił, bo już wcześniej wyczuł, że to piz... na szczęście na koniec ten wk...cy Upham jeden raz zrobił coś dobrego
mundur mógł dostać jak dostał się do swoich

ocenił(a) film na 10
mati8482

Ale mi chodzi o tego, który zabija tego medyka (granego przez Giovanni Ribisi) i tego, który na końcu zabija kapitana Millera (Hanks). To nie ci sami?

ocenił(a) film na 10
VirtuOz

Nie wiadomo kto zabił tego medyka, na tym wzniesieniu przy karabinie było 3 Niemców. 2 zabili, jednego wypuścili.

ocenił(a) film na 10
aqu32

W takim razie chodzi mi o tego, któremu zawiązali opaskę na oczy i wypuścili go.

ocenił(a) film na 10
VirtuOz

Ogólnie wszędzie był ten sam Niemiec, ale czy akurat zabił medyka nie wiadomo, bo to była obopólna siekanina

ocenił(a) film na 10
mati8482

Nie! To jeden Niemiec, doskonale zagrany przez Stadlera! Właśnie po to się pojawiła się ta postać w filmie, żeby pokazać go jako przykład złego, niewdzięcznego szkopa - oni mu darowali życie, a on ich potem zabijał, a piz... Uphama nie zabił, bo już wcześniej wyczuł, że to piz... na szczęście na koniec ten wk...cy Upham jeden raz zrobił coś dobrego
A sprawa munduru? Mógł dostać nowy po tym jak dostał się do swoich

ocenił(a) film na 10
VirtuOz

3 razy jest to ten sam Niemiec, J. Stadler

ocenił(a) film na 9
MilesQuaritch

Zastanawiam się o co Uphama zapytał tego niemca i co ten mu odpowiedział. Mówie o tym
niemcu, który został uwolniony jako jeniec, zasłonili mu oczy i puścili wolno. Pod sam
koniec filmu strzela on po stronie niemców. Następnie Uphama bierze go na musze, zadaje
pytanie, ten coś odpowiada, po czym do niego strzela. Ciekawi mnie co on powiedział. Nie
kumałem tego b yo było po niemiecku. Wie ktoś może?

ocenił(a) film na 10
turpat92

Upham - Rzucić broń!
Parowiec Willy- Znam tego żołnierza, znam tego człowieka...
Upham - Zamknij gębę
Parowiec Willy -..Upham
Strzał !
Upham ( do tych innych Niemców) Wynocha, znikajcie!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones