PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11084}
6,8 8 097
ocen
6,8 10 1 8097
7,0 11
ocen krytyków
THX 1138

W dalekiej przyszłości w państwie, w którym niepodzielną władzę sprawują komputery bezwzględnie kontrolujące wszelkie objawy ludzkiego życia ponad wyznaczoną przez nie normę. W tym podziemnym mieście - obozie karnym, w którym największą zbrodnią jest miłość i seks, para współmieszkańców jednej z cel: THX 1138 i kobieta LUX 3417 zakochują się w sobie...

opis użytkownika

"THX 1138" George'a Lucasa to przerażająca wizja świata przyszłości, a zarazem fascynujący obraz naszych czasów. Robert Duvall wciela się w rolę człowieka, którego ciało i umysł kontroluje rząd. THX podejmuje wstrząsającą próbę ucieczki ze świata, w którym myśli są prześwietlane, wolność niemożliwa, a miłość jest najcięższą zbrodnią.

opis dystrybutora dvd

W wyniku nieokreślonej katastrofy ludzkość została zmuszona do zejścia pod ziemię. Społeczeństwo rządzone jest przez bezduszne komputery, które zaprowadziły sterylny ład oraz skutecznie wyeliminowały wszystkie ludzkie odruchy - zanikł nawet popęd seksualny, a dzieci rodzą się z probówek. Wszyscy mieszkańcy nowego świata wyglądają identycznie, noszą te same stroje, mają ogolone głowy, nie istnieje już charakterystyczny podział ze względu na płeć. Funkcja jednostki została sprowadzona do bycia cząstką organizmu społecznego: ludzie nie posiadają już imion, ale wyłącznie symbole identyfikacyjne nadane im przez komputer. Wszystko przebiega zgodnie, sprawnie i bezboleśnie dzięki codziennym porcjom narkotyków zażywanych obowiązkowo przez obywateli. Para bohaterów, THX 1138 (Robert Duvall) i jego partnerka LUH 3417 (Maggie McOmie), postanawia skończyć z przyjmowaniem narkotyków. Powoli zaczynają się w nich budzić nieznane uczucia, odkrywają czym jest miłość, rozkosz fizyczna. Niestety wkrótce THX 1138 zostaje aresztowany i odizolowany w specjalnej strefie, zaś jego współwięźniem zostaje niezrównoważony SEN (Donald Pleasence).

Fred
opis użytkownika

W świecie przyszłości społeczeństwem rządzi bezduszny system komputerowy. Życie ludzi zostało w skrajny sposób zracjonalizowane i poddane totalnej kontroli rządu. Populacja utrzymywana jest w stanie obojętności za pomocą leków, których przyjmowanie jest obowiązkowe. Ludzie zostali pozbawieni osobowości i tożsamości. Mężczyzna oznaczony jako THX 1138 nie potrafi pogodzić się ze światem pozbawionym emocji. Przestaje przyjmować leki za pomocą których system sprawuje kontrolę. Wyzwolony spod działania narkotyków zakochuje się w LUH 3417. Kobieta zachodzi w ciążę, przez co oboje trafiają do więzienia gdzie poznają SEN 5241...

_ZeT_
opis użytkownika

W wyniku katastrofy ludzkość zeszła pod ziemię. Światem rządzą komputery, które wyeliminowały wszystkie ludzkie odruchy. Para bohaterów, THX 1138 i jego partnerka LUH 3417, buntuje się przeciw panującemu systemowi. Czeka ich za to surowa kara. 

opis dystrybutora dvd

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones