PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=678140}
6,9 1 546
ocen
6,9 10 1 1546
TPB AFK: The Pirate Bay Away from Keyboard
powrót do forum filmu TPB AFK: The Pirate Bay Away from Keyboard

Za mało informatywny

ocenił(a) film na 5

Spodziewałem się filmu który przedstawi bardziej szeroko losy jednej z najważniejszych stron w
dzisiejszym internecie, chociażby okoliczności jej powstania, bardzo chciałem też zobaczyć
moment wysłania jej serwerów na orbitę, tymczasem zobaczyłem jedynie kulisy procesu
wytoczonego jej twórcom przez hollywood. Bardzo cenię i popieram twórców tej strony, jednak Away
From Keyboard zostawiło zbyt wiele tematów nieporuszonych żeby jako film dokumentalny wzbić się
ponad połowę mojej skali ocen.

ocenił(a) film na 6
Slonio

Mam podobne odczucia i moja ocena jest spowodowana właśnie w dużej mierze sympatią do TPB ;) i zgadzam się z Tobą w dużej mierze - też miałam niedosyt. Jednak dokument ogląda się przyjemnie, akcja się nie dłuży, nie ma w nim brawury, surowe zdjęcia i sposób kręcenia nieco przypomina mi Dogmę, także to na plus. Co do samej tematyki, myślę, że twórcy nie za bardzo chcieli też rozbudowywać film o nowe wątki (właściwie trzymając się jednego), dodatkowe aspekty, historie powstania TPB czy wreszcie całą dyskusję na temat "piractwa"... Gdyby chcieli te wszystkie rzeczy zawrzeć w filmie i potraktować cały temat analitycznie, dokument najpewniej straciłby swoją spójność i miał 4 godziny zamiast 1h20min. Do tego pewnie byłby jeszcze bardziej tendencyjny niż w obecnym kształcie. Dyskusja na temat "piractwa" jest tematem rzeką.... WIELKĄ RZEKĄ.

ocenił(a) film na 7
Slonio

Chwileczkę,
ustalmy kilka faktów:
- okoliczności powstania TPB zostały przywołane
- żadne ich serwery nie są na orbicie
- ani w Korei Północnej
Jest to tylko dokument, ale w mojej ocenie udany. Dałem 7 tylko dlatego, że nie ma ocen połówkowych i nie byłem w stanie dać 6+
Moim zdaniem twórca wywiązał się z obietnic

ocenił(a) film na 8
majonez_kielecki

Otóż to.

ocenił(a) film na 4
Slonio

Dokładnie. Film mimo, że darmowy, to słaby. Nie pokazał właściwie niczego, czego bym wcześniej nie wiedział. A o co chodzi z tymi serwerami na orbicie?

ocenił(a) film na 8
Demotrix

LOL dokument nie ma pokazywać tego czego nie wiesz tylko ma dokumentować. Ja nic nie wiedziałem o przebiegu i jestem usatysfakcjonowany.

ocenił(a) film na 8
Slonio

Nie ma tego czego oczekiwałeś, bo to nie jest film stricte o TPB. Strona jest tylko przykładem, który pokazuje machinę prawniczo-sądowniczą, z którą nie da się wygrać nawet jeżeli oskarżenie i oczekiwane zadośćuczynienie jest z kosmosu..

ocenił(a) film na 5
Niskobudzetowy

"This is not just a film about the founders of TPB, but also a film about all of you who use the site." Tyle pod torrentem o treści filmu pisze reżyser. Trudno było wywnioskować z zapowiedzi że moje oczekiwania są błędne, a może zwróciłem na nie za mało uwagi?
Moje słowa o serwerach na orbicie są całkowicie niedoinformowane, chodzi tu o Low Orbit Serwer Stations wspomniane tutaj http://thepiratebay.sx/blog/210

ocenił(a) film na 7
Slonio

Witam, czy jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć na jakiej zasadzie działają obecnie serwery TPB? Proszę kogoś ogarniętego o rozwinięcie fragmentu gdzie mówiono że teraz chcąc zamknąć TPB musieli by zamknąć TPP który reprezentuje rząd Szwecji w UE. Jaki sens ma wyrok skazujący jeśli wszystko działa tak jak działało.

ocenił(a) film na 6
leniu89

Niby TPB miał od pewnego czasu działać w chmurze. A jednak 9.12.2014 szwedzka policja w Sztokholmie przejęła serwery i domena wraz z aliasami nie odpowiadają. Oczywiście już wyrastają naśladowcy, ale duża część to scam i cache clones. Jedynie backup bazy danych udostępniony przez isoHunt zawiera zbliżoną ilość trackerów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones