film

Szlak do Santa Fe

Santa Fe Trail
1940
1h 50m
6,5 128
ocen
6,5 10 1 128
Rok 1854. Carl Rader za bójkę zostaje karnie usunięty z West Point. Dwaj pozostali kadeci, uczestnicy bijatyki, Stuart i Custerm po ukończeniu uczelni zostają skierowani... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Szlak do Santa Fe zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Rok 1854. Carl Rader za bójkę zostaje karnie usunięty z West Point. Dwaj pozostali kadeci, uczestnicy bijatyki, Stuart i Custerm po ukończeniu uczelni zostają skierowani do najniebezpieczniejszego garnizonu w forcie Leavenworth. W drodze spotykają Cyrusa Hallidaya oraz jego córkę Kit. Obaj zakochują się w niej od pierwszego wejrzenia. NaRok 1854. Carl Rader za bójkę zostaje karnie usunięty z West Point. Dwaj pozostali kadeci, uczestnicy bijatyki, Stuart i Custerm po ukończeniu uczelni zostają skierowani do najniebezpieczniejszego garnizonu w forcie Leavenworth. W drodze spotykają Cyrusa Hallidaya oraz jego córkę Kit. Obaj zakochują się w niej od pierwszego wejrzenia. Na miejscu przekonują się, że w Leavenworth, nękanym ciągłymi najazdami Browna, panują niemal wojenne nastroje. Tymczasem Rader dołącza do zbrojnych oddziałów Browna i razem z nimi terroryzuje okolicę.

studio
Warner Bros. (przedstawia)
tytuł oryg.
Santa Fe Trail
inne tytuły
Diary of the Santa Fe (tytuł roboczy) USA
Santa Fe Trail Kanada
więcej
Zdjęcia realizowano w Los Angeles, Calabasas oraz na pustyni Sonora (Kalifornia, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

raczej

ocenił(a) film na 4

nie polecam

Taki sobie

ocenił(a) film na 6

Bardziej film historyczny o genezie wojny secesyjnej niż western, jako że pokaźna część akcji rozgrywa się na wschodzie USA, a główni bohaterowie to postaci historyczne - oficerowie West Point, którzy już za kilka lat staną po przeciwnych stronach frontu.

Najciekawsza jest tu chyba moralna niejednoznaczność:...

TVP1 20:10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones