PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1257}

Tańczący z wilkami

Dances with Wolves
7,8 116 674
oceny
7,8 10 1 116674
6,9 17
ocen krytyków
Tańczący z wilkami
powrót do forum filmu Tańczący z wilkami

Nie podobał mi sie

ocenił(a) film na 3

Film nieciekawy, ciągnący się i wyróżniający jakąś głupią ideologie dzikusów. Nie podobało mi
się też że biali ludzie byli pokazani jako "Ci źli i zacofani" a indianie jako "Ci żyjący w zgodzie z
naturą, piękne umysły". Podejrzewam że Costner wśród prawdziwych indian z ich zacofaniem i
bezwzględnością nie chciałby przeżyć ani godziny

ocenił(a) film na 10
jasiunr1

"Film nieciekawy, ciągnący się i wyróżniający jakąś głupią ideologie dzikusów. Nie podobało mi
się też że biali ludzie byli pokazani jako "Ci źli i zacofani" a indianie jako "Ci żyjący w zgodzie z
naturą, piękne umysły".
Każde inne przedstawienie byłoby próbą przeinaczania historii, więc w czym problem? Jak widać znowu znalazł się prowokator, który będzie się żalił nad biednymi białymi barbarzyńcami.

ocenił(a) film na 10
Maestro_filmaniak

Uaaa haha :D musze sie zgodzic z Twoim komentarzem Maestro,bo Jasiunr1 niestety chyba sie nie zna... :/

ocenił(a) film na 9
jasiunr1

A zadałeś sobie pytanie czemu tak jest? Bo reżyser chciał nakręcić klasyczny w każdym tego słowa znaczeniu western. A w ogóle w jaki sposób ten film idealizuje indian i miesza z błotem białych ludzi? Wiesz czemu indianie byli dzicy i niszczyli to co biały człowiek stworzył?
Bo biali wtargnęli bez pozwolenia na ich teren, który uważali za swój. Jak ty byś zareagował jakby ktoś wtargnął do domu i zabrał kompa, albo za butelke bimbru chciał twój dom? Tak właśnie było na dzikim zachodzie, a indianie wcale nie byli dzicy tylko wkurzeni. Poczytaj więcej o indianach i ich kulturze, a zobaczysz ze wyidealizowani indianie wcale nie są wymysłem reżysera. Nie mówię oczywiście ze wszyscy indianie byli dobrzy, byli wsród nich ludzie honorowi, mądrzy, ale i łajdacy i oszuści. Podobnie sprawy się mają jak u białych. Rezyser w tym filmie chciał pokazac m.in jak były uciskane plemiona indiańskie, ich rozpaczliwa walka o swoje ziemie w której wcale nie mieli szans, napływ coraz większej ilości białych ludzi...
Nie oszukujmy się ten film pokazuje prawdę. Ameryka powstała na ziemiach indian, których bestialsko wymordowano, albo pozamykano w rezerwatach. Indianie nie mieli szans z zachłannościa białego

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones