PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31495}

Tajemnica Andromedy

The Andromeda Strain
7,2 3 907
ocen
7,2 10 1 3907
Tajemnica Andromedy
powrót do forum filmu Tajemnica Andromedy

Pamiętam, że szczenięciem będąc oglądałem ten film na ś.p. RTL7 i wywarł on wówczas na mnie spore wrażenie. Odświeżyłem go sobie teraz i z przyjemnością stwierdzam, że nadal trzyma się bardzo dobrze. Główna w tym zasługa bardzo sugestywnej, klaustrofobicznej atmosfery, którą przesiąknięty jest cały obraz. Akcja jest raczej powolna, ale przez cały czas towarzyszy nam uczucie zagrożenia, klimat jest ciężki, przytłaczający. Efekty zdążyły się oczywiście zestarzeć, ale i tak strona wizualna prezentuje się znakomicie. W szczególności scenografia i zabawy z dzieleniem ekranu przypadły mi wysoce do gustu. Niektóre sceny naprawdę zapadają w pamięć, choćby te rozgrywające się w wyludnionej wiosce pośrodku pustyni. Solidne, mocne kino, jakiego w dzisiejszych czasach nijak już nie uświadczymy.

ocenił(a) film na 8
Caligula

Mnie utrwalił się w głowie obraz pilota lecącego z skażonej strefie, który się rozpada w proch.
Jest to jeden z najlepszych filmów sf/thrillerów jakie widziałam kiedykolwiek. Obowiązkowa pozycja dla każdego kinomana.

Caligula

>Andromeda< znaczy śmierć - to jest to???? Widziałem to za dzieciaka w TV. No coś pięknego... Musowo muszę to zobaczyć. To i "Zemstę kosmosu", obi części. Proszę się nie śmiać, "Zemsta kosmosu" to świetny film!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones