PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1257}

Tańczący z wilkami

Dances with Wolves
7,8 116 674
oceny
7,8 10 1 116674
6,9 17
ocen krytyków
Tańczący z wilkami
powrót do forum filmu Tańczący z wilkami
Dynekk

Ja mam wersję o długości 4h... co mnie przeraża, bo maksymalnie wytrzymuję na filmach do 2h :D

ocenił(a) film na 10
pumba_14

Witam pumba_14 skąd masz wersję 4 godzinną? jeśli można Cie zapytać :) Pozdrawiam.

xD_aV_i_Dx

Wybacz banalną odpowiedź, ale nie pamiętam dokładnie skąd ją mam. Na pewno z internetu. Nie możesz znaleźć takiej?

ocenił(a) film na 10
pumba_14

pumba_14 już mam znalazłem wersję reżyserską.Indianer23 No cóż, to emocjonalna amerykańska historia. Część ich tradycji. To w końcu western, który w tamtym okresie uchodził już za coś rzadkiego. To też liryczna muzyka Johna Barry'ego...Zwykło się już mówić że western to gatunek filmu który wymarł, największą ironią jest to że obwinia się za to dwa, moim zdaniem największe arcydzieła opowiadające o dzikim zachodzie.
Trudno w to uwierzyć, ale jest w tym wszystkim jakaś prawda, może dlatego że Clint Eastwood przedstawił zbyt prawdziwą wizję rewolwerowców w " Bez przebaczenia" a może Costner ukazał tą właściwą i najprawdziwszą stronę Indian w " Tańczącym z Wilkami". Tak czy inaczej poprzeczka została wysoko ustawiona i dzisiejsze westerny, chociaż całościowo wyglądają całkiem nieźle, to są zwykłymi kalkami tego co już widzieliśmy. Z filmem Kevina Costnera jest trochę inaczej, ciężko go nazwać nawet westernem to bardziej antywestern, ten film porusza ciekawe problemy, duchowy kontakt z naturą, przemianę i zatracenie...

użytkownik usunięty
Dynekk

Są 3 wersje. Podstawowa, którą znamy z kina i telewizji.
Rozszerzona oraz reżyserska. Ta pierwsza trwa 224 minuty a druga 236.

Różnice między nimi polegają na tym że niektóre sceny są wydłużone a inne dodane.

Mi bardziej do gustu przypadła wersja reżyserska(najdłuższa). Nie nudziłem się ani przez chwilę. Mogłem dłużej podziwiać krajobrazy dzikiego zachodu a i lepiej się wgłębić w przemyślenia głównego bohatera oraz zachowanie Indian.

ocenił(a) film na 10

Film trwa prawie 4 godziny, ale warto, naprawdę warto poświęcić ten czas. Tańczący z Wilkami nie zwykle porusza, do końca kibicujemy głównemu bohaterowi i tak naprawdę czujemy że gdzieś, w środku każdego z nas żyje człowiek który również chce dokonać wewnętrznej przemiany i stać się kimś innym, kimś lepszym. Gorąco polecam, pooglądajcie bo warto !

xD_aV_i_Dx

Mam problem z usiedzeniem tyle w jednym miejscu, ale po takich komentarzach zmuszę się do tego, żeby wysiedzieć.

A ta najdłuższa wersja to jest do kupienia?
Mam wersję 2-płytową z magazynu Naj i ktoś kiedyś napisał, że to ta środkowa, jeszcze nie najdłuższa. Potwierdzasz?
Czym się różnią wersja środkowa od najdłuższej? Co jeszcze dodali?

użytkownik usunięty
kendo777

Ooo, magazyn Naj :) Pamiętam że kiedyś go kupowałem specjalnie dla jakiegoś dodatku zazwyczaj w postaci filmu a gazeta nie była mi potrzebna także albo lądowała w śmieciach albo dawałem ją dziewczynie lub komuś z rodziny... wybacz, takie wspomnienie mnie naszło.

A co do tematu...
Jeśli kupiłaś swoją płytę w kwietniu 2006 za niecałe 11zł to jest to na pewno wersja środkowa tzn.226min. Wiem bo sam taką posiadam ;)

Najdłuższa wersja tzn.236min oczywiście jest do kupienia. Skoro da się ją pobrać z internetu to i kupić też można. Osobiście znalazłem przed chwilą dvd na allegro za 14,50.

Ja mam z Naj na dwóch płytach (dwie gazety musiałem kupić kurde ;) ). Sprawdziłem wczoraj i faktycznie to ta wersja środkowa, czyli 224 minuty (a nie 226 jak napisałeś) Jakie Ty masz wydanie? Też na dwóch płytach w małych kwadratowych kartonowych opakowaniach?
O takie: http://allegro.pl/tanczacy-z-wilkami-k-costner-2xdvd-i4524372549.html

A to co znalazłeś na Allegro za 14,50 zł, to widzę też z Naj (zobacz sobie ten napis na grzbiecie). Pamiętam to wydanie. Widziałem ten numer Naj w Empiku i trochę wtedy żałowałem, że już kiedyś kupiłem film w dwóch częściach, bo tym razem Naj dodało plastikowe pudelki, a nie tylko dwa papierowe opakowania (ciekawe czy są tam dwie płyty, czy może tym razem upchnęli film na jednym DVD). Po prostu Naj jeszcze raz wydało ten film, tym razem z pudelkiem. A wierzysz w to, że tym razem to ta najdłuższa wersja? Niby jest napisane 236 minut, ale obawiam się, że Naj wydało znowu wersję 224 min i jest źle napisane w opisie aukcji. Bo co, wydawaliby dwa razy ten sam film i zawsze w innej wersji?

A może Ty masz na półce to samo, co znalazłeś na Allegro za 14,50, a nawet nie wiesz. :D
Taki temat znalazłem: http://www.filmweb.pl/film/Ta%C5%84cz%C4%85cy+z+wilkami-1990-1257/discussion/%22 Ta%C5%84cz%C4%85cy+z+wilkami%22+w+Naj+(3+kwietnia),429466

Byłoby niefajnie...bo chciałbym kupić wersję 236, a jak na razie wydaje mi się, że jednak w Polsce nie wyszła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones