PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606429}

Szturm

L'Assaut
5,7 1 999
ocen
5,7 10 1 1999
Szturm
powrót do forum filmu Szturm

Dramat.

ocenił(a) film na 3

Słabiutko. Film na faktach, spodziewałam się więc dreszczy i adrenaliny na wysokim poziomie. Niestety srogo się zawiodłam. Na początku dość mocno zastanawiałam się, dlaczego mam wrażenie, że film jest czarno - biały. Czy to retrospekcja, wspomnienia bohatera?? Później okazało się, że to celowy zabieg, być może mający podkreślić dramaturgię wydarzenia. Następnie porwanie samolotu, a raczej jego przejęcie przez 4!! terrorystów. Do końca nie mogę zrozumieć, jak rząd Francji i Algierii mogły się tak ślimaczyć z podjęciem jakichkolwiek działań. Było to tak potwornie irytujące, że momentami wpadałam w szał. Rozumiem, że trzeba było przedsięwziąć jakąś strategię, ale na litość boską, tam ginęli ludzie!! Scena wydobycia z ciężarówek trumien i podsuwanie sobie krzesełek, aby wygodniej obejrzeć akcję antyterrorystów zupełnie wytrąciła mnie z równowagi. Nie wspomnę już o samej akcji w samolocie. No i nieścisłości, chociażby niedopatrzenia filmowców związane z tablicami rejestracyjnymi na pojazdach. No cóż... srogo się zawiodłam. Osobiście drugi raz nie obejrzę, ale ocenę pozostawiam każdemu z osobna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones