PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=730061}

Tajemnica Instytutu Atticus

The Atticus Institute
5,8 13 079
ocen
5,8 10 1 13079
Tajemnica Instytutu Atticus
powrót do forum filmu Tajemnica Instytutu Atticus

Jestem bardzo wybredna jeśli chodzi o horrory i naprawdę mało dobrych horrorów widziałam, a ten film jak dla mnie jest świetny. Trzyma cały czas w napięciu (przynajmniej jak się go samemu w nocy ogląda), zupełnie inny motyw niż we wszystkich filmach z opętaniem, rola główna - mistrz i przyznam szczerze, że myślałam, że to autentyczna historia. Z początku bałam się, że to będzie kolejne opętanie, gdzie usłyszę tylko wrzask po niemiecku demonicznym głosem, a tu coś zupełnie innego. Ja polecam.

ocenił(a) film na 3
julka_leszczynska

To jednak wybredna nie jesteś. Wręcz przeciwnie ;)

ocenił(a) film na 4
Dealric

dokładnie, film co najwyżej (ujdzie)

ocenił(a) film na 6
Dealric

Mnie też się podobał :)

ocenił(a) film na 7
Dealric

Ja pier.olę. Jak czytam takich "znawców", którym żaden film się nie podoba lub co najwyżej oceniają filmy na 3 to jestem pewien, że nic nie robią tylko oglądają filmy. Obejrzeli ich tyle, że już żaden film nie jest w stanie ich zadowolić. Normalny człowiek, po tygodniu stresującego zapie.dalania w firmie, korpo lub na taśmie produkcyjnej czuje radość nawet z oglądania filmu przyrodniczego o parzeniu się żuka ściółkowego.
Żal mi Was, Wy zblazowani, pozbawieni pozafilmowego życia frustraci. Może kiedyś będą podłączać elektrody bezpośrednio do mózgu i go stymulować, to wtedy może poczujecie chwilę zadowolenia, lecz nie na długo bo szybko się znudzicie.

ocenił(a) film na 7
dingo21_filmaniak

Konkretny pocisk, brawo :)

ocenił(a) film na 6
julka_leszczynska

Niestety nie jest to autentyczna historia :/ ten gatunek filmu nazywa się: mockument (Mockumentary jest fikcją udającą film dokumentalny).

kwapinsky

Na pewno Angole wymyśliły... Mockument od angielskiego słowa "mock", czyli wyśmiewać, wyszydzać? Dziko. Ale nawet chwytliwie. Może sugerować jakąś parodyjkę. To taka drobna wstawka a propos podziękowania za poszerzanie horyzontów.^^ Film dopiero przede mną, ale już odliczam KB do końca pobierania. Mam nadzieję, że rzeczywiście film okaże się godny polecenia.:)

użytkownik usunięty
Necromanthe

Jeśli widziałeś więcej niż 5 horrorów, to ten film nie jest godny polecenia :)

A ja tam widziałem kilka setek horrorów i zdecydowanie każdemu polecam ten film.

użytkownik usunięty
Andrzejek324

Wszystkie ghost story i w zasadzie inne podgatunki tak samo, są robione już na jedno kopyto, dlatego trzeba szukać takich, które mają klimat i dobrą fabułę.

Ja tam tylko ghost story moge oglądać mnie nie intersuje klimat tylko ilość strasznych scen i w miare ciekawa fabuła. Dlatego nie mogę oglądać żadnych slasherów, horrorów o wampirach, wilkołakach, potworach czy zombie, że o gore nie wspomnę, bo ten podgatunek to jak dla mnie mogą jedynie oglądać ludzie pozbawieni wszelkich uczuć i wrażliwości , jednym słowem ludzie psychicznie chorzy.

użytkownik usunięty
Andrzejek324

Czyli obraziłeś właśnie wszystkich, którzy oglądają gore, bo nie trzeba nazwać kogoś idiotą żeby obrazić. Ponadto pod Omenem napisałeś, że chciałeś tego dzieciaka poćwiartować, bo cię denerwował, czyli również nie jesteś zdrowy psychicznie.

Nazwanie kogoś chorym psychicznie czy człowiekiem pozbawionym uczuć i wrażliwości nie jest obrazą, bo takie schorzenia się leczy. A poza tym z Omenem to była taka przenośnia, nigdy nikomu nie potrafiłbym zrobić krzywdy, sam mam syna.

użytkownik usunięty
Andrzejek324

Seryjni mordercy też mają swoje rodziny i co w związku z tym?

