PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9313}

Tajny agent

Sabotage
6,5 1 462
oceny
6,5 10 1 1462
7,0 4
oceny krytyków
Tajny agent
powrót do forum filmu Tajny agent

Przyznacie, że dziw bierze, że zdecydowano się na zastosowanie identycznego tytułu w
polskim tłumaczeniu do dwóch różnych filmów tego samego reżysera. A przecież zbędnej
konfuzji można było tak łatwo zapobiec. Przecież wystarczyło przetłumaczyć tytuły dosłownie i
mielibyśmy kolejno "Sabotaż" i "Sabotażystę". Ech, kręte są ścieżki "polskiej szkoły
tłumaczenia tytułów filmów"...

cedwa

Film 'Sabotage' 1936 jest oparty na powieści 'Tajny Agent' Conrada (czyli Józefa Konrada Korzeniowskiego), tytuł poprzedniego filmu Hitchcocka 'The Secret Agent' zmienili więc na 'Bałkany'. Mamy też dwa jego filmy zatytułowane 'Człowiek, Który Wiedział za Dużo'.
Nie spotkałem jeszcze dobrego tłumaczenia na polski angielskiego tytułu, dlatego ja posługuję się tytułami oryginalnymi, jeżeli je pamiętam:)

cedwa

Zapraszam do zagłosowania w mojej ankiecie na najlepszy film Hitchcocka na moim blogu; http://www.filmweb.pl/user/camillo_kp/blog/550926 Za oddanie głosu będę wdzięczny:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones