filmweb.pl
Zaloguj się
filmweb.pl
Oscary 2026
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Filmy w TV
Nagrody
Newsy
Recenzje
Publicystyka
Filmweb poleca
Programy Filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Seriale w TV
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Mój Filmweb
Aktywność (oceny znajomych)
rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
VOD
Zobacz wszystkie VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Kino
TV
program TV
lista programów
chcę zobaczyć
TV
program TV
lista programów
chcę zobaczyć
THX 1138
Opinie
THX 1138
1971
Strona filmu
pełna obsada
(60)
Oceny krytyków
(0)
Oglądaj online
Ciekawostki
(11)
Recenzje
(1)
Nagrody
(2)
Forum
wideo
(1)
zdjęcia
(25)
plakaty
(20)
Opisy
(5)
powiązane
(4)
Newsy
(1)
Nowość
Listy
(14)
THX 1138
/film/THX+1138-1971-11084
1971
Jacek Kramarski
7
"Pamiętaj: zaradni oszczędzają budżet". Współczuję lektorowi, który czytał - momenty bełkotu z super zamaskowanym humorem Lucasa zanim sam stał się THX 1138.
czytaj dalej
THX_1138
7
[5th 06.22] Zakazana miłość w dystopijnym świecie. Lekomani, kasacja i obłęd. Ucieczka Duvalla do nieistniejącej wolności. (7,4) [6th 12.23]
czytaj dalej
Artur Venom
6
Niezły film SF.
czytaj dalej
tomactro
8
Łysi Robert i Donald na białym tle – zaskakujące wyżyny kinowego minimalizmu prosto od niejakiego George'a Lucasa. Zanim ten przeszedł na ciemną stronę mocy;-)
czytaj dalej
Pinokio1983
7
Kolejny film, który padł ofiarą rzeźnickiej ręki reżysera i dostał nowiutkie i śliczniutkie efekty specjalne.
czytaj dalej
robert2207
5
Skromne i dość oszczędne w środkach początki nie zepsutego jeszcze przez Hollywood George'a Lucasa. Niezbyt pasjonujące, choć mające spory potencjał.
czytaj dalej
grzechu_
7
Futurystyczna rozgrzewka George'a Lucasa, w której twórca mógł sobie pozwolić na nieco bardziej pogłębioną wizję przyszłości, niż miało miejsce w jego późniejszych dziełach. Świat przedstawiony jawi się tu w iście orwellowskim stylu. Ludzkość jest niejako popędzana do jak największej aktywności zawodowej przez coś na kształt sztucznej inteligencji, ale też przez podmioty religijne przywodzące swoją narracją na myśl tani coaching. Brzmi znajomo? Oczywiście, że tak, ale nie chcemy być aż tak oczywiści w porównaniach :) Przyjemnie ogląda się zestawiony duet protagonistów: introwertycznego Roberta Duvalla oraz jowialnego Donalda Pleasence’a. Dopełnieniem dusznej atmosfery filmu jest jego warstwa dźwiękowa z industrialnym szumem, bezosobowymi komunikatami i niepokojącymi pogłosami, sugerującymi więzienny charakter opowieści.
czytaj dalej
Piotr Mrozek
4
Dużo Orwella i jeszcze więcej łysych pał. Prosty film w skomplikowanym świecie.
czytaj dalej
GRAnith
7
Mistrzowski, sterylny, ponadczasowy świat. Fabuła ma jedynie zadatki na coś mądrzejszego.
czytaj dalej
___PREDATOR___
4
doceniam chęć pomieszania z poplątaniem ale to jest nudne i irytujące, zwłaszcza z perspektywy teraźniejszości
czytaj dalej
MrLostAgent
7
Dystopijna perspektywa cielesnego i uczuciowego zniewolenia. Lucas wykradł szpulę od Davida Lyncha, i stworzył protoStarWarsy.
czytaj dalej
Rini
6
W piekle nijakości. Ten sterylny, zmechanizowany i wrogi dla jakiekolwiek indywidualnej jednostce świat bardziej przypomina 1984 jak Gwiezdne Wojny.
czytaj dalej
bez_imienny
6
Wiem, że to ważny temat: jak pokazać zniewolone umysły w totalitarnym świecie, ale dlaczego to takie nudne?
czytaj dalej
Kaiser Soze
5
To już wiem od kogo zżynali Bay i Machulski. Szlachetna, kontestacyjna idea, ale wypruta z emocji. Tak jak świat przedstawiony. Udana końcówka.
czytaj dalej
maciejo kujawski
6
Fajny film, ale szkoda że taki słaby
czytaj dalej
ABEL
7
Co za ponura wizja! Ta wszechobecna biel...
czytaj dalej
Kamileki
6
Dystopia w reżyserii Lucasa jest dla mnie na pewno ciekawsza niż jego osławione Gwiezdne wojny. Już wiem od kogo czerpał Cameron tworząc terminatora T-1000.
czytaj dalej
Marcin Rakowicz
7
ambitniejszy projekt Lucasa, antyutopia utrzymana w duchu Orwella i Huxleya, imponujący od strony technicznej, szkoda tylko że zalatuje nudą, mogło być lepiej
czytaj dalej
Suttree
6
To zabawne, że po latach Lucas sam stał się aparatem kontroli i konsumpcji, jaki krytykuje w swym debiucie. Niezłe opakowanie pełne sloganów.
czytaj dalej
silent_allen
6
Ładne opakowanie z nijaką zawartością.
czytaj dalej
Aprijl
5
Historia jest równie oszczędna co scenografia.
czytaj dalej
Frank Castle
8
B.dobry film i pamietajmy to rok 1971.Ogromny szacun za efekty specjalne zwiazane z autami i tymi malpami pod koniec filmu.Efekty ponadczasowe...
czytaj dalej
Agata Gąsieniec
5
to mogło być tak ciekawe a jest tak nudne
czytaj dalej
Józef Pelc
6
Za duży misz-masz gatunkowy, wychodzi z tego statystyczny film o ucieczce z systemu
czytaj dalej
Tymoteusz_Ostrowski
5
Poryta ta seksmisja
czytaj dalej
1
2
3
4
5
...
Popularne na VOD
Morderczy żywioł
Opinie
Crime 101
Opinie
Anioł stróż
Opinie
Zobacz popularne na VOD