Seryjnych morderców podnieca zabijanie i widok krwi. U normalnych zdrowych ludzi taki widok budzi odrazę i odruch wymiotny i nieważne czy w filmie czy w rzeczywistości. Tacy ludzie powinni być izolowani od społeczeństwa i nigdy nie powinni zakładać rodziny.

użytkownik usunięty
Andrzejek324

U normalnych ludzi widok krwi ma budzić odrazę i odruch wymiotny? Czyli każdy lekarz, chirurg, pielęgniarka itd. są potencjalnymi mordercami?

To jest ich praca i są do tego przyzwyczajeni. Jednak zaręczam ci, że na pewno ich to brzydzi.

użytkownik usunięty
Andrzejek324

"są do tego przyzwyczajeni"
Ludzie oglądający horrory gore również są do nich już przyzwyczajeni.
"na pewno ich to brzydzi"
Na jakiej podstawie to mówisz? Jakieś konkretne przykłady, czy tylko tak ci się wydaje?

Moja żona jest od kilku lat siostrą oddziałową w szpitalu i nienawidzi widoku krwi, pracuje bo w miare nieźle płacą. Wszystkie czynności wykonuje z automatu, niczym zaprogramowana maszyna, ale widok krwi ją obrzydza, nigdy by nie obejrzała żadnego horroru , nawet takiego ghost story.

użytkownik usunięty
Andrzejek324

Jest po prostu bardzo wrażliwa, a ludzie oglądający gore wiedzą, że to co oglądają to fikcja i efekty specjalne. Nie znam ani jednej osoby, która miałaby jakieś dziwne skłonności tylko dlatego że ogląda horrory.

Na szczęście w środowisku w którym ja się obracam ktoś kto ogląda horrory gore jest uważany za osobę chorą psychicznie i niezrównoważoną. Nie znam ani jednej osoby, która oglądała by horrory w których leje się krew. Po prostu jeżeli ktoś ogląda filmy gore to jest równoznaczne z tym, że uwielbia widok krwi i latających wnętrzności również w rzeczywistości. Takich osób należy unikać i w ogóle z takimi nie rozmawiać.

użytkownik usunięty
Andrzejek324

Na tej samej zasadzie przy opętaniach i egzorcyzmach kiedy ciała tych ludzi się wyginają, kości się łamią, wykręcają itd. podoba ci się to, podoba ci się widok ich cierpienia.

Nie podoba mi sie to. Ja się tego boje. A sęk w tym, że lubie się bać.

użytkownik usunięty
Andrzejek324

Słaba wymówka, jakby ci się nie podobało, to byś tego nie oglądał.

Oglądam bo uwielbiam się bać. Jedynie w tym celu oglądam horrory w żadnym innym.

ocenił(a) film na 3
Andrzejek324

a co to za dyskryminacja psycholi na filmwebie ?!
to ze jestem psycholem, to znaczy ze nie moge miec juz pasji do filmow ?!
tfu! brzydze sie toba andrzejek ksenofobie jeden ty ! =P tfu!

ocenił(a) film na 6
Andrzejek324

Skoro filmy gore są oglądane przez ludzi Twoim zdaniem chorych psychicznie, ludzi których widocznie Twoim zdaniem podnieca widok krwi więc nie powinni zakładać rodzin i należałoby ich odizolować to...
parafrazując...
Moim zdaniem ktoś kto lubi się bać jest masochistą, chorym psychicznie. Należy takiegoo odizolować, gdyż lecąc samolotem z innymi niechybnie jako rzuci tekstem, że zaraz spadniemy, że te linie miały najwięcej wypadków w ostatnich 10 latach itp - powie to by się bać, a tym samym wzbudzi strach i wywoła zawał u innych. To nie jest normalne.

Kto mieczem wojuje od miecza ginie. Ty lubisz się bać, inni lubią widok krwi i flaków W FILMIE. Tak samo jak alkohol pija 90% społeczeństwa, ale nie każdy jest alkoholikiem = tak też nie każdy kto lubi widok krwi jest nienormalny.

Pozdrawiam.

Andrzejek324

Ale z ciebie ograniczona osoba ,ile ty masz lat 15 ? .Ale się uśmiałem, ty to serio piszesz jako zdrowy facet ..

cureman

Nie widzę nic śmiesznego w swoich postach. Mam 34 lata tak do twojej wiadomości.

