Film

The Secret of the Nutcracker

2007
5,3 55
ocen społeczności
5,3 10 1 55
31
chce zobaczyć
Ojciec Klary przebywa w niemieckiej niewoli. Z pomocą tajemniczego czarodzieja dziewczynka wyrusza mu na ratunek.

Trwa II wojna światowa. Ojciec dwunastoletniej Klary (Janelle Jorde) to amerykański pilot, który trafił do niemieckiej niewoli. Dziewczynka i jej młodsi bracia z niecierpliwością wyczekują jego powrotu. W wigilię Bożego Narodzenia Klara spotyka tajemniczego mężczyznę, który przedstawia się jako Drosselmeyer (Brian Cox). Z jego pomocą podejmuje misję mającą na celu uratowanie ojca.

Film kręcono w Calgary (Kanada)
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Raczej kiepsko, a przynajmniej bardzo przeciętnie

  DamaMarcia ocenił(a) film na

  Jeśli ktoś naszykował się na filmową wersję baletu Czajkowskiego to może się bardzo zawieść. Moim zdaniem film nie ma prawie nic wspólnego ze wspomnianym dziełem, oprócz imion głównych bohaterów oraz występowaniem tytułowego dziadka do orzechów. Moja 12-letnia bratanica ... więcej

  • Nie taki zły

   KapitanOrzech

   Należy docenić motyw orzechów.

   • OPIS FILMU

    theart ocenił(a) film na

    Rok 1943, Święta Bożego Narodzenia. Dwunastoletnia Clara bardzo tęskni za ojcem, który trafił do niemieckiej niewoli. Marzy, by wrócił do domu cały i zdrowy. Ma jej w tym pomóc dobry duch spotkany w lesie.

    Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.