Andrzejek324

Współczuję .

cureman

Nie masz czego.

ocenił(a) film na 6
julka_leszczynska

A mnie się podobał jako mockumentary; tzn. obejrzałam z dużym zaciekawieniem, a ja za dokumentami nie przepadam. Ale jako horror to już nie.

julka_leszczynska

jestem za

trzeba wiedziec jak ogladac horory i o kturej godzinie
tez jestem wybredny jesli chodzi o horory.

a horory typu latanie´ z z piłą po plaży mnie nie krecą
ps.ogladanie hororów w dzien uwazam za stacony


i nieeazne jaki to gatunek hororu

swietny film

julka_leszczynska

JAk dla mnie również świetny horror. I nie przejmuj się zdaniem użytkownika Dealric, każdy horror, który jemu się nie spodobał musi skomentować negatywnie, nie rozumiejąc, że są różne ludzkie gusta i są tacy, którym ten horror może przypaść do gustu. Cytując tego uzytkownika "Tylko bezguściom mogą się podobać takie horrory". Ten człowiek jest niereformowalny i nigdy nie zrozumie, że nie istnieje coś takiego jak dobry czy zły gust, a przede wszystkim tego, że o gustach się nie dyskutuje. Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
Andrzejek324

Skoro mu się nie podobał film, to chyba oczywiste że skomentuje negatywnie. Ty też komentujesz negatywnie takie filmy jak Nosferatu itd. to znaczy, że nie rozumiesz że są różne gusta?

Tak tylko, że ja zawsze wypowiadam się za siebie a Dealric nigdy nie wypowiada swojej opinii tylko zawsze stwierdza fakt, że ten horror jest słaby i skoro dla niego jest słaby to znaczy, że dla każdego musi taki być a jeżeli komuś się spodoba horror, który według niego jest słaby to wyzywa takie osoby od bezguści, idiotów itd. Wystarczy sobie wejść chociażby na forum Paranormal Activity i zobaczyć co ten użytkownik tam wypisuje. Dla niego każdy kto uważa Paranormal Activity za świetny horror to idiota bez gustu nie mający pojęcia o horrorach. Tak zawsze się powołuje na tą strone rotten tomatoes a tymczasem krytycy z tej strony uznają Paranormal za dobry horror. Takich ludzi jak Dealric, którzy nie tolerują gustów innych ludzi nie powinno być na Filmwebie.

użytkownik usunięty
Andrzejek324

Od jakiegoś czasu czytam twoje wypowiedzi na FW i naprawdę mnie irytujesz. Chociażby w tym wątku wypisujesz bzdury, że każdy kto ogląda gore jest chory psychicznie. Nie oglądam gore, bo nie lubię, ale nie w tym rzecz. Marudzisz, że Dealric wyzywa ludzi od idiotów itd. a sam co robisz? Mały hitlerek z ciebie chłopie. Ktoś nie toleruje gustów innych, a ty? Jeśli tobie ktoś nie pasuje, to nie powinno go być na Filmwebie, tak? Wychodzi na to, że tobie wolno innych obrażać, nazywając ich psychicznie chorymi, ale komuś innemu nie wolno, bo to oznaka nietolerancji. Ależ z ciebie hipokryta.

Z tym, że ja nikogo nie obrażam tylko stwierdzam fakty. Każda osoba, któej podoba się gore powinna być zamknięta w zakładzie psychiatrycznym i taka jest prawda. Fascynacja gore nie ma nic wspólnego z gustem, to choroba psychiczna.

użytkownik usunięty
Andrzejek324

Gdyby tak było, to filmy gore byłyby zakazane. To tylko twoja opinia, a nie żaden fakt. Faktem jest natomiast to, że obrażasz ludzi lubiących gore. Twoje podejście jest mniej więcej takie, jak w Dniu Świra: "moja racja jest mojsza niż twojsza, bo tak."
Poza tym, obgadujesz Dealrica na publicznym forum, nie dając mu szans na obronę. Nie znam faceta, ale podejrzewam, że nie ucieszyłby się z tego. Pomyśl, jak ty byś się czuł, gdyby ktoś ci jechał za twoimi plecami.

Właśnie nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego filmy gore nie są zakazane na całym świecie, chociaż na przykład Srpski film został zakazany w kilku krajach więc jednak coś w tym jest. Te filmy są chore i przeznaczone tylko i wyłącznie dla ludzi chorych psychicznie. A co do Dealrica to on za każdym razem mnie obraża i wyzywa, więc postanowiłem, że będe robił to samo w stosunku do niego.

użytkownik usunięty
Andrzejek324

Dobra, nie było tematu. Wesołego jajka.

julka_leszczynska

swieze spojzenie na opetanie, mi sie podobal

ocenił(a) film na 4
julka_leszczynska

Budził napięcie, ale żeby cały czas to już się nie zgodzę. I niczym się nie różni o reszty prócz tego że są na niej przeprowadzane badania. Objawy jej opętania są powtarzane w prawie każdym filmie. Bez rewelacji...

ocenił(a) film na 7
julka_leszczynska

nowe spojrzenie na film o opętaniu, mi się podobał

